İnceleme W11'e Android Desteği (şaka gibi)

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba

yeni bir konu ile sizlerle birlikteyim

TR_by ın win11-1020 sini usb ye yazarken (başka bir forumdaki arkadaş) youtube da gezinirken aklıma "android desteği ne oldu" diye düşündüm veeeeeee bir arkadaşımızın çok güzel bir anlatımına denk geldim. kendisi ciddi ciddi son kullanıcıya göre anlatım yapmış. helal olsun!

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

şimdi.. videoyu seyredip, win11 içinde android programları kullanıp kullanmamak size kalmış. bu tamamen kişisel tercih ve ihtiyaçlara göre

ben yorumlarımı kendi fikir ve ihtiyaçlarıma göre yapacağım

1. olarak.. GERÇEK bir android apk desteği yok. bu "clickpay" mi diyorlar. mikropsoft un bir kandırmacası. kendisi bir android emülatör yapmış. videoda kurulumu göreceksiniz. oldukça uzun ve meşakkatli bir yol. ve o emülatör içerisinde (bir frame tarzı) apk ları çalıştırıyorsunuz ama size sanal bir pencere içerisinde android oyun/uygulama çalışıyor

2. olarak... bu sistemin çalışması sanmıyorum ki cpu nuza az bir yük getirsin. ve hyperV aktif olarak sürekli çalışması da cabası. yani.. bu emülatörün çalışması için gereken servisler aç kapa şeklinde kolayca sistemde duracak değil. yani servisler sürekli çalışacağı için yüksek performanslı olmayan bilgisayarınızda, kullanmadığınız zaman size ek yük getirmiş olacak.

3. olarak.. kullanılır mı ? amaca niyete ihtiyaca göre.. bir yazılım geliştiren birinin işine ne kadar yarar ? sanmıyorum .. ama evinde çocuğuna android tablet - oyun vs amaçlı bir aparat almak güncel kurlar düşünüldüğünde çok zor olduğu için evet olabilir. sonuçda sanal bir emülatör olacağı için ana sisteme çok fazla saldırı yapabileceğini sanmıyorum. şahsen kurup incelemedim .. klasik android yapısını düşününce bu sisteminde fabrika ayarlarına dönme menüsü olacaktır ve sistem temizliği yapılacaktır.. FAKAT.. yeterli performans alamadığınızda sistemden kaldırmak.. işte asıl beni düşündüren kısım orası....

4. olarak da............. ben kullanmayı düşünür müyüm ? HAYIR.. yükleme adımları.. sürekli çalışacak servisleri.. vede ihtiyaç bitip kaldırmak istediğimde bana çok uzun yol yürütecek bir yapı.. ben klasik bluestacks - emule gibi bir emülatörü yükler geçerim.. ayrıca o emülatörleri yüklemesi de kaldırması da kolay. windows a ek servis yükü getirmediği gibi.. anında yeni bir oturum açabilirim. yani.. ali için bir ayrı bir ekran.. veli için ayrı bir ekran ile herkes mutlu olması gibi.

ben oynadığım oyun önceki yıllarda sadece tlf da (ios-and) mümkün idi. yakın zamanda pc versiyonu çıktı. birden fazla hesabım olduğu için, aynı anda 2 hesabı kontrol etmek için tlf ekranını scrcpy ile bilgisayar ekranına aktarıp kullanıyorum. tlf umun ekranı sürekli pc'ye aktarılı şekilde (wifi ile) çalışıyor. evet.. sürekli ekran açık olması - oyun oynuyor olmam tlf un pilini çabuk bitiriyor. ama sonuçda mi10t pro tlf un dolum süresi oldukça kısa ve kendisi de oldukça iyi bir batarya sistemine sahib olması beni çok yormuyor. ufak bir ahşap ta ayak aldım. masa üstünde az yer kaplıyor. yanında da usb power duruyor... benim açımdan bu yapı biraz GEREKSİZZZZ!!!!

kişisel fikir ve yorumum olup.. video anlatımı yapan arkadaşın da emeğine sağlık.

selamlar

Üst Alt