Soru Xaomi telefonlar da neden Dolby Atmos özelliği bulunmuyor?

Zafertacus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Not3
Konular
1
Merhaba, diğer marka telefonların kimilerinin en alt seviyesi de dahil bütün modellerinde Dolby Atmos özelliği var iken, xaomi markasının yeni telefonlarında dahil bu özellik neden yok. Bu özellik bir güncelleme ile bütün modellere yüklenemez mi?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
3.3. Yardım/Destek/İstek paylaşımlarında konunun özeti olan tek bir cümle başlık olarak kullanılmalıdır.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhaba, diğer marka telefonların kimilerinin en alt seviyesi de dahil bütün modellerinde Dolby Atmos özelliği var iken, xaomi markasının yeni telefonlarında dahil bu özellik neden yok. Bu özellik bir güncelleme ile bütün modellere yüklenemez mi?
Getirilebilir Dolby ile anlaşmaları gerek. Xiaomi'nin alt seviye cihazlarında Dolby vs ses modu özelliği yok ancak güncel üst seviye cihazlarda Harman Kardon ses mevcut.

Zafertacus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Not3
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harman Kardon varken Dolby biraz altta kalıyor hocam :) Düşük cihazlara getirirler de olan sonra bizim ceplere olur

Getirilebilir Dolby ile anlaşmaları gerek. Xiaomi'nin alt seviye cihazlarında Dolby vs ses modu özelliği yok ancak güncel üst seviye cihazlarda Harman Kardon ses mevcut.
Harman kadran olması güzel ama bildigim kadarı ile harman kadran bir marka, dolby atmos ise bir ses teknolojisi. Aynı telefon kameralarının leika, karlzeis v.s. gibi çok kaliteli mercek üreticilerinin ürünlerini kullanması gibi.

testa54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
pocophone f1
Konular
16
Dolby dediğiniz şey müzik,oyun,film,vb şeylerin sesini düzenleyebildigimiz seymi ?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Harman kadran olması güzel ama bildigim kadarı ile harman kadran bir marka, dolby atmos ise bir ses teknolojisi. Aynı telefon kameralarının leika, karlzeis v.s. gibi çok kaliteli mercek üreticilerinin ürünlerini kullanması gibi.
Evet dediğiniz gibi hocam ama Harman Kardon kullanınca ihtiyacını hissetmiyorsunuz Dolby yazılımının fazla. Kamera için değinmemiştim tabi.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Root ile yapılabilmekte. Bir güncelleme ile getirilebilir eğer Dolby ile anlaşılırsa.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Dolby de bir marka hocam, Dolby Digital, Dolby Home Theatre, Dolby True Sound, Dolby Atmos, Dolby Vision vs. şeklinde liste uzar gider.

Dilerseniz Dolby'nin Wikisine bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Üst Alt