Yardım VoLTE Ses Gitmiyor?

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Arkadaşlar sonunda bir cihaz bulup VoLTE'yi açtım. HD logosu çıktı ims kaydı yapıldı her şey yolunda fakat ben birisini aradığımda sesim ona gitmiyor ama karşıdaki kişinin sesi geliyor. Veya beni birisi ararsa hiç sıkıntı olmuyor benimki de geliyor onunkide.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181012-225153.png
    Screenshot_20181012-225153.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 115

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Ben düne kadar sorunsuz kullanıyordum. Bugün servise verdim. İlk günlerde bendede kesinti çok olmuştu. 1- 2 aydır sürekli volte açık kullandım.

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Arkadaşlar sonunda bir cihaz bulup VoLTE'yi açtım. HD logosu çıktı ims kaydı yapıldı her şey yolunda fakat ben birisini aradığımda sesim ona gitmiyor ama karşıdaki kişinin sesi geliyor. Veya beni birisi ararsa hiç sıkıntı olmuyor benimki de geliyor onunkide.
Hocam yanlış anlamayın da, merak ettiğim için soruyorum, bu VoLTE olayı neden bu kadar ilgi görüyor?
Neticede karşı tarafta VoLTE olmayınca bir anlamı yok bildiğim kadarıyla. Ve bu özelliğii kullanan çok az kişi var (benim çevremde hiç yok mesela). Bu yüzden olmasa da olur bir özellik bana göre. Bluetooth da bir zamanların aranan ve sürekli geliştirilen opsiyonuydu ama bugün sadece kulaklık, saat gibi cihazlar için kullanıyoruz. Kulaklık veya saat kullanmayan biri neredeyse hiç gereksinim duymuyor bluetooth'a. VoLTE benim için de böyle. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Volte benim için neden önemli genelde hanım beni çaldırır bende onu ararım geri. Volte olmadığında ben meşkule alıp geri aradığımda 3g den 4g geçmesi ve sonrasında arama yaparken tekrar 3g ye düşmesi yüzünden bazen arama düşmüyor yada karşı tarftada bu değişimler olurken ulaşılamama sorunu oluyor.

Diğer bir konu işim gereği telefon ile görüşürken teamviewer kullanmam gerekiyor ve 3g de yavaşlık oluyor.

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Volte benim için neden önemli genelde hanım beni çaldırır bende onu ararım geri. Volte olmadığında ben meşkule alıp geri aradığımda 3g den 4g geçmesi ve sonrasında arama yaparken tekrar 3g ye düşmesi yüzünden bazen arama düşmüyor yada karşı tarftada bu değişimler olurken ulaşılamama sorunu oluyor.

Diğer bir konu işim gereği telefon ile görüşürken teamviewer kullanmam gerekiyor ve 3g de yavaşlık oluyor.
hocam bir sorum olacak. Volte olmadan vowifi kullanılabilir mi?

Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
hocam bir sorum olacak. Volte olmadan vowifi kullanılabilir mi?
Aslında vowifi varken volte den çıkmış oluyorsunuz. Yani volte olmadan vowifi olabilir ama ims kaydı olmuş olması gerekiyor ya 4g şebekeden yada wifi üzerinden yapılabiliyor kayıt mesela Uçak modunda iken telefonu restart ettiğinizde hiç gsm e bağlanmadan hat bile yokken(sim kart olmak zorunda) wifi yi açtığınızda vowifi devreye giriyor yani ims kaydını gsm sinyali olmadan da internet üstünden yapıyor telefon.

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Aslında vowifi varken volte den çıkmış oluyorsunuz. Yani volte olmadan vowifi olabilir ama ims kaydı olmuş olması gerekiyor ya 4g şebekeden yada wifi üzerinden yapılabiliyor kayıt mesela Uçak modunda iken telefonu restart ettiğinizde hiç gsm e bağlanmadan hat bile yokken(sim kart olmak zorunda) wifi yi açtığınızda vowifi devreye giriyor yani ims kaydını gsm sinyali olmadan da internet üstünden yapıyor telefon.
teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam yanlış anlamayın da, merak ettiğim için soruyorum, bu VoLTE olayı neden bu kadar ilgi görüyor?
Neticede karşı tarafta VoLTE olmayınca bir anlamı yok bildiğim kadarıyla. Ve bu özelliğii kullanan çok az kişi var (benim çevremde hiç yok mesela). Bu yüzden olmasa da olur bir özellik bana göre. Bluetooth da bir zamanların aranan ve sürekli geliştirilen opsiyonuydu ama bugün sadece kulaklık, saat gibi cihazlar için kullanıyoruz. Kulaklık veya saat kullanmayan biri neredeyse hiç gereksinim duymuyor bluetooth'a. VoLTE benim için de böyle. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
dediğiniz gibi olmazsa olmaz bir özellik değil ancak kullanmaya başladığınız zaman farkı anlıyorsunuz. volte üzerinden görüşürken karşınızdaki kişiyle yanınızdaymışcasına net görüşme yapabiliyorsunuz, hele bir de aynı operatördeyseniz daha hızlı ve cızırtısız görüşme oluyor. takdir kullanıcıların...

Son düzenleme:
Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hattımı Resmi S2 ye takıyorum volte var ims kaydı da yapılı mis gibi çalışıyor ama çıkarıp Mi5 e veya Mı A1 e takıyorum yok abi olmuyor ims kaydı yapılmıyor volte aktif olmuyor

İkisi de aynı rom global beta Mı A1 de son sürüm 8.1 hat Vodafone

Oyla:
Üst Alt