Yardım Volte Ses Sorunu

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Arkadaşlar merhaba. Sebebini bilmediğim şekilde voltede çok kötü bir performans alıyorum. Turkcell kullanıyorum. Daha önce kullanışlığım vardı bu telefonda ama o zaman hem Türk Telekom hem de başka romdaydım. Sorun yoktu o zamanlar. Neden sonra böyle bozuldu bilemiyorum ama sesin çok kötü kesik kesik geliyor deyip duruyorlar. Turkcell kullanıyorum. Aosp romdayım. Yüklediğimiz firmware vs bu işi etkiliyor olabilir mi bilemedim buradan sormak istedim. Bir sefer stok rom geçip gelmek mi lazım yoksa? Hiç böyle bir sorun yaşayan var mı ?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hangi firmware'yi kurdunuz ki? Ve hangi romdasiniz?

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi firmware'yi kurdunuz ki? Ve hangi romdasiniz?
Şu an unofficial lineageosdayım. Hangi sürüm vardı hatırlamıyorum firmware için. Biraz önce telegram gruplarında önerilen minimum sürümü yükledim. 12.1.2.0 Global. Bir öncekinde Global yüklememiş olabilirim belki etkisi vardır yoktur bilemiyorum. crDroidde de aynı sorun vardı sanki. Bir anda olmaya başladı ama neyden sonra olmaya başladı kestiremiyorum bir türlü. Lanet olası A12'ye recovery çıkmadığı için lineageos recovery kullanıyorum. Onda da çok kısıtlı şeyler var. Yoksa direk formatı basıp stok miui geçip bir full wipe yapacağım yapmaya da emin olamıyorum o kadar şeyi taşıyıp geri içine atma süresini beklemeye değecek mi diye -_-

edit: karşı tarafta volte varsa sorun yok. voltesiz cihazlarla konuşurken çok kötü oluyormuş. bu sorun cihazdan olabilir mi yine de?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Şu an unofficial lineageosdayım. Hangi sürüm vardı hatırlamıyorum firmware için. Biraz önce telegram gruplarında önerilen minimum sürümü yükledim. 12.1.2.0 Global. Bir öncekinde Global yüklememiş olabilirim belki etkisi vardır yoktur bilemiyorum. crDroidde de aynı sorun vardı sanki. Bir anda olmaya başladı ama neyden sonra olmaya başladı kestiremiyorum bir türlü. Lanet olası A12'ye recovery çıkmadığı için lineageos recovery kullanıyorum. Onda da çok kısıtlı şeyler var. Yoksa direk formatı basıp stok miui geçip bir full wipe yapacağım yapmaya da emin olamıyorum o kadar şeyi taşıyıp geri içine atma süresini beklemeye değecek mi diye -_-

edit: karşı tarafta volte varsa sorun yok. voltesiz cihazlarla konuşurken çok kötü oluyormuş. bu sorun cihazdan olabilir mi yine de?

Android 12 TWRP;
Recovery - A12 Şifrelemeyen TWRP 3.6.2+ Unofficial

Cihaziniz ses verisini doğru şekilde gonderiyorsa sorunun kaynagi sizin cihaziniz değildir hocam. Eğer düzgün veri gonderemeseydi Volte kullanana da 3g kullanana da aynı şekilde bozuk giderdi ses.

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Android 12 TWRP;
Recovery - A12 Şifrelemeyen TWRP 3.6.2+ Unofficial

Cihaziniz ses verisini doğru şekilde gonderiyorsa sorunun kaynagi sizin cihaziniz değildir hocam. Eğer düzgün veri gonderemeseydi Volte kullanana da 3g kullanana da aynı şekilde bozuk giderdi ses.
Değil mi? Size yazarken farkettim onu da. babam ve babannem hiç bu ses durumundan muzdarip değillerdi. Sordum sesim nasıl geliyor diye. sorun yok dediler -_- Tamam o zaman heyecan aramaya gerek yok. Yalnız TWRP olayı muhteşem oldu ya. Çok teşekkür ederim. Bir güncelleme getirsinler de wipe vs bahanesi ile yükleyeyim bunu. Sağ olun yardımlarınız için.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Değil mi? Size yazarken farkettim onu da. babam ve babannem hiç bu ses durumundan muzdarip değillerdi. Sordum sesim nasıl geliyor diye. sorun yok dediler -_- Tamam o zaman heyecan aramaya gerek yok. Yalnız TWRP olayı muhteşem oldu ya. Çok teşekkür ederim. Bir güncelleme getirsinler de wipe vs bahanesi ile yükleyeyim bunu. Sağ olun yardımlarınız için.
Rica ederim hocam.

Üst Alt