Haber windows mobile 10 her cihaza gelir mi?

xiaomi ile Windows arasında geçen yıl yapılan anlaşma hakkında bilginiz vardır. bu anlaşmada xiaomi nin Windows uygulamalarını kullanması ve xiaomi cihazlara Windows 10 mobile yüklenmesi gibi olaylar damga vurmuştu.

sizce Windows 10 güncellemesi xiaomi nin tüm cihazlarına gelir mi ? yada hangi cihazlara geleceğini düşünüyorsunuz?

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
vallahi daha mi4'ün tüm sürümlerine bile gelmedi (sadece LTE sürüme geldi) diğer telefonlara gelir mi? hiç sanmıyorum.

_CeKoCu_

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aptal Adam
Cihazım
Mİ 5 , Mİ9 SE
Meslek
Danışman
Konular
33
mi4 lte modelde windows 10 akıcı güzel ama çok sorunları var. Dil sorunu %50 ing %50 tükçe gibi video izlemede durdurunca ekran seri seri gidip geliyor vs vs. şuan için güvenme derim :) cihaz brick oluyor bağlantı koparsa :( nasıl bütün cihazlara windows 10 vereceğiz diyerek başladılar x2x serili lumia cihazlara desteği kesti. xiaomi mi4 lte modelede aynı muameleyi yapabilir. sanırım burada asıl soru xiaomi firmasının nasıl bir yol izleyeceği.

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
mi4 lte modelde windows 10 akıcı güzel ama çok sorunları var. Dil sorunu %50 ing %50 tükçe gibi video izlemede durdurunca ekran seri seri gidip geliyor vs vs. şuan için güvenme derim :) cihaz brick oluyor bağlantı koparsa :( nasıl bütün cihazlara windows 10 vereceğiz diyerek başladılar x2x serili lumia cihazlara desteği kesti. xiaomi mi4 lte modelede aynı muameleyi yapabilir. sanırım burada asıl soru xiaomi firmasının nasıl bir yol izleyeceği.
Aslinda microsoft x2x srrisi cihazlara guncelleme verse sikinti olurdu bence 4yillik cihazlar onlara yeter artik , aslinda en az 15 yeni uretici windows a gecti bi hikmeti vardir belki. Xiaomi nin bu konuya nasil bakacagi da benim aklimdaki soru. Henuz xiaomi yi pek tanimiyorum malesef

_CeKoCu_

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aptal Adam
Cihazım
Mİ 5 , Mİ9 SE
Meslek
Danışman
Konular
33
1320 kullanıyordum tek sorun kilitlenme idi onuda düzeltemeyince uğraşmadılar başkada bir sorunu yok açıkçası wm10 seven birisi olarak redstone son sürümünü merak ediyorum bakıp göreceğiz xiaomi mi4 de :)

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
1320 kullanıyordum tek sorun kilitlenme idi onuda düzeltemeyince uğraşmadılar başkada bir sorunu yok açıkçası wm10 seven birisi olarak redstone son sürümünü merak ediyorum bakıp göreceğiz xiaomi mi4 de :)
Umarm dğer cihazlara da gelir de herkez tadına bakar :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şu anda sadece Mi4 LTE ve MiPad 2 cihazlarına Windows 10 verildi. Onlar da pek tutulmadı.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
windows phone zaten öldü denilen seviyelere geldi kendi cihazlari bile tutmuyor artık. miui varken kimse kullanmaz belki meraktan denenir ama hepsi o kadr.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
windows phone zaten öldü denilen seviyelere geldi kendi cihazlari bile tutmuyor artık. miui varken kimse kullanmaz belki meraktan denenir ama hepsi o kadr.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
dostum durum biraz farklı. bu gün g2 cihazıma 10 uygulama kurdum cihaz takılıp donmaya başladı. ram şişti. miui romda durum nasıl olacak tam olarak bilmiyorum ancak Windows 10 da 196 uygulama kurdum ve cihazda kasılma yoktu. durum biraz kişisel tercih yani...

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
dostum durum biraz farklı. bu gün g2 cihazıma 10 uygulama kurdum cihaz takılıp donmaya başladı. ram şişti. miui romda durum nasıl olacak tam olarak bilmiyorum ancak Windows 10 da 196 uygulama kurdum ve cihazda kasılma yoktu. durum biraz kişisel tercih yani...
hocam 196 uygulama bulmuşsan mağazada yükleyecek vallahi helal olsun. lumia 735 var kız arkadaşımda ona ben aldım kullansın şişmesin kasmasın diye tamam hala akıyor alet ama nereye kadar? en popüler uygulamalar bile yok olanlarda androidtekilerle bir değil çok eksik sadece markette bulunsun diye yapılmış, ne güncelleme alır ne bişey. iki telefon arasında yazışmak bişeyler atmak en basit ihtiyaçlar vs için sürekli alternatif aramak gerekiyor, buluyorsun ama kırk takla attırıyor yada hiç bulamayıp vazgeciyorsun. Tamam stabil ama varsın olmasın o stabillik, androidin o kadar çok artısı varki saymakla bitmez kasma vs işleride artık eskide kaldı 1000 liralık telefonlarda 8 çekirdekler 2-3 gb ramlar havada uçusuyor, azda rom vs anlıyorsanız android bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldırır her işinizi telefon üstünden görürsünüz ama windows phoneda bunu ne derece yaparsınız allah bilir. yıllardır gelişecek kalkınacak diye telefon aldı millet telefonları eskidi. zaten microsoft bile artık bu sistemden vazgeçiyor hergün okuyoruz teknoloji haberlerini millet vazgeçiyor artık bu sistemden. keske gelişseydi yaşlı, yada basit kullanım kalıbından çıksaydı da alternatifler olsaydı.

Üst Alt