İnceleme Xiaomi 10400mAh Power Bank Kutu Açılışı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cvp: Xiaomi 10400mAh Power Bank Kutu Açılışı

@HiddeNKinG hocam, forumla ilgili birşey sorayım. Mesajıma koyduğum resimler Photobucket'in linkleri. Photobucket'in şöyle bir özelliği var. Mesajlarda thumbnail resimler gösterip, üzerine tıklandığında ana resmin linkine gidebiliyor. Böylece 2 mb boyutlu bir resim dosyasının 10 kb'lık thumb hali bilgisayara iniyor. İstenirde üzerine tıklanırsa da 2 mb iniyor. Bu nedenle hemen heryerde hem sayfanın hızlı yüklenmesi hem de kota dostu olduğu için bu şekilde resim ekliyorum. 
Ancak forumumuzda resim üzerine tıklandığında link değil, resmin kendisi yani thumb hali açılıyor. Sanırım genelde vBulletin forumlarda olan, büyük resimlerin sayfa düzenini bozmasının önüne geçebilmek için resmin yeniden boyutlandırılması ile ilgili bir durum. 
Öğrenmek istediğim ben resimlerin gerçek boyutlarının olduğu linkleri eklesem, forum bunları hem en-boy hem de boyut olarak mı küçültecek, yoksa sadece en-boy olarak küçültüp boyut olarak orjinal boyutu olan 2 mb mı indirtecek?
Ona göre mesajımı yeniden düzenleyeceğim.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Hayırlı olsun...

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

güle güle kullan.. :)

arslnilke

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İlke
Cihazım
Alcatel idol 5
Meslek
Biomedical Eng.
Konular
1
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Yalniz su postacı olayina kafam takıldı. Ben ve yurtdışından baya urun getirtiyoruz. Gümrükte kaldığında gidiyorsunuz en yakin gumruge orda gözünüzün önünde paketi açıp içindekileri kontrol ediyorlar. Eğer gumrukten geçerse o zaman 2,60 odersiniz. Diyelimki geçmedi adam ticari amacla olduğunu saptadı. O zamanda %20 vergisini ödersiniz orada

Sony z1 telefonumdan gönderilmiştir.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174

chatin_62' Alıntı:
@HiddeNKinG hocam, forumla ilgili birşey sorayım. Mesajıma koyduğum resimler Photobucket'in linkleri. Photobucket'in şöyle bir özelliği var. Mesajlarda thumbnail resimler gösterip, üzerine tıklandığında ana resmin linkine gidebiliyor. Böylece 2 mb boyutlu bir resim dosyasının 10 kb'lık thumb hali bilgisayara iniyor. İstenirde üzerine tıklanırsa da 2 mb iniyor. Bu nedenle hemen heryerde hem sayfanın hızlı yüklenmesi hem de kota dostu olduğu için bu şekilde resim ekliyorum.
Ancak forumumuzda resim üzerine tıklandığında link değil, resmin kendisi yani thumb hali açılıyor. Sanırım genelde vBulletin forumlarda olan, büyük resimlerin sayfa düzenini bozmasının önüne geçebilmek için resmin yeniden boyutlandırılması ile ilgili bir durum.
Öğrenmek istediğim ben resimlerin gerçek boyutlarının olduğu linkleri eklesem, forum bunları hem en-boy hem de boyut olarak mı küçültecek, yoksa sadece en-boy olarak küçültüp boyut olarak orjinal boyutu olan 2 mb mı indirtecek?
Ona göre mesajımı yeniden düzenleyeceğim.

Resimleri en boy olarak küçülmeye yarıyor hocam

xoser

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Konular
28

arslnilke pid=1926 dateline=1400909334' Alıntı:
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Yalniz su postacı olayina kafam takıldı. Ben ve yurtdışından baya urun getirtiyoruz. Gümrükte kaldığında gidiyorsunuz en yakin gumruge orda gözünüzün önünde paketi açıp içindekileri kontrol ediyorlar. Eğer gumrukten geçerse o zaman 2,60 odersiniz. Diyelimki geçmedi adam ticari amacla olduğunu saptadı. O zamanda %20 vergisini ödersiniz orada

ticari olarak değil de genelde içinde yasaklı ürünler varsa ondan dolayı içini açıp bakıyorlar şey gibi düşün trafikte kontrol gibi şüphelileri açıyorlar ki genelde boyutu digerlerine gore buyuk olan ürünleri açıyorlar.

