Soru Volte sorunu

Keles1234

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
BELEDİYE İŞÇİSİ
Konular
7
Volte seçeneği yok mu KVK garantili aldım cepporttan global rom diyordu ilanda ama mi production sitesinde global olmadığıni söylüyor ne yapmamız lazım volte için de seçenek yok
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Hocam Global Rom ile Global Cihaz aynı şey değildir. Ama kullanımda size bir sorun çıkarmaz. Volte ise ülkemizde sadece belirli cihazlarda normal yollar ile açılıyor sizin açmanız için farklı bir kaç birşey yapmanız gerekiyor forumda VOlte nasıl açılır diye aratabilirsiniz. Aynı cihaz bendede var güzel tercih

Oyla:

Keles1234

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
BELEDİYE İŞÇİSİ
Konular
7
Hocam Global Rom ile Global Cihaz aynı şey değildir. Ama kullanımda size bir sorun çıkarmaz. Volte ise ülkemizde sadece belirli cihazlarda normal yollar ile açılıyor sizin açmanız için farklı bir kaç birşey yapmanız gerekiyor forumda VOlte nasıl açılır diye aratabilirsiniz. Aynı cihaz bendede var güzel tercih
Cihaz harika ya dün forumda bişey okudum tedirgin oldum uyarı mi veriyormus ne yapıyormuş anlamadım ondan dolayı bı yardım alayım dedim sizden

Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
volte seçeneği yoksa *#*#86853#*#* tuşladıktan sonra seçenek aktif olacaktır. Öncesinde hangi operatörü kullanıyorsanız onun desteklediği bir telefona sim kartınızı takıp gerekli volte kayıt işlemi için sms göndermeniz ve voltenin sim kartınıza tanımlandığını teyit etmeniz gerekmekte. sim kartınızı sonra telefonunuza takıp mobil ağ ayarlarından erişim noktası adlarına gelip aşağıdaki gibi yeni bağlantı noktası tanımlamanız gerekli.

Ad : ims
APN : ims
APN türü : ims
APN protokol : ipv4 / ipv6

Oyla:

Keles1234

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
BELEDİYE İŞÇİSİ
Konular
7
volte seçeneği yoksa *#*#86853#*#* tuşladıktan sonra seçenek aktif olacaktır. Öncesinde hangi operatörü kullanıyorsanız onun desteklediği bir telefona sim kartınızı takıp gerekli volte kayıt işlemi için sms göndermeniz ve voltenin sim kartınıza tanımlandığını teyit etmeniz gerekmekte. sim kartınızı sonra telefonunuza takıp mobil ağ ayarlarından erişim noktası adlarına gelip aşağıdaki gibi yeni bağlantı noktası tanımlamanız gerekli.

Hocam selâm aleyküm benim hattim Vodafone ve müşteri hizmetlerini aradım hattıma tanımlı imiş volte ama ayarlarda da yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Usta denedim dediklerinizi aynı bı değişiklik yok

Son düzenleme:
Oyla:

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Hocam global romlarda açılıyor sanırım sadece volte mix 2 için ayrıca lg g4 Samsung üst modellerinden iPhone 7 üzeri bir cihaza hattınızı takıp, sms atın volte için onay mesajı gelince kendi telefonunuza hattı tekrar takınız

Oyla:

Keles1234

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
BELEDİYE İŞÇİSİ
Konular
7
Kalsın hocam ya bendede global rom ve aktif dedi müşteri hizmetleri hattiniza volte ne bilim hevesim kaçtı

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Hocam mix 2 bende de var ve volte kullanıyorum sadece Xiaomi cihazlarda aktif etmek için biraz uğraşman gerekiyor 5 dklık iş aslında

Burda denildiği gibide yaparsanız aktif olacaktır.

Oyla:

Keles1234

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
BELEDİYE İŞÇİSİ
Konular
7
Hocam mix 2 bende de var ve volte kullanıyorum sadece Xiaomi cihazlarda aktif etmek için biraz uğraşman gerekiyor 5 dklık iş aslında

Burda denildiği gibide yaparsanız aktif olacaktır.
Hocam bu yardım ederseniz sevinirim anlamadım pek

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan