Yardım Whatsapp Siyah Ekran sorunu.( Ses kaydı. )

xcenteor

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi5
Konular
16
Merhabalar whatsapp üzerinden ses kaydı dinlerken zaman ekranım kararıyor ve ses hoparlörden gelmek yerine sesin ahizeden geliyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? (Telefonun sensörü ile ilgili gibisinden bi kaç tane yazı gördüm internette fakat sensörleri kapattım ve telefonu kulağıma yaklaştırmıyorum.)

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Whatsapp'ta ve aramalarda sensörlerin üstünde herhangi bir şey olduğunda yanlışlıkla dokunmaları önlemek için ekrar kararır. Eliniz vb. herhangi bir şey sensörün üstünde durmadığı halde ekran kararıyorsa sensörler bozulmadıysa romdan kaynaklı bir sorun olabilir.

Oyla:

xcenteor

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi5
Konular
16
Whatsapp'ta ve aramalarda sensörlerin üstünde herhangi bir şey olduğunda yanlışlıkla dokunmaları önlemek için ekrar kararır. Eliniz vb. herhangi bir şey sensörün üstünde durmadığı halde ekran kararıyorsa sensörler bozulmadıysa romdan kaynaklı bir sorun olabilir.

miui 7 nin orjinal romunu atmıştım telefona bugünde format attım bu lanet sorun yüzünden fakat hala aynı sorun devam ediyor. bilmiyorum format atınca rom gidiyormu fakat fabrika sürümüne sıfırladım bugün.

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
miui 7 nin orjinal romunu atmıştım telefona bugünde format attım bu lanet sorun yüzünden fakat hala aynı sorun devam ediyor. bilmiyorum format atınca rom gidiyormu fakat fabrika sürümüne sıfırladım bugün.
MIUI 7 ile ilgili bir sorun olabilir en son güncellemeleri yapın düzelir büyük ihtimalle.

Oyla:

xcenteor

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi5
Konular
16
MIUI 7 ile ilgili bir sorun olabilir en son güncellemeleri yapın düzelir büyük ihtimalle.
1-2 gün önce güncelleme geldi onu yaptım en güncel sürümde şu anda. Bu arada yanlış söylemişim 9.2.1.0 kararlı sürümde 7 de değilmiş :D

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
1-2 gün önce güncelleme geldi onu yaptım en güncel sürümde şu anda. Bu arada yanlış söylemişim 9.2.1.0 kararlı sürümde 7 de değilmiş :D
MIUI 7 diyince ben de çok eski bir cihaz kullanıyorsunuz sanmıştım . :D
Eğer romla ilgili bir sorunsa isterseniz önceki güncellemeye dönün isterseniz hata düzeltmesini bekleyin karar sizin.

Oyla:

xcenteor

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi5
Konular
16
MIUI 7 diyince ben de çok eski bir cihaz kullanıyorsunuz sanmıştım . :D
Eğer romla ilgili bir sorunsa isterseniz önceki güncellemeye dönün isterseniz hata düzeltmesini bekleyin karar sizin.
Bu romu ilk yaptığımda böyle değildi ama bu sorun yeni başladı. Aynı şey telefonla konuşurken de oluyor ekran kararıyor telefonun home tuşuna bassam bile ana ekrana dönemiyorum napcağımı bilemedim çok sinir bozucu oldu :D

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Bu romu ilk yaptığımda böyle değildi ama bu sorun yeni başladı. Aynı şey telefonla konuşurken de oluyor ekran kararıyor telefonun home tuşuna bassam bile ana ekrana dönemiyorum napcağımı bilemedim çok sinir bozucu oldu :D
Sensörün üzerinde herhangi bir şeyin veya elinizin olmadığına emin misiniz? Ekranın üst paneline elinizi veya bir nesneyi yaklaştırdığınızda ekran kararır.

Oyla:

xcenteor

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi5
Konular
16
Sensörün üzerinde herhangi bir şeyin veya elinizin olmadığına emin misiniz? Ekranın üst paneline elinizi veya bir nesneyi yaklaştırdığınızda ekran kararır.
yok bitek koruyucu cam var oda sensör kısmını kapatmıyor.

Oyla:
Üst Alt