birde bu powerbankın şarj ömrü nedir kaç kere daha şarj edielbilir acaba. birde telefonu ne kadar sürede şarj ediyor kullandıktan sonra aslında ayrıntılı kulanıcı incelemesi yazarsanız sevinirim.

arslnilke

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İlke
Cihazım
Alcatel idol 5
Meslek
Biomedical Eng.
Konular
1
Ynt: RE: Cvp: Xiaomi 10400mAh Power Bank Kutu Açılışı

xoser' Alıntı:

ticari olarak değil de genelde içinde yasaklı ürünler varsa ondan dolayı içini açıp bakıyorlar şey gibi düşün trafikte kontrol gibi şüphelileri açıyorlar ki genelde boyutu digerlerine gore buyuk olan ürünleri açıyorlar.

birde bu powerbankın şarj ömrü nedir kaç kere daha şarj edielbilir acaba. birde telefonu ne kadar sürede şarj ediyor kullandıktan sonra aslında ayrıntılı kulanıcı incelemesi yazarsanız sevinirim.

Aslında öyle yazcaktimda bunlarda var tabi. Ben mesela 30 adet otg kablosunu sorunsuz almıştım :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Resimler yeniden düzenlenmiştir. Büyük hallerini artık buradan görebilirsiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

xoser pid=1959 dateline=1400931856' Alıntı:

Şarj ömrünü ölçmek çok kolay değil. Bu şarj ettiğiniz cihazın aynı anda deşarj olma yani cihazın kullanılmasına da bağlıdır. Birçok cihaz 3-4 saatte dolmaktadır. Bu da 3-4 saat cihazı hiç ellememeniz manasına gelmektedir. Aktif saatlerde bu pek mümkün olmuyor. Çünkü gece zaten evde elektrikten şarj ederiz, bank'e ihtiyacımız yok. Ne kadar kullandığınıza bağlı olarak ta şarj süresi değişir. 
Bende bundan önce Yaboo'nun 12600mAh bankı vardı. Ondan örnek verecek olursam, 4X'i (2150mAh pili vardı) ilk aldığımda 4 kere rahat şarj ediyordum. Sonra Nexus7 tableti falan da şarja başladım. Süreleri hesaplamak artık mümkün olmadı. Sonra G2'ye (3000mAh pili var) geçince bu tabletsiz birkaç kere denedim. 2,5 3 kere doldurabildim. Ama G2'nin şarjının çok dayanıklı olması ve neredeyse 2 günü çıkartıyor olmam, hesaplamayı zorlaştırıyor. Bazen otobüse bindiğimde 1,5 2 saat full aralıksız internet, spootfy yada Google müzik üzerinden müzik, twitter, G+, facebook, forumlar v.s. derken normalde en azından %80 falan doldurması gerekirken %5-10 larda kalabiliyor.

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78

chatin_62 pid=1916 dateline=1400870209' Alıntı:
MGM Barut pid=1911 dateline=1400866213' Alıntı:
teşekürler.güzel çekim olmuş,fon müziğide çök güzel seçim olmuş.bu arada hayırlı olsun.
Hocam çok daha güzel müziklerim vardı ama Youtube sağolsun yaptığım bütün videoları blokladı. Ses dosyaları için telif sorunu oldu. Bunun üzerinde Youtube'tan ses dosyaları koymak zorunda kaldım. Ama süre sorunu oluyordu. Arka arkaya ses ekleme imkanı da vermiyor. Bazen 10dk videoya 5dk ses koyup kalan 5dk sının sessiz kaldığı oluyordu. Ben de hoşuma giden ses dosyalarını indirdim. Şimdi videonun süresine göre aralarından seçip videonun içine gömüyorum. Süre çok uzun olursa birkaç ses dosyası koyuyorum. Kısa olursa sesi kesip biçiyorum v.s. Kendi ses dosyaları olduğu için artık bloklayamıyor.:D
Sen bu işin erbabısın youtube seni tutamaz hocam.Bu arada sitemize yönetici olmaya çokdan adayım oldun haberin olsun.:yorumsuz:

Üst Alt