Yardım Whatsapp bildirim sesi gelmemesi sorununun çözümü

uyayla

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ufuk
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xioami.eu 11.0.1
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Bildiğiniz üzere whatsapp bildirimleri geldiğinde bazen ses çıkıyor bazen çıkmıyor. Genelde ilk gelen mesaj sesli bildirilirken diğerleri sessiz oluyor. Bunun için bir çözüm buldum.

Play markette bulunan ücretsiz bir uygulama sorunu çözüyor.

Uygulamanın adı NotifyWho.

Kullanımı;
1) Uygulamayı kurun.
2) Gerekli izinleri verin.
3) İstediğiniz sesi ayarlayın.
4) Whatsapp'ın bildirim ayarlarından bildirim tonunu "yok" diye ayarlayın. Whatsapp ayrıca ses çıkarmasın, aksi halde iki defa ses gelir.
5) NotifyWho uygulamasına otomatik başlatma izni verin, pil tasarrfunu kısıtlama yok olarak ayarlayın.

Gayet güzel çalışıyor, pil kullanımına etkisi yok. Temiz ve basit bir uygulama.

Her kişi için farklı ses ayarlanabiliyor. Ama bireysel ve grup mesajları için aynı sesi kullanıyor. Geliştiricisine mail attım, gruplar için farklı ses seçilebilmesi için özellik ekleyecekmiş yakında. Şu haliyle bile güzel. Gelen tüm Whatsapp mesajları için ses çıkıyor artık.

Serdar82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi9 8GB/128GB
Konular
46
Bildiğiniz üzere whatsapp bildirimleri geldiğinde bazen ses çıkıyor bazen çıkmıyor. Genelde ilk gelen mesaj sesli bildirilirken diğerleri sessiz oluyor. Bunun için bir çözüm buldum.

Play markette bulunan ücretsiz bir uygulama sorunu çözüyor.

Uygulamanın adı NotifyWho.

Kullanımı;
1) Uygulamayı kurun.
2) Gerekli izinleri verin.
3) İstediğiniz sesi ayarlayın.
4) Whatsapp'ın bildirim ayarlarından bildirim tonunu "yok" diye ayarlayın. Whatsapp ayrıca ses çıkarmasın, aksi halde iki defa ses gelir.
5) NotifyWho uygulamasına otomatik başlatma izni verin, pil tasarrfunu kısıtlama yok olarak ayarlayın.

Gayet güzel çalışıyor, pil kullanımına etkisi yok. Temiz ve basit bir uygulama.

Her kişi için farklı ses ayarlanabiliyor. Ama bireysel ve grup mesajları için aynı sesi kullanıyor. Geliştiricisine mail attım, gruplar için farklı ses seçilebilmesi için özellik ekleyecekmiş yakında. Şu haliyle bile güzel. Gelen tüm Whatsapp mesajları için ses çıkıyor artık.
Güzel paylaşım tesekkurler

Oyla:
Üst Alt