Çözüldü Volte aktifleştirememe problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Sevgili dostlarım…
Bugün sizlerden son güncellemeden sonra oluşan problemimin çözümü ile ilgili yardım ve görüşlerinize başvurmak istiyorum. Yalnız konunun anlaşılması için problemin neden oluştuğunu kısaca izah etmem gerekiyor.
Geçen Cuma günü yayınlanan eu beta 9.7.18 sürümünü iki wipe yaparak cihazıma kurdum. Buraya kadar her şey normaldi. Tek sıkıntı Tema mağazasında arama yaptığımda ağa bağlanamıyor hatası almamdı. Bu duruma çözüm üretmek için aynı romu temiz kurulum, yani 4 wipe yaptım. Fakat çare olmadı. Görüşüne başvurduğum Ottoman hocam bu haftaki temalar güncellemesinde sıkıntı olduğunu söyleyince nasılsa bir hafta sonra düzeltilir ümidiyle üzerinde durmadım.

Lakin benim sıkıntı işte tam burada baş gösterdi. Daha evvel sıkıntısız çalışan volte uygulaması çalışmaz oldu. Mobil ağlara girdiğimde volte etkin ama pasif görünüyor. Arama ekranına *#*#86583#*#* kodunu giriyorum bu kez “ İşlem reddedildi: Varsayılan çevirici değil “ hatası alıyorum. Ana ekranını üst köşesinde de volte yazısı görünmüyor.

Sırasıyla önce 2 wipe, daha sonra tekrar temiz kurulum yaptım çözüm olmadı. Ardından tekrar 2 wipe yaparak bu kez 9.7.4 e döndüm yine olmadı. ( 9.7.4 te temalarda aldığım hata düzeldiği için Ottoman hocamın tespitinin doğru olduğunu söyliyebilirim. )
Yani arkadaşlar netice itibari ile ben volteyi kullanamıyorum ve çözüm odaklı fikri ve bilgisi olan siz dostlarımın ferasetine güveniyorum. Bilhassa da volte ve wofifi konusunda uzman fikirlerine inandığım mmengi hocamın görüşlerini merak ediyorum. Hattım faturalı Türk Telekom ve Operatör üzerinden volte uygulaması aktiftir. Şahsen benim her zaman tavsiye ettiğim temiz kurulum başıma böyle bir iş açtı.

Şimdi ne yapmam gerekiyor ? Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.

İlgili görseller ektedir...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-21-00-48-26-260_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2019-07-21-00-48-26-260_com.android.phone.jpg
    778 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_2019-07-21-00-48-17-734_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2019-07-21-00-48-17-734_com.android.phone.jpg
    765 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20190721_212129.jpg
    IMG_20190721_212129.jpg
    734,3 KB · Görüntüleme: 51
Moderatör tarafında düzenlendi:

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam burdan açıkmı volte
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sıkıntı o zaten.* #*#4636#*#* yapıyorum oraya girmek için ama işlem reddedildi hatasını alıyorum.

opsmudedin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
opsmu dedin
Cihazım
Mi 13T Pro
Konular
3
Bende temiz kurulum yapip yedegi yuklerim her zaman bende bu sıkıntı yok. Simkart slotunu yer degistirip tekrar deneyin. Duzelmezse miroom yukleyip bi bakin ama romdan olduğu sanmiyorum.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Oneplus 9 5G
Konular
188
Hocam
Ayarlar
Cihazım
Tüm özellikler
Dahili hafızaya ard arda basıp denermisiniz

opsmudedin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
opsmu dedin
Cihazım
Mi 13T Pro
Konular
3
Duzeltiyorum kodu denedim bendede calismadi. Ama volte aktif.

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Sıkıntı o zaten.* #*#4636#*#* yapıyorum oraya girmek için ama işlem reddedildi hatasını alıyorum.
Hocam anladığım kadarıyla xiaomiu hocamın ekran fotoğrafı attığı yere ulaşmaya çalışıyorsunuz manuel olarak denermisiniz?
Cihaz hakkında/tüm özellikler/dahili hafızaya art arda basın

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam
Ayarlar
Cihazım
Tüm özellikler
Dahili hafızaya ard arda basıp denermisiniz
Dedim ya ben siz gençlerin ferasetine güveniyorum diye. Ben bunu bilmiyordum mesela. SS atıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Build.prop tan kodları girmeyi denediniz mi?

# Debug Options
persist.dbg.ims_volte_enable=1
persist.dbg.volte_avail_ovr=1
persist.dbg.vt_avail_ovr=1
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1

# Radio Options
persist.radio.rat_on=combine
persist.radio.data_ltd_sys_ind=1
persist.radio.data_con_rprt=1
persist.radio.calls.on.ims=1
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca şu vowifi ve volteden neler çektim neler :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçen günlerde bu konu yüzünden okadar kurcaladim ki telefonu en son sim2 de şebekeyi kaybettim. 9.6 27 beta ile anca geri döndüm düzeltene kadar 5 ayrı rom 10dan fazla wipe attım ve efs yi kurcalamak mi dersiniz modem dosyasıyla oynamak mi dersiniz 2 günümü yedi.
Vowifi çalışıyor mu diye sorarsanız "hayır" drunk~~ ümidimi şimdilik kestim

Son düzenleme:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Sevgili dostlarım…
Bugün sizlerden son güncellemeden sonra oluşan problemimin çözümü ile ilgili yardım ve görüşlerinize başvurmak istiyorum. Yalnız konunun anlaşılması için problemin neden oluştuğunu kısaca izah etmem gerekiyor.
Geçen Cuma günü yayınlanan eu beta 9.7.18 sürümünü iki wipe yaparak cihazıma kurdum. Buraya kadar her şey normaldi. Tek sıkıntı Tema mağazasında arama yaptığımda ağa bağlanamıyor hatası almamdı. Bu duruma çözüm üretmek için aynı romu temiz kurulum, yani 4 wipe yaptım. Fakat çare olmadı. Görüşüne başvurduğum Ottoman hocam bu haftaki temalar güncellemesinde sıkıntı olduğunu söyleyince nasılsa bir hafta sonra düzeltilir ümidiyle üzerinde durmadım.

Lakin benim sıkıntı işte tam burada baş gösterdi. Daha evvel sıkıntısız çalışan volte uygulaması çalışmaz oldu. Mobil ağlara girdiğimde volte etkin ama pasif görünüyor. Arama ekranına *#*#86583#*#* kodunu giriyorum bu kez “ İşlem reddedildi: Varsayılan çevirici değil “ hatası alıyorum. Ana ekranını üst köşesinde de volte yazısı görünmüyor.

Sırasıyla önce 2 wipe, daha sonra tekrar temiz kurulum yaptım çözüm olmadı. Ardından tekrar 2 wipe yaparak bu kez 9.7.4 e döndüm yine olmadı. ( 9.7.4 te temalarda aldığım hata düzeldiği için Ottoman hocamın tespitinin doğru olduğunu söyliyebilirim. )
Yani arkadaşlar netice itibari ile ben volteyi kullanamıyorum ve çözüm odaklı fikri ve bilgisi olan siz dostlarımın ferasetine güveniyorum. Bilhassa da volte ve wofifi konusunda uzman fikirlerine inandığım mmengi hocamın görüşlerini merak ediyorum. Hattım faturalı Türk Telekom ve Operatör üzerinden volte uygulaması aktiftir. Şahsen benim her zaman tavsiye ettiğim temiz kurulum başıma böyle bir iş açtı.

Şimdi ne yapmam gerekiyor ? Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.

İlgili görseller ektedir...
Efs yedeği varsa yükleyin , düzelecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt