Sohbet whatsapp üzerinden gelen uluslararası aramalar.

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
iyi günler, yurtdışında yaşayan arkadaşım normal telefon araması beni arardı daha önce, bugünde aradı ama Whatsapp araması olarak geldi (Whatsappi yok bu arada) ve +7 ile başlayan bir numara ekrana geldi bende açtım. Arkadaşım neden açtığımı sordu, dedim whatsapp araması geldi o yüzden açtım, kendisi oğlum ne whatsappı ben telefondan arıyorum dedi, bende kapattım tabi sonra da whatsappı açtım bir sürü bilmediğim numara aramış, arkadaşım arayıp ulaşamadığı zaman wp ue düşmüş çağrılar ama bu aramalarla ilgili ne bildirim geldi nede bir arama sesi, bugünkü olay olmasaydı haberim bile olmayacaktı. Benim merak ettiğim karşı tarafın whatsappı yokken be uluslararası çağrı ile beni ararken nasıl oluyor da bende whatsapp araması olarak geliyor. wp ekran görüntüsünüde ekledim, bana garip geldi, bilgilendiren olursa çok thank you.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-15-19-24-43-392_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2022-07-15-19-24-43-392_com.whatsapp.jpg
    449,6 KB · Görüntüleme: 13

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
İşin garibi arama çağrılarda da görünmüyor, onunda ekran resmini atayım, +960 ile olanda var +90 960 da var, arkadaşa tekrar arattıdım, normal çağrı olarak geldi, wp olarak gelmedi, ilk aradığı zaman oyun oynuyordum, oyuna girdikten sonra aradı yine çağrı ekran geldi, normal çağrı ekranı yeşil ve mavi tuşlar var, ama wp de yeşil ve kırmızı idi be Whatsapp araması yazıyordu. Anlamadım neden böyle oldu. garip

Ekli dosyalar

• IMG_20220715_195310.jpg
    IMG_20220715_195310.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 10

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
arkadaşın muhtemelen numara servisinden numara temin etmiş, spam çağrı dolmuş. Ama normalden aramanın whatsapp a düşmesi hakkında bilgim yok. Yurtdışında numara olayları çok basit olduğu için, insanlar kullan at şeklinde hat temin edebiliyor marketten sakız alır gibi

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Karşı tarafın kullandığı aracı operatör size whatsappdan bağlayıp fazla masrafa girmek istemiyor gibi. Ben eskiden yurtdışını aradığım zaman ara uygulama kullanıyordum, önceden arayacağım numarayı istiyordu daha sonra bana İstanbul sabit hat numarası verip orayı aramamı istiyor, aradığımda da karşı tarafa bağlıyordu aramayı ve oraya da karşı ülkenin sabit hat numarasından aramış gibi düşüyordu arama. Sizin durumunuzda kolaya kaçıp direk whatsapp üzerinden bağlamaya çalışmışlardır

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
arkadaşım messenger dan ulaşamazsa çağrı atardı ben anlardım, messengeri açar konuşurduk. Daha önce, arkadaşım Taylanda (+66) çalışırken aradı 530 lu bir numara geldi ekrana açtım tabi, Türkiye'ye mi geldin diye yok dedi bende ekran görüntüsü attım Türkiye numarası diye açtım kusura bakma dedim. bunu anlarım, yerel operatör uluslararası aramalar için başka firmalarla anlaşma yapar farklı ülke kodu gelir ama bu ilk defa oldu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

+7 numaraları hiç anlamadım, rus kızları arasa hiç sorun olmazdı aslında :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-15-19-24-43-392_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2022-07-15-19-24-43-392_com.whatsapp.jpg
    449,6 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Üst Alt