Tema Widget Saat / Hava Durumu Dosyalarını Tema Mtz Formatına Çevirme

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Ekteki konu üzerinden Tema - Widget Magisk Modül Çoklu (Saat+Hava durumu+Müzik Çalar + Not Defteri)
widget dosyalarını mtz olarak çevirme isteği olmuştu ve bu konuda çokta bilgim olmadığı için sadece magisk modül olarak olduğunu yazmıştım ve sonrasında mtz ve widget kodlarını karşılaştırdığımda kodlar çok basit bir şekilde sadece tek satırlık kod ile bunun mümkün olduğunu buldum.
happy~~

Buradaki anlatım mtz dosyasnı widget e / Widget dosyasını da mtz formatına çevirme üzerine.

PC üzerinden değişiklik yapmak için gerekli programlar

winrar:

Notepad++: Örnek widget dosyası :
örnek mtz saat clock_2x4 dosyası :

Telefondan ayarlamak için gerekli uygulama
aynı anlatım ile dosyaları düzenleyebilirsiniz.

Widget Saat / Hava Durumu Dosyalarını Tema Mtz Formatına Çevirme

ilk olarak widget dosyasını winrar ile açıp dosya içerisindeki content dosyası içindeki dosyaları örnek mtz saat dosyası (clock_2x4) içerisindeki dosyaları silip yenisi ile değiştiriyoruz. content/manifest.xml dosyasını Notepad++ programı ile açıp xml içindeki 2. satır ve Son satırdaki Gadget adını Clock olarak değiştirip dosyamızı kaydediyoruz ve kullanacağımız tema dosyasına atıp temayı uyguluyoruz.

Örnek Widget Dosya İçeriği Görseli

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tema Mtz Dosyalarını Widget Saat / Hava Durumu Formatına Çevirme

aynı şekilde örnek mtz saat dosyamızın içerisindeki dosyaları alıp örnek widget dosyası yolundaki content dosyaları içerisindekiler ile değiştirerek manifest.xml 2. satır ve Son satırdaki Clock adını Gadget olarak değiştirip dosyamızı kayedediyoruz. örnek wigdet dosya içindeki preview ve thumbnail dosya içindeki önizleme png dosyalarınıda Adobe Photoshop programı ile mtz dosyamızın ilk olarak telefona uygulanmış ekran görüntüsünü alıp bu png dosyalar ile değiştirip kaydediyoruz. Bunu yapmamızın sebebi ana ekranda basılı tutup widget eklemek istediğimizde saat önizleme dosyalarını oluşturmaktır.
Saatin ana ekran widget te gözükmesi için mtz dosya içindeki description.xml açıp

<title locale="tr_TR">Hava Durumu ve Saat</title> Hava Durumu ve Saat adını kendi isteğinize göre düzenleyip kaydedin. Mtz Dosyasını

Magisk Modül olarak dosyaya ekleyip kullanabilmek için ekteki linkten dosyayı indirip Örnek widget mtz dosyasını
Örnek Widget system / media / theme / default / gadgets yolundaki mtz dosyalarını silip düzenlemiş olduğunuz mtz dosyasını atarak

system / media / theme / default / gadgets dosyasına atıp Magisk uygulaması ile ekleyerek kullanabilirsiniz.

description.xml içeriği

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" standalone="no"?>
<MIUI-Theme category="clock" size="4:2">
<version>1</version>
<uiVersion>1</uiVersion>
<title>Weather Clock</title>
<titles>
<title locale="tr_TR">Hava Durumu ve Saat</title>
</titles>
</MIUI-Theme>

Bu Modülü Eklemek İçin

1- Magisk Uygulamasını açın.
2- Sol Üst Kısımdan Modüller Kısmına Girin.
3- Modüller Kısmından + ya basarak indirmiş olduğunuz zip dosyasını seçerek telefonu yeniden başlatın.
4- Ana ekranda basılı tutarak widget e basıp hazırlamış olduğunuz görsele basıp ana ekrana sürükleyip bırakın.

Not: Burdaki tek ufak sorun ana ekranda iken hava durumuna bastığımda uygulama hava durumu gelmemesi (buda dosyanın çalışmasına engel değil tabiki

Widget olarak eklediğim örnek mtz dosyası kendi kullandığım temadan bağımsız olarak

Son düzenleme:
Üst Alt