Soru Wifi sorunu note5

okifioktay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oktay
Cihazım
redmi note5
Konular
4
Son güncellemeden sonra note5 cihazım, evdeki internete bağlanmama sorunu göstermeye başladı. İnternete girişler de, wifi bağlı değil uyarısı alıyorum. Halbuki wifi normal çalışıyor ve sorun yok. Önceki yazılımda sıkıntı yoktu. Güncellemeden sonra bu sorun oluştu. Çözümü varmıdır?

nev2000

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
38
Forumda konu actim ona bak istersen
Android uygulamalar bolumunde

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

okifioktay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oktay
Cihazım
redmi note5
Konular
4
WiFi Bağlantı Yöneticisi

Bu program işimi gördü,.Ayrıca programı tekrar kaldırdım,yinede wifi problemi kalmadı

Son düzenleme:
Oyla:

tharex61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
redmi note 5
Konular
2
Redmi note 5 kullaniyorum yaklasik e ay oldu alalı. Bende modeme baglanti sorunu yasamaktayim. Ne gibi sorun derseniz telefon modemi gormuyor dusunun yani kardeslerim telefon ve pcden ayni anda bagli iken benim note 5 sagolsun modemi gormiyor. Tel.den wifi kapatip aciuorum bazen bir kerede bazen birkackerede duzeliyor. hatta birkeresinde modemin yanina koydum 1 dakika bekledim modem yok gorunmiyor iste.. Wifiyi kapatip actim duzeldi bu cok oluuor bana. Bazende baglaniyor modeme ama internete girince gec geliyor sayfa yada youtube.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Redmi note 5 kullaniyorum yaklasik e ay oldu alalı. Bende modeme baglanti sorunu yasamaktayim. Ne gibi sorun derseniz telefon modemi gormuyor dusunun yani kardeslerim telefon ve pcden ayni anda bagli iken benim note 5 sagolsun modemi gormiyor. Tel.den wifi kapatip aciuorum bazen bir kerede bazen birkackerede duzeliyor. hatta birkeresinde modemin yanina koydum 1 dakika bekledim modem yok gorunmiyor iste.. Wifiyi kapatip actim duzeldi bu cok oluuor bana. Bazende baglaniyor modeme ama internete girince gec geliyor sayfa yada youtube.
Sanki IP çakışması gibi bir şey
Öncelikle modem şifresini wep değilde wpa tarzı ve daha güvenli bir şifre ile değiştirmek çözüm olabilir
Ayrıca belli bir modemdemi sorun yaşanıyor dikkate almak gerekir

Oyla:

nev2000

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
38

bu sorun %90 modem kanaklı
note 5 telefonumda bu problemi yaşıyorum
hatta 1-2 konu açtım bulduğum çözümleri ve programları anlattım
ama evimdeki wuawei hg630a modemde en son wpa/psk - tkıp yaptım
kopma olsada hemen tekrar bağlanıyor böyle idare ediyorum
başka modemlere bağlandığımda kesinlikle kopma olmuyor

diğer seçenekte romlar
mesela havoc çok seviyorum ama wifi çok kopuyor görmüyor vs
masik 2.6 da wifi performansı daha iyi
kopma fazla olmuyor
kopsada hemen terkrar bağlanıyor

sonuç olarak
1 - modem ayarları ile oyna
(google yaz modemin modelini ile aynı problemi yaşayanlar mutlaka bir şeyler paylaşmıştır)

2 - bir kaç farklı rom dene ben masikteyim şu an sırf wifi için
infinity 1.1 rom çıkmış wifi geliştirmesi vs yapılmış onuda müsait bir zamanda deneyeceğim yine yazarım

Oyla:

tharex61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
redmi note 5
Konular
2
Modem kaynaklı oldugunu dusunmuyorum. Mesela uzun sure wifi modeme bagli oldugu zaman bir tarayici aciyorsun veya youtbe falan baglanmasi saufa yuklemesi uzun suruyir yani acikca bir bivalama oliyor telefonda. Ve tekrar ediyorum ayni anda modeme wpc ve e telefon bahli iken benim telefon modemin adini bile bulamiyor bunun neresi modem kaynakli ariza olsunki. Baglanti kopmalari yasamadim hic bagli oldugu surece aksamiyor telefon ama wifi acikken ve uzun sure internete veya youtuba hatta faceye bile girmeyip bir anda girmeye calisinca mesela youtube sayfa yuklemesi 10 saniyeye yakin suruyor. İnternette yaklasik okadar. Bu arada telwfonum resmi garantili. Farkli bir rom atipta telefonun sikintiya sokamam dostum. Ben alistim bu aksakliklara sorhnlara valla. Aldik bikere
Sanki IP çakışması gibi bir şey
Öncelikle modem şifresini wep değilde wpa tarzı ve daha güvenli bir şifre ile değiştirmek çözüm olabilir
Ayrıca belli bir modemdemi sorun yaşanıyor dikkate almak gerekir

Bence alakasi yok. bak bir cihazin modeme bagli iken internete baglanamamasi veya aksamasi modemden de tel.dende olabilir. Ama cihaz modemi hic gormuyorsa (baska cihazlar gordugu halde) ozaman sorun cihazdadir. Bu internet sorunlarini dile getirirken turktelekomun rezil altyapisi ve internet hizmetinide goz onunde bulunduruyorum o ayri basli basina bir memleket sorunu

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Modem kaynaklı oldugunu dusunmuyorum. Mesela uzun sure wifi modeme bagli oldugu zaman bir tarayici aciyorsun veya youtbe falan baglanmasi saufa yuklemesi uzun suruyir yani acikca bir bivalama oliyor telefonda. Ve tekrar ediyorum ayni anda modeme wpc ve e telefon bahli iken benim telefon modemin adini bile bulamiyor bunun neresi modem kaynakli ariza olsunki. Baglanti kopmalari yasamadim hic bagli oldugu surece aksamiyor telefon ama wifi acikken ve uzun sure internete veya youtuba hatta faceye bile girmeyip bir anda girmeye calisinca mesela youtube sayfa yuklemesi 10 saniyeye yakin suruyor. İnternette yaklasik okadar. Bu arada telwfonum resmi garantili. Farkli bir rom atipta telefonun sikintiya sokamam dostum. Ben alistim bu aksakliklara sorhnlara valla. Aldik bikere

Bence alakasi yok. bak bir cihazin modeme bagli iken internete baglanamamasi veya aksamasi modemden de tel.dende olabilir. Ama cihaz modemi hic gormuyorsa (baska cihazlar gordugu halde) ozaman sorun cihazdadir. Bu internet sorunlarini dile getirirken turktelekomun rezil altyapisi ve internet hizmetinide goz onunde bulunduruyorum o ayri basli basina bir memleket sorunu
tamam şampiyon
benim dediğim sadece bir ihtimal )

Oyla:

tharex61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
redmi note 5
Konular
2
tamam şampiyon
benim dediğim sadece bir ihtimal )
Bu aksam yine aynisi oldu disardaydim mobil veri acikti 3 saat kadar disarfaydim eve geldim mobil veriyi kapattim wifi actim 25- 30 saniye oldu modem hala gorunmuyor wifi ayarlarina girdim ayar penceresinden wifi kapattim actim modemi gordu ve baglandi. Yani bu sorun bazen harbi can sıkıcı oluyor bazen umursamiyorum ama hic hoş bir durum degil 3 aylik telefon sonucta. Lanet telefonlar hepsinde muhakkak sorun yasaniyor. Bu arada sampiyon olayian gelince. Ben musabık degilim dostum. Ama sagol yinede

Oyla:
Üst Alt