Soru Xiaomi 11T Pro Batarya-Şarj Saçmalığı

smlknr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Cihazım
XİAOMİ-Mİ 6
Konular
12
Arkadaşlar merhaba,

2021 Kasım ayında( yaklaşık 9 ay önce) Xiaomi 11T Pro 12-256 modelini aldım. İlk 2 ay her şey çok güzeldi. Yaklaşık 25-30 kullanım süresi Ortalama 7-8-9 saat ekran süreleri alırdım. Fakat çok değil 3.aya girdiğim zamanlarda bu sürelerin ikisi de yarı yarıya düştü. Bir kaç ay böyle devam etti. sonrasında telefona sürümünü hatırlayamadığım bir güncelleme geldi. Güncellemeden sonra telefon ilk haline dönüştü diyebilirim. Her şey tekrar çok güzel, memnunum derken. Bu sevincim de çok sürmedi. Son 1,5 2 aydır aşağıda ekran görüntüsünü gördüğünüz durumla karşı karşıyayım. %100 den 99'a düşmesi 1 kaç saat sürüyor. Sonrası normal ilerliyor fakat %50 den 0' a düşmesi abartmıyorum kullan kullanma 10 dakika sürmüyor. Bu durum hepten canımı sıktı. Telefona güvenip yola bile çıkamaz hâle geldim. 5 yıl kullandığım Xiaomi Mi 6 telefonumda bile böyle bir şey yaşamadım.

Tecrübeli abilerim-kardeslerim desteklerinizi bekliyorum. Telefondan çok memnunum bu duruma destek olabilecek, yol gosterebilecek varsa çok memnun olurum.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2107113SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Gerçekten saçma bir durum hocam. Telefon bir format, temiz kurulum istiyor gibi görünüyor. Eğer temiz kurulum sonrasında da aynı sıkıntı devam ederse donanımsal bir problem üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

sercii35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
11t pro
Konular
2
Kardeşim merhaba bende Eylül başında aldım sarjım 100 iken 99 olması eğer rutin kullanıyorsan saatler alıyor ama yüzde 15 yüzde 20 oldu mu şarj 1dk sürmeden 1 olup kapanıyor garantiye yolladım mı yahut sorunu çözdüm mü

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
120w hızlı şarjdan yapıyor olabilir. Yavaş şarj ile şarj etmeyi deneyebilirsiniz

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hızlı şarjın uzun vadede etkisinden dolayı düşünüyorum

sercii35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
11t pro
Konular
2
Hızlı şarjın uzun vadede etkisinden dolayı düş
Hızlı şarjın uzun vadede etkisinden dolayı düşünüyorum
10gün oldu telefonu aynı sıkıntı var bende de aurıca twiter açılmuyo hiç bir şekilde sensör sıkıntısıı galariden bir şey taşımak istediğim zaman taşımıyor kopyalıyor sadece ve telefonun sarjı tamamen bitirdiğim zaman sarja takıyorum kapalıken sarj işareti çıkıyor ama doldurma adına hiç bir veri görnmüyor sadece boş batarya imgesi çıkıyor kaç dk durursa dursun dolumu falanda göstermiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

120w hızlı şarjdan yapıyor olabilir. Yavaş şarj ile şarj etmeyi de

120w hızlı şarjdan yapıyor olabilir. Yavaş şarj ile şarj etmeyi de

120w hızlı şarjdan yapıyor olabilir. Yavaş şarj ile şarj etmeyi deneyebilirsiniz
Test ettim bende değişen bir şey olmadı sarjı 20 civarlarına düştü mü en ufak bir işlem ışık hızında indiriyor 1 dk civarında yüzde 1 olup kapanıyor 10 günlük bir cihat benim ki oyun adına hiç bişi yok zaten telefonu akşamdan akşama arada bir video izlemek için kullanabildim çalıştığım için

Son düzenleme:

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11

Test ettim bende değişen bir şey olmadı sarjı 20 civarlarına düştü mü en ufak bir işlem ışık hızında indiriyor 1 dk civarında yüzde 1 olup kapanıyor 10 günlük bir cihat benim ki oyun adına hiç bişi yok zaten telefonu akşamdan akşama arada bir video izlemek için kullanabildim çalıştığım için
batarya kalibrasyonu yapıp düzelenler vardı diye okumuştum forumda aratabilirsiniz kalibrasyonu

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17

Bataryaya zarar vermemek adına da böyle bir yol izlenmiş olabilir. Kasıtlı olarak %20 nin altına sistem izin vermiyor olabilir hızlı şarjdan etkilenme olmasın diye.

sercii35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
11t pro
Konular
2
batarya kalibrasyonu yapıp düzelenler vardı diye okumuştum forumda aratabilirsiniz kalibrasyonu
Yetkili servisi aradım da hatalı ürün olabileceğini söylediler izmirde genpa bakıyormuş değişim talebinde bulunacaüım bakalım

Bataryaya zarar vermemek adına da böyle bir yol izlenmiş olabilir. Kasıtlı olarak %20 nin altına sistem izin vermiyor olabilir hızlı şarjdan etkilenme olmasın d

Olma
Bataryaya zarar vermemek adına da böyle bir yol izlenmiş olabilir. Kasıtlı olarak %20 nin altına sistem izin vermiyor olabilir hızlı şarjdan etkilenme olmasın

Mi türkiyeyi aradım da böyle bir durumdan haberdar olmadıklarını bildirdi yetkili servise vereceğim şimdi bakalım çok umudum yok böyle şeylerden değişm yapma mak için diretiyorlar genel olarak

Üst Alt