Soru WİFİ Hız Sorunu

vozturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
VEYSEL
Cihazım
Mi A2 Lite 64GB
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Mi A2 Lite cihazımdan değişik uygulamalarla wifi hız testi yaptım ancak 16 Mbits internetim 4 Mbits i geçmedi her seferinde. PC ve iPhone dan denedim 10 Mbits civarı çıktı. Sizin cihazlarda durum nasıl acaba. Bu arada Android Pie yüklü.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba arkadaşlar. Mi A2 Lite cihazımdan değişik uygulamalarla wifi hız testi yaptım ancak 16 Mbits internetim 4 Mbits i geçmedi her seferinde. PC ve iPhone dan denedim 10 Mbits civarı çıktı. Sizin cihazlarda durum nasıl acaba. Bu arada Android Pie yüklü.
Öncelikle modeminizi kapatıp açmanızı tavsiye ederim. Düzelmezse modem ayarlarınızda ilgili bir problem olabilir. Farklı bir telefonda Wifi analyzer tarzı bir uygulama ile boş bandları tespit ettikten sonra bu bandlar üzerinden yayın yapmasını sağlayın. Düzelmezse şifrelemeyi değiştirin. (WPA, WEP, WPA2 vs.) Yine çözüm olmazsa 802.11 standartını değiştirebilirsiniz. (a/b/g/n)

Oyla:

vozturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
VEYSEL
Cihazım
Mi A2 Lite 64GB
Konular
1
İşyerimdeki wifi ağından da denediğimde sonuç yine aynı. Evdeki wifinin bağlantı özellikleri 52 Mbits iş yerindeki 72 Mbits. Bağlantı kalitesi mükemmel olarak görünüyor. Normalde bu hızların daha yüksek olması gerekmiyor muydu.

Oyla:

vozturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
VEYSEL
Cihazım
Mi A2 Lite 64GB
Konular
1
telefon bir bluetooth cihaza bağlıyken wifi hızının düşmesi, kamera uygulamasından galeriye gitmek çok zor.
Bendeki sorun tam olarak buydu galiba. Bluetooth u kapatınca sorun çözüldü.

Oyla:
Üst Alt