Soru Volte üzerinden Görüntülü görüşme

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 12 caf rom-20.6.11
Telefon Modeli
Redmi 5 plus
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese iyi günler diliyorum.
Forumda daha önce bir sürü konusunu gördüm fakat kendi sorunuma çözüm bulamadım.
Benim telefonumda (redmi 5+) volte açık aynı şekilde babamın telefonunda( redmi note 4(snapdragon)) volte açık bende rehberdeki bir kişinin üzerine basınca görüntülü görüşme seçeneği çıkarken babamın telefonunda çıkmıyor.
Telefon bilgileri 1 kısmına girdiğimde bende görüntülü görüşme hazırlığı yap kısmı açıkken babamda böyle bir ayar yok bile.iki telefona da ims ayarı yaptım. Var mıdır bir çözümü

Telefon bilgileri:
Redmi 5plus- android9-miui12-rootlu
Redmi note4-android7-miui11(global)-rootsuz

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Volte üzerinden görüntülü için karşı tarafın desteklemesi şart. Yani volte desteği varsa açılmalı yoksa olmuyor diye biliyorum

Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Volte üzerinden görüntülü için karşı tarafın desteklemesi şart. Yani volte desteği varsa açılmalı yoksa olmuyor diye biliyorum
İki telefonda da volte açık hd olarak konuşabiliyoruz. Görüntülü görüşmenin destekleyip desteklememesi kısmında bi fikrim yok hocam hiç görmedim hangi özelliklere bağlı olarak desteklediğini

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Onu araştırın veya burdaki arkadaşlardan bilgisi olan yazacaktır zaten. Bir de samsung cihazlarda var diye biliyorum ama yine de araştırın

Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi orda global yazıyorya. O global sürüm ile hiçbirşey yapamazsınız. Önce global sürüm değiştirilecek. Teorik olarak görüntülü görüşme samsungun tekelinde. GM nin bir iki telefonunda var. Ancak custom romlar ile görüntülü görüşme ayarları menüleri açılıyor. Ama çalışıyormu orası şüpheli :P
Haklısınız hocam yalnız babam bankacılık uygulamaları kullandığı için rootlu cihazlarda sorun çıkarabiliyor bazı uygulamalar root olmadan da twrp kalıcı olmuyor. Twrp olmadan da herhangi bir bootloop durumunda sorun çıkabilir diye rom- root atmak istemiyorum

Oyla:
Üst Alt