Soru VOLTE'yi Nasıl Kapatabilirim?

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22
Netgsm'e geçtim. Bunda volte açık olunca internete bağlanılmıyormuş oparatör Volte hizmeti daha aktif değil.
Nubia Red Magic 9 kullanıyorum ve cihazımda Volte'i açıp kapatacağım bir ayar yok. Mecburen 3G üzerinde şebeke bağlantısı sağlıyorum.

Volte'yi nasıl kapatabilirim? cihazda root var

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
*#*#86583#*#* tuşlayın altta enabled ile biten uyarı mesajı gelirse kapanmış demektir. Disabled ile biten mesaj geldiyse volteyi açmışsınız demektir..

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
*#*#86583#*#* tuşlayın altta enabled ile biten uyarı mesajı gelirse kapanmış demektir. Disabled ile biten mesaj geldiyse volteyi açmışsınız demektir..
Bir seçenek gelmedi ama şebeke 4G oldu , 15 mbit bağlantı veriyor o da. Sanırım volte NETGSM aktif olasıya kadar bu şekilde olacak. Keşke direk kapatma seçeneği olsa.Aradım magisk modüllerinde direk aktif etme var kapatma modül yok

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Ayarlar/mobil ağlar/ menüsünü kontrol edin orada Volte seçeneği olmalı.

Eğer yoksa *#*#86583#*#* tuşlaması yapıp telefonu kapatıp yeniden açın.
Menüde Volte seçeneği belirir. Ardından butona basarak Volte kapatılabilir.

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S24 Ultra
Konular
3

Bu kod her marka da geçerli mi ?

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22

Maalesef işe yaramadı.Red Magic Os'da böyle bir seçenek yok kodu boş dönderiyor.Volte kapatan birmagisk modülü yada build .prop düzenleyerek belki olur

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Maalesef işe yaramadı.Red Magic Os'da böyle bir seçenek yok kodu boş dönderiyor.Volte kapatan birmagisk modülü yada build .prop düzenleyerek belki olur
Bahsi geçen yazılım hakkında bilgi sahibi değilim maalesef. Burada genelde MIUI ve HyperOS üzerine paylaşım aktarıyoruz.
Burada benzer bir sorun yaşayan biri daha var sonuçsuz kalmış.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Maalesef hep telefon seçiminde hem de operatör seçiminde hata yapmış olabilirsiniz.

Aslında netgsm o kadar da avantajlı değil diğer operatörler hediyeler ile o fiyat farkını çok rahat kapatıyor zaten. Mesela ben Turkcell'de her ay 5-10 GB civarı hediye İnternet kullanıyorum.

Son düzenleme:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22
Bahsi geçen yazılım hakkında bilgi sahibi değilim maalesef. Burada genelde MIUI ve HyperOS üzerine paylaşım aktarıyoruz.
Burada benzer bir sorun yaşayan biri daha var sonuçsuz kalmış.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Maalesef hep telefon seçiminde hem de operatör seçiminde hata yapmış olabilirsiniz.

Aslında netgsm o kadar da avantajlı değil diğer operatörler hediyeler ile o fiyat farkını çok rahat kapatıyor zaten. Mesela ben Turkcell'de her ay 5-10 GB civarı hediye İnternet kullanıyorum.
Telefonumdan çok memnunum.25 bine Dahili fanlı ,tetik tuşlu ve ekran altı kameraya sahip xiaomi yada başka marka yok. hyper os2.0 ile boot kilidi dahi açılamayacağına göre Xiaomi'leri tercih etmemin bir nedeni kalmadı.Nubia'larda en azından beklemeden boot kilidi açılabiliyor.

Kim bilir belki xiaomi tutumunu değiştirir boot kilidi tekrar açılır ve oyuncu telefonları üretmeye başlar o zaman tekrar dönüş yaparım
Yapacak birşey yok. Netgsm önümüzdeki ay değiştireyim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Telefonumdan çok memnunum.25 bine Dahili fanlı ,tetik tuşlu ve ekran altı kameraya sahip xiaomi yada başka marka yok. hyper os2.0 ile boot kilidi dahi açılamayacağına göre Xiaomi'leri tercih etmemin bir nedeni kalmadı.Nubia'larda en azından beklemeden boot kilidi açılabiliyor.

Kim bilir belki xiaomi tutumunu değiştirir boot kilidi tekrar açılır ve oyuncu telefonları üretmeye başlar o zaman tekrar dönüş yaparım
Yapacak birşey yok. Netgsm önümüzdeki ay değiştireyim
Bootloader kilidi muhabbeti çin cihazlar için geçerli. Tamamen kısıtlama da yok ücretli şekilde yine açılıyor. Henüz kesin bir şey yok.
Mesela ben 8gen2 işlemcili Redmi K60 pro kullanıyorum. Direnç dahil 16500 maliyeti oldu.
Bootloader kilidim açık durumda çift sim kayıtlı normalde en az rom desteğine sahip cihazlardan biri olduğu halde bir sürü rom alternatifi var.
Sabit 120 fps alarak PUBG oynuyorum.

Nubia da iyi cihaz olabilir kullanmadım.
ZTE diğer markalar için fason üretim yapan bir firma yazılım ve son kullanıcı deneyimi zayıf kalabilir ama donanım iyi duruyor.
Cihaz volte kapatmak için seçenek sunmuyorsa operatör değişimi gerekebilir. Aksi takdirde özellikle oyun oynarken telefon çalarsa İnternet kesintisi deneyimi mahveder.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22
Bootloader kilidi muhabbeti çin cihazlar için geçerli. Tamamen kısıtlama da yok ücretli şekilde yine açılıyor. Henüz kesin bir şey yok.
Mesela ben 8gen2 işlemcili Redmi K60 pro kullanıyorum. Direnç dahil 16500 maliyeti oldu.
Bootloader kilidim açık durumda çift sim kayıtlı normalde en az rom desteğine sahip cihazlardan biri olduğu halde bir sürü rom alternatifi var.
Sabit 120 fps alarak PUBG oynuyorum.

Nubia da iyi cihaz olabilir kullanmadım.
ZTE diğer markalar için fason üretim yapan bir firma yazılım ve son kullanıcı deneyimi zayıf kalabilir ama donanım iyi duruyor.
Cihaz volte kapatmak için seçenek sunmuyorsa operatör değişimi gerekebilir. Aksi takdirde özellikle oyun oynarken telefon çalarsa İnternet kesintisi deneyimi mahveder.
Ben 10 yıldır Xiaomi kullandım Mi4 lte ile başladı maceram. Şöyle söyleyeyim boşuna miui yada hyper os ise neyse hamallığını yapmışım. Cihaz içindeki yazılım uçuyor . AOSP gibi. Heşeyi geç caaanım mora için dahi değişmem :D

Evet açıyorlar da 1500-2000 tl fiyat çekiyorlar birçok xiaomi sayfasını takip ediyorum

Benim için oyuncu telefonlarının olmazsa olmazı dahili tetik tuşlarıdır. Nubia ile bir süre daha giderim. Xiaomi kısa vadede mecbur sebep olmazsa kesinlikle düşünmüyorum.Bunu yılların Xiaomi kullanıcısı olarak söylemek zorunda kalmak üzücü.
Netgsm aradım "volte seçeneği aktif olmadığından oparatörden de kapatamıyoruz" diye dönüş yaptılar .Bu yıl bitmeden gelecek dediler ama bilinmez. Hasılı sorun "çözümsüz" olarak etiketlenip kapatılabilir.

Üst Alt