Yardım WhatsApp yedeği yükleyememe sorunu

• Konbuyu başlatan ömi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 1K

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Merhaba Arkadaşlar,

A2Lite kullanıyorum, bazı sorunlardan ötürü geçen hafta yedeklerimi alıp yeni rom yükledim, tüm uygulamaları yeniden kurdum, buraya kadar sorun yok.

Play Store dan WhatsApp kurdum, yedeği içe aktarmak istedim onayladım, wifi üzerinden yedeği almaya başladı uzun süre sonra baktım içe aktarım olmamış, silip yeniden kurdum yine olmadı. sohbet yedeğine girince 1.7 GB verinin google drive da saklandığı görünüyor

Denemek için köşede duran hurda S4 e hesap kurdum,whatsapp kurdum yedeklerin tümünü oraya aktarabiliyorum!
Tekrardan A2Lite dan WhatsApp ı sildim ve kurdum yedeği yine alamıyorum, google drive a pc den ya da drive uygulamasından girip bakıyorum yedek orada görünüyor, hatta yeni sohbetleri tekrar yedekleme yapıp tarihi güncelleştirebiliyorum.

İşin içinden çıkamadım gitti, uzmanlardan yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam en sağlıklı yöntem S4 kurduğunuz WhatsApp klasörünü telefonda "rar veya zip" şeklinde yaparak, A2 Lite atın ve ardından skıştırmış olduğunuz dosyayı ana dizine "WhatsApp" klasörü olarak açın. A2 Lite uygulamyı tekrar kurun ve otomatik olarak WhatsApp klasörünü görecektir. Ben her zaman bu şekilde yapıyorum.

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Hocam en sağlıklı yöntem S4 kurduğunuz WhatsApp klasörünü telefonda "rar veya zip" şeklinde yaparak, A2 Lite atın ve ardından skıştırmış olduğunuz dosyayı ana dizine "WhatsApp" klasörü olarak açın. A2 Lite uygulamyı tekrar kurun ve otomatik olarak WhatsApp klasörünü görecektir. Ben her zaman bu şekilde yapıyorum.

Bugün birkaç defa denedim, şimdi şifre gelmeyebilir.
Yarın erkenden deneyeceğim, çok teşekkür ederim.

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2

Hocam dediğinizi yaptım fakat olmadı. Detaylı anlatayım:

S4 e tekrar hesap kurdum ve yedeğin tamamını aldım,
ES dosya yöneticisi ile telefon hafızasında görünen 1.7 gb Whats App klasörünün tamamını kart hafızasına kaydettim.
Kartı tekrar A2 Lite a taktım ve önce WhatsApp ı sildim,
ES Dosya yöneticisi ile telefon hafızasında Kalan WhatsApp klasörünü de sildim.
Sonra ES Dosya yöneticisi ile karta kopyaladığım yedeği telefon hafızasına kopyaladım.
WhatsApp ı tekrar A2Lite a kurdum.

Ama eski mesajlarım halen yok :(

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam dediğinizi yaptım fakat olmadı. Detaylı anlatayım:

S4 e tekrar hesap kurdum ve yedeğin tamamını aldım,
ES dosya yöneticisi ile telefon hafızasında görünen 1.7 gb Whats App klasörünün tamamını kart hafızasına kaydettim.
Kartı tekrar A2 Lite a taktım ve önce WhatsApp ı sildim,
ES Dosya yöneticisi ile telefon hafızasında Kalan WhatsApp klasörünü de sildim.
Sonra ES Dosya yöneticisi ile karta kopyaladığım yedeği telefon hafızasına kopyaladım.
WhatsApp ı tekrar A2Lite a kurdum.

Ama eski mesajlarım halen yok :(
S4 gelen yedekleriniz A2 lite helmesi lazım hocam, ilginç bir durum.

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
S4 gelen yedekleriniz A2 lite helmesi lazım hocam, ilginç bir durum.

S4 deki whatsapp ı komple silip tekrar kurdum, fakat yedekler bu sefer ona da yüklenmedi.

Acaba whatsapp ın yeni sürümü vs ile mi alakalı?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
S4 deki whatsapp ı komple silip tekrar kurdum, fakat yedekler bu sefer ona da yüklenmedi.

Acaba whatsapp ın yeni sürümü vs ile mi alakalı?
Zannetmiyorum hocam, sürüm değişsede yedekleme yönetimi değişmez diye tahmin ediyorum.

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Bende aynı şekilde klasör yedeği alıyorum sonra tekrar cihaza atıp whatsapp I kuruyorum. Drive yedeğini aktar diyince zaten var olan dosyaları doğrulayıp direk görüyor. Birdahaki sefere rom değiştirirken Swift backup kullanın ordan whatsapp ve dataları yedekleyin. Ayrıca whatsapp klasöründe bilgisayara atın. O program dan yedeği yükleyip dosyaları cihaza atınca hiç giriş yapmaya gerek bile olmadan herşey geliyor.

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Zannetmiyorum hocam, sürüm değişsede yedekleme yönetimi değişmez diye tahmin ediyorum.
Neden olmuyor bir türlü aklım almadı, destek hattına yazdım cevap da alamadım.

Bende aynı şekilde klasör yedeği alıyorum sonra tekrar cihaza atıp whatsapp I kuruyorum. Drive yedeğini aktar diyince zaten var olan dosyaları doğrulayıp direk görüyor. Birdahaki sefere rom değiştirirken Swift backup kullanın ordan whatsapp ve dataları yedekleyin. Ayrıca whatsapp klasöründe bilgisayara atın. O program dan yedeği yükleyip dosyaları cihaza atınca hiç giriş yapmaya gerek bile olmadan herşey geliyor.

Ah be hocam bilsem tedbirini almaya çalışırdım, görüşme yedeğim önemli :(

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Neden olmuyor bir türlü aklım almadı, destek hattına yazdım cevap da alamadım.

Ah be hocam bilsem tedbirini almaya çalışırdım, görüşme yedeğim önemli :(
Eğer denerim diyorsanız s4 de Swift backup ile yedek almayı deneyin resimde gösterdiğim seçenekleri seçin tabi cihazda root olması lazım. Daha sonra whatsapp klasörü ve Swift backup klasörünü kendi cihazınıza atın ve Swift backup ile yedeği kurmayı deneyin belki işe yarayabilir. İki cihazda da root olması lazım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt