Soru VoLTE Açıkken Arama Yapamıyorum

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Android 10 ve 9 tabanlı farklı romlar da denedim. Fastboot stabil rom da kurdum. Yine de VoLTE açıkken karşı taraf da VoLTE kullanıyorsa arama yapamıyorum. Yani mesela VoLTE kullanmayan birini aradığım zaman sorun olmuyor ama VoLTE kullanan kişileri aradığımda direk çağrı sonlandırıldı hatası alıyorum. Buna rağmen başkaları beni aradığı zaman isimlerinin yanında HD yazıyor VoLTE kullanıyorlarsa. Nasıl çözerim bu sorunu? Hattım TurkTelekom. Sim kartımı Redmi Note 8 telefona takıp VoLTE özelliğini açtım sonra tekrar kendi telefonuma taktım. Redmi Note 8 kullanırken arama yapabiliyorum, yani sorun hatta değil.

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Forum kurallarını okuyalım...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

IMEI repair işleminde hata olabilir...

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Forum kurallarını okuyalım...

IMEI repair işleminde hata olabilir...
Hocam cihaz orijinal imeili delta garantili. Daha önce açılan türkcell ve vodafone volte konularında yapılan işlemleri falan denedim hep ama olmuyor. Farklı farklı romlar da denedim yine sonuç aynı. Çok hayati bir özellik değil zaten ama cihaz destekliyor sonuçta neden kullanmayayım.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam cihaz orijinal imeili delta garantili. Daha önce açılan türkcell ve vodafone volte konularında yapılan işlemleri falan denedim hep ama olmuyor. Farklı farklı romlar da denedim yine sonuç aynı. Çok hayati bir özellik değil zaten ama cihaz destekliyor sonuçta neden kullanmayayım.

Garanti için fiyat farkı verdiniz tabi ki kullanmalısınız Delta Servis ile görüşün derim

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
hocam sorunu çözebildinizmi
Vodafone'a geçtim hocam. Global Stabil rom da dahil tüm romlarda VoLTE sorunsuz çalışmaya başladı. Sorun TürkTelekom'un dandik VoLTE cihaz politikasından kaynaklanıyormuş. Kendi sistemlerinde VoLTE desteklemeyen bir cihazdan hiçbir şekilde sağlıklı VoLTE kullanılamıyor.

Oyla:

brave77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enre
Cihazım
resmi note 4x
Konular
12
*#*#4636#*#*

Kodu yazıp farklı bantlarda denediniz mi Volte to açıp kapamayi ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
*#*#4636#*#*

Kodu yazıp farklı bantlarda denediniz mi Volte to açıp kapamayi ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ben denemiştim hocam. En son türk telekomu arayıp ısrarla teknik bilgisi ve yetkisi olan birine bağlanmak istemiştim, oradaki eleman türk telekomun volte şebekesini sadece belirli cihazlara açtığını, eğer imei numarası bu belirli modellere ait değilse volteye telefon desteklese bile bağlanılamadığını söylemişti. Bahsettiği listeye de baktım ben, yeni çıkan xiaomi telefonları vardı ama note 4 yoktu, durumu adama söylememe rağmen bir şey değişmedi, hala note 4 volte arama yapamıyor türk telekom üzerinden. Mesela note 4 cihaza note 8 imeisi atılsa arama yapabilecek telekom izin vereceği için. Vodafoneda bu durum yok, 3310 imeisi de atsanız volteye bağlanıyor telefon :)

Eylülün sonlarında denedim en son türk telekom hat takmayı benim telefona, ondan sonra güncelleme ya da düzeltme geldiyse telekoma bilemeyeceğim. O zaman da bağlanmıyordu farklı romlarla farklı şekillerde denemiştim. VoLTE ikonu çıkıyordu, başkası aradığında cevap verebiliyordum ve hd ses aktif oluyordu fakat arama yapamıyordum.

Oyla:
Üst Alt