Haber WhatsApp'a web'de arama özelliği geldi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp'a mesajların tek tıklamayla Web'de aratılmasını sağlayan yeni bir özellik dahil edildi. Bu özellik sayesinde WhatsApp gruplarından yayılan yalan haberlerin önüne geçilmek isteniyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iletilen mesajların Web'de aratılmasını sağlayan yeni bir özelliği uygulamaya dahil etti. Bu sayede gerçeklik payı bulunmayan yanlış bilgilerin yayılması engellenecek.

Kullanıcıların birçok kez iletilen mesajlar hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak için geliştirilen Web'de arama özelliğiyle WhatsApp gruplarından yayılan yalan yanlış bilgilerin önü kesilecek.

Yalan haberlerle mücadelede etkili olması bekleniyor

Daha önce çok kez iletilen mesajların üzerine özel bir iletildi etiketi (çift ok simgesi) ekleyen mesajlaşma devi, şimdi de bu mesajların yanına büyüteç simgesi dahil etti. Böylelikle birçok kez iletilen mesajların tek tıklamayla Web'de aratılmasının önü açıldı.

Bu özellik, kullanıcıların ilgili mesajı tarayıcıları üzerinden yüklemelerine olanak sağlıyor ve bu mesaj WhatsApp tarafından hiçbir zaman görülmüyor.

Web’de ara özelliği bugünden itibaren ABD, İngiltere, Brezilya, İrlanda, İspanya, İtalya ve Meksika’da Android, iOS ve WhatsApp Web için WhatsApp’ın en güncel sürümüyle birlikte kullanıma sunuldu. W eb'de arama özelliğinin ilerleyen günlerde diğer ülkelerde de kullanıma açılması bekleniyor.

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Sesli mesaj olarak gönderilen asparagasları nasıl engellemeyi düşünüyorlar acaba :) ama güzel bir adım umarım başarılı olur.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Rehbere kaydetmeden mesaj yazma özelliği gelsin artık :))) ellerinize sağlık kıymetli Mehmet hocam

Üst Alt