Diğer ...

Yen@l

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yenal
Cihazım
Mİ5
Konular
0
Ben ayarlardan kotrol ettiğimde 1909 son sürüm güncel olarak görünüyordu. Konudaki güncelleme aracı ile güncelledim. Yaklaşık 2 saat kadar sürdü. Ama sıfır sorun. Ben o arada foruma takıldım. Oyun bile oynadım. Şimdide dediğim gibi sıfır sorun kullanıyorum. Bir hata ile karşılaşmadım.

Bende de aynı şekilde oldu. Herhangi bir sorun olmadan kuruldu şuanda da sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Yalnız güncelleme uzun sürüyor.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Sorunun gelişinden duruma yabancı olduğunuz belli :P
Bu iş biraz çetrefilli uefi boot disk oluşturmak isoyu düzenlemek karmaşık. Ben size daha basit bir yöntem söyleyeyim. Her yeni windows güncellemesi ile internette bazı iso dosyaları yayınlanıyor. Bunlara hem bütün güncellemeler dahil edilmiş hemde software klasörü eklenmiş hemde bazı özelleştirmeler yapılmış vaziyette. Yapacağınız tek şey internetten iso dosyasını indirmek, rufus ile usb ye yazmak ve format sonrasında otomatik kurulmasını istediğiniz programların setup dosyalarını software klasörüne kaydetmek olacak. Format bitince windows bu programlarıda kuracak. Ama zannettiğiniz gibi format esnasında değil format bittikten sonra, yani gene kurulumu siz idare edeceksiniz, aynı süreyi bekleyeceksiniz. Bunu önlemenin tek yolu portable kurulum setuplarını bulmak. Bunlar olunca zaten dediğim gibi c sürücüsüne kuracağınıza bir kere d ye kurun.
Kendim hazırlayayım başkasına güvenmem derseniz internette araştırın çuvalla rehbere ulaşacaksınız.
SSD ile daha hızlı çalışıyor programlar o yüzden oraya kuruyorum, D de mekanik disk var

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Benim ki kendi güncellemişti programı kurmadan fakat, öyle büyük bir yenilik göremedim ben arayüzde. Keşke arayüzede bir değişiklik gelse hiç hoşuma gitmiyor arayüzü biraz apple'ı örnek alabilseler keşke bu konuda macintoshların arayüzleri çok hoşuma gidiyor açıkçası ama bu arayüze sahip olmak için programlar kullanıp sistemimi programlarla etkilemek istemiyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gelin daha basit bir öneride bulunayım. Temiz bir kurulum yapın. Bütcenize göre KerishDoctor2020 veya wiseCare 360 programlarından birini alın. Haftada ayda bir temizlik ve iyileştirme tuşlarına basın (kerish ile tek tuştada olur) windowsa bakım yapın ve bir daha format atmak zorunda kalmayın. :P
Dediğini programların crackli halleri google'da mevcut o şekilde de kurabilirler aslında hocam :D

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Benim ki kendi güncellemişti programı kurmadan fakat, öyle büyük bir yenilik göremedim ben arayüzde. Keşke arayüzede bir değişiklik gelse hiç hoşuma gitmiyor arayüzü biraz apple'ı örnek alabilseler keşke bu konuda macintoshların arayüzleri çok hoşuma gidiyor açıkçası ama bu arayüze sahip olmak için programlar kullanıp sistemimi programlarla etkilemek istemiyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dediğini programların crackli halleri google'da mevcut o şekilde de kurabilirler aslında hocam :D
Aynen ben de büyük değişiklik bekledim ama hayal kırıklığı yaşadım maalesef.

Yen@l

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yenal
Cihazım
Mİ5
Konular
0
Sorunun gelişinden duruma yabancı olduğunuz belli :P
Bu iş biraz çetrefilli uefi boot disk oluşturmak isoyu düzenlemek karmaşık. Ben size daha basit bir yöntem söyleyeyim. Her yeni windows güncellemesi ile internette bazı iso dosyaları yayınlanıyor. Bunlara hem bütün güncellemeler dahil edilmiş hemde software klasörü eklenmiş hemde bazı özelleştirmeler yapılmış vaziyette. Yapacağınız tek şey internetten iso dosyasını indirmek, rufus ile usb ye yazmak ve format sonrasında otomatik kurulmasını istediğiniz programların setup dosyalarını software klasörüne kaydetmek olacak. Format bitince windows bu programlarıda kuracak. Ama zannettiğiniz gibi format esnasında değil format bittikten sonra, yani gene kurulumu siz idare edeceksiniz, aynı süreyi bekleyeceksiniz. Bunu önlemenin tek yolu portable kurulum setuplarını bulmak. Bunlar olunca zaten dediğim gibi c sürücüsüne kuracağınıza bir kere d ye kurun.
Kendim hazırlayayım başkasına güvenmem derseniz internette araştırın çuvalla rehbere ulaşacaksınız.

Haddim olmadan birde öneride bulunayım. Kurulumdan sonra c sürücünüzde iki artık kalmış olmalı. 1 windows.old 2 windows upgrade klasörleri. Hatrı sayılır boyuttalar. Ben artık 1909 a geri dönmem derseniz disk temizleme aracı kullanaran windows.old silin. Windows upgrade klasörünü ise zaten normal silebilirsiniz.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Makbule geçti. Bundan sonra 1909 a geri dönmem. Artık dosyaları bir an önce sileyim. Tekrar teşekkür ederim.

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Ben ayarlardan kotrol ettiğimde 1909 son sürüm güncel olarak görünüyordu. Konudaki güncelleme aracı ile güncelledim. Yaklaşık 2 saat kadar sürdü. Ama sıfır sorun. Ben o arada foruma takıldım. Oyun bile oynadım. Şimdide dediğim gibi sıfır sorun kullanıyorum. Bir hata ile karşılaşmadım.

Evet bir çoğunluk kesimde de sorunsuz kullanım var.Sorun yaşayanlar genellikle ses sürücüsü uyumsuzluğu veya ses bugları yaşıyorlar.Ya da dahili intel gpu'lara sahip olan bilgisayarlarda ekranda yırtılmalar meydana geliyor tıpkı oyunlarda olduğu gibi dikey senkronizasyon sorunu mevcut.PC dünyası sayısız kombinasyona sahip iken kimisinde sıfır sorun kimisinde az hata kimisinde ise kullanılamaz durumda olabiliyor.

Üst Alt