Bilgisayar Windows 10 20H2 (19044.1288) x86-x64 ISO

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Doğrudur fakat sürüm bana farketmiyor Ana bilgisayar Pro orjinal. Dell notebook da da orjinal Windows 10 Home kullanılan sürümde ben zaten gereksiz bileşenleri, ek şeyleri iso dan ayırıp tekrar yamalıyorum hocam o yüzden sürüm farkı benim için pek önem arz etmiyor. Bu işlemler MSMG Toolkit yada NTLite kullanmaktayım ki NTLite ana olarak kullanılan en iyi yazılımlardan.

MD5 değerlerini genede eklemişsiniz, ayrı bir incelik olmuş. Soranı olabilirdi.
NTLite ile zamanında bende kendi Windows umu yaptım fakat tamamen kişiselleştirme yaptığınız zaman sadece portable uygulamaları destekliyor. Yani tek tek uygulamaları portable sürüme çevirmek gerekiyor. O yüzden ben farklı bir script kullanarak tek seferde bir sürü uygulamayı tamamen sistemden siliyorum, devre dışı bırakıyorum.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
NTLite ile zamanında bende kendi Windows umu yaptım fakat tamamen kişiselleştirme yaptığınız zaman sadece portable uygulamaları destekliyor. Yani tek tek uygulamaları portable sürüme çevirmek gerekiyor. O yüzden ben farklı bir script kullanarak tek seferde bir sürü uygulamayı tamamen sistemden siliyorum, devre dışı bırakıyorum.

Rus windows forumlarında çok fazla script var bunları direkt ntlite ile sisteme tam kurulum aşamasında çalışacak şekilde gömünce tüm ayarlamaları o yapıyor portable açısından biraz sıkıntı evet uğraşmak gerekiyor hocam.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Rus windows forumlarında çok fazla script var bunları direkt ntlite ile sisteme tam kurulum aşamasında çalışacak şekilde gömünce tüm ayarlamaları o yapıyor portable açısından biraz sıkıntı evet uğraşmak gerekiyor hocam.
O tarz işlemleri şahsen tercih etmiyorum. İçeriğini görmem ve bilmem lazım. Ruslar genellikle bu tarz şeyleri gift hub da paylaşmıyorlar. İçerisine farklı kod blogu veya program da gömebiliyorlar. Madem Ntlite kullanıyorum, her şeyi kendim yaparım. :)

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
O tarz işlemleri şahsen tercih etmiyorum. İçeriğini görmem ve bilmem lazım. Ruslar genellikle bu tarz şeyleri gift hub da paylaşmıyorlar. İçerisine farklı kod blogu veya program da gömebiliyorlar. Madem Ntlite kullanıyorum, her şeyi kendim yaparım. :)

Scriptler açık kaynak kodlu, powershell ile açıp bakabiliyorsun, dediğim yerler ünlü forumlar. Ntllite ile yapamayacağın bir takım şeyleride içeriyor. Ntlite ile tam olarak düzenleme yapabilmek için ücretli sürümüne aylık bedel ödemen gerekiyor. Buda bu işi yapıpta, ticaretini sağlamayan adam için zor yada ne bileyim bu tarzda işler yapmayan için. Scriptlerin bir çoğuda Ntlite'ın iş göremediği yere koşturuyor. O iş tercih meselesidir tabiki ama içeriğine erişim oluyor çoğu script'in ben onları tercih ediyorum bazıları paketliyorlar komple içeriğe ulaşamıyorsun.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Aslında ben teknikerim ve bu tarz konular da çok fazla bilgi birikimim var. Her şekilde yardımcı olurum lâkin konuyu paylaşan kişiye saygısızlık etmek istemem. Çünkü eksik bilgiler çok fazla. Geçen gün de rufus konusunda yardımcı olmuştum. Ben temel olarak her şeyi düzgünce toparlayıp paylaşabilirim. Çünkü paylaştığı hashtap falan gibi programa ihtiyaç yok. Yani orjinal Windows dosyasını paylaşıyorsanız o programı kullanmaya gerek yok. Tabi bu benim kendi şahsi düşüncem.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Scriptler açık kaynak kodlu, powershell ile açıp bakabiliyorsun, dediğim yerler ünlü forumlar. Ntllite ile yapamayacağın bir takım şeyleride içeriyor. Ntlite ile tam olarak düzenleme yapabilmek için ücretli sürümüne aylık bedel ödemen gerekiyor. Buda bu işi yapıpta, ticaretini sağlamayan adam için zor yada ne bileyim bu tarzda işler yapmayan için. Scriptlerin bir çoğuda Ntlite'ın iş göremediği yere koşturuyor. O iş tercih meselesidir tabiki ama içeriğine erişim oluyor çoğu script'in ben onları tercih ediyorum bazıları paketliyorlar komple içeriğe ulaşamıyorsun.
Bende o ulaşılamayan şeyleri kastettim. Normalde sizinde beyan ettiğiniz gibi script dosyaları açık kaynak kodlu. :)

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Aslında ben teknikerim ve bu tarz konular da çok fazla bilgi birikimim var. Her şekilde yardımcı olurum lâkin konuyu paylaşan kişiye saygısızlık etmek istemem. Çünkü eksik bilgiler çok fazla. Geçen gün de rufus konusunda yardımcı olmuştum. Ben temel olarak her şeyi düzgünce toparlayıp paylaşabilirim. Çünkü paylaştığı hashtap falan gibi programa ihtiyaç yok. Yani orjinal Windows dosyasını paylaşıyorsanız o programı kullanmaya gerek yok. Tabi bu benim kendi şahsi düşüncem.

Konu sahibi ile görüşmeniz daha uygun kaçar hocam, bilginizden yararlanmak isteriz bizlerde tabiki, o konuda ben birşey diyemem. Bilgi paylaştıkça çoğalır, güzelleşir. Yanlış bildiklerimizi, yada bildiğimizi sandığımızda doğruyu bulmamız güzel birşey..

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Konu sahibi ile görüşmeniz daha uygun kaçar hocam, bilginizden yararlanmak isteriz bizlerde tabiki, o konuda ben birşey diyemem. Bilgi paylaştıkça çoğalır, güzelleşir. Yanlış bildiklerimizi, yada bildiğimizi sandığımızda doğruyu bulmamız güzel birşey..
Kamera siparişi verdim, yolda gelir bir kaç güne. O gelsin inşallah başlayacağım. Elimden geldiğince yardımcı olacağım.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Kamera siparişi verdim, yolda gelir bir kaç güne. O gelsin inşallah başlayacağım. Elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Güzel olur, destek oluruz bizlerde her türlü. Hayırlı olsun şimdiden..

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
evet powershell'e yada cmd ye bir kod girince ilk aktivasyon hakkında 90 son ikinci aktivayon hakkında da 90 gün toplamda 180 günlük bir aktivasyon veriyordu yanılmıyor isem ilker hocam öyle diye hatırlamaktayım bende.
Siz böyle diyince şüphede kaldım ve araştırdım, ilk denemede 90 gün ve sonrasında "Slmgr komutu" ile deneme süresini 9 ay uzatabiliyormuş.
Yakında bu konu ile ilgili paylaşım yaparım. Belki başka arkadaşlarda denemek isterler, siz sadece takipte kalın. ;)

Üst Alt