Yardım Xiaomi 11T Şarj Sorunu (İnanılmaz Grafik) Şarjı Adeta İçiyor

miniverson50

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.4
Telefon Modeli
Xiaomi 11T
Bootloader Kilidi
Açık
Xiaomi 11T cihazımın 6a Type c kablosu bozuldu ve idareten 2A farklı bir şarj kablosu aldım (4 gündür kullanıyorum). Telefonumla hiç oynamasam bile şarjım %100'den %0'a 5-6 saat içerisinde düşüyor. Telefon boşta olmasına rağmen şarjı içiyor adeta. Daha önceden böyle bir problemim yoktu şimdi telefonu günde 2-3 defa şarja takıp 1-2 saat şarj olmasını bekliyorum çok can sıkıcı bir durum. Telefon şarja bağımlı hale geldi.
Bu konuyla alakalı bir çözüm öneriniz var mıdır? 67W destekleyen bir telefonu 20W kablo ile şarj etmek pil ömrünü bu şekilde etkiler mi?
Grafiği de eke bırakıyorum.
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
Not: Cihaza IMEI atıldığı için güncelleme yapmaya çekiniyorum.
Güncel sürüm: MIUI Global 14.0.4 (Yaklaşık 6 aydır bu romu kullanıyorum)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 16
  • 2.jpg
    2.jpg
    85,9 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Daha düşük hızda şarj etmek pili olumsuz etkilemez. Akik dengesizliği olsaydı sıkıntı olurdu.

Dirençle IMEI tamiri yapıldığı için güncelleme yapabilirsiniz ancak sıfırlamayı TWRP üzerinden yapmanız lazım. Rom da değiştirebilirsiniz, sorun olmaz. Size tavsiyem bu şarj durumunu bir AOSP romda denemeniz. Sorunun MIUI'dan kaynaklı olup olmadığı daha iyi anlarız.

IMEI için TWRP üzerinden Backup kısmından EFS bölümünün yedeğini alıp yedeği başka bir depolama aygıtına aktarın.

Oyla:

miniverson50

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha düşük hızda şarj etmek pili olumsuz etkilemez. Akik dengesizliği olsaydı sıkıntı olurdu.

Dirençle IMEI tamiri yapıldığı için güncelleme yapabilirsiniz ancak sıfırlamayı TWRP üzerinden yapmanız lazım. Rom da değiştirebilirsiniz, sorun olmaz. Size tavsiyem bu şarj durumunu bir AOSP romda denemeniz. Sorunun MIUI'dan kaynaklı olup olmadığı daha iyi anlarız.

IMEI için TWRP üzerinden Backup kısmından EFS bölümünün yedeğini alıp yedeği başka bir depolama aygıtına aktarın.
IMEI tamiri dirençle yapılmadı imei uçar mı korkum o yüzden. Yazılımla yapıldı 11T olduğu için. Bildiğin kadarıyla 11T Pro'ya dirençle yapılıyor.

Oyla:
Üst Alt