Soru Vodafone tarife karmaşıklığı

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
Arkadaşlar hattımı Turkcell den turktelekoma taşıdım fakat istediğim paketi vermedikleri için şimdide Vodafona geçmeyi düşünüyorum resimdeki tarifeyi düşündüm fakat vodafonda işler öyle bi karışık ki mağazadakiler farklı bişey söylüyor müşteri hizmetlerini arıyorum onlar farklı şeyler söylüyor bu faturasız Freezone tarifesini bilen kullanan varsa lütfen bi yeşillendirsin bu paketi her ay sadece Vodafone mağazından gidip post makinesinden almam gerekiyormuş ayrıca paket devamlıda değilmiş öyle söyledi mağaza bu doğrumu varmı Freezone kullananlar teşekkürler
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aga61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÇağlarATABAY
Cihazım
Mi9
Konular
8
vodafone internet özellikle 4g aşırı yavaş. bunu dikkate alarak operatör değişikliği yap. ben türk telekomdan vodafona geçtim istanbul leventte bile çekmiyordu. şimdi turkcelldeyim çok rahatım.

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
vodafone internet özellikle 4g aşırı yavaş. bunu dikkate alarak operatör değişikliği yap. ben türk telekomdan vodafona geçtim istanbul leventte bile çekmiyordu. şimdi turkcelldeyim çok rahatım.
Turkcell de bende kalmak istiyorum ama aşırı pahalı hocam ya 6gb pakete 45 lira istiyor bide interneti çok gidiyor çabuk bitiyor

aga61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÇağlarATABAY
Cihazım
Mi9
Konular
8
Turkcell de bende kalmak istiyorum ama aşırı pahalı hocam ya 6gb pakete 45 lira istiyor bide interneti çok gidiyor çabuk bitiyor

vodafone da da dediğim gibi istanbul un göbeğinde 2g çekiyor.
telefon imei kayıtlı mi9

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
vodafone da da dediğim gibi istanbul un göbeğinde 2g çekiyor.
telefon imei kayıtlı mi9
Bende merkezdeyim ankaranın göbeğinde ama tt de bırak mobil veriyi şebeke gidip geliyor bulunduğum konumda Vodafone gayet başarılı

aga61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÇağlarATABAY
Cihazım
Mi9
Konular
8
Bende merkezdeyim ankaranın göbeğinde ama tt de bırak mobil veriyi şebeke gidip geliyor bulunduğum konumda Vodafone gayet başarılı

o zaman hayırlı olsun ne diyelim

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
16
çift hat olarak telefonu kullanıyorum, Turkcell ve Vodafone
İzmir in merkezinde çalıştığım yer, interneti Turkcell üzerinden kullanırken gayet hızlı ve mobil ağ sinyali sürekli yeşil, kaliteli çekim mevcut fakat Vodafone üzerinden kullandığımda internet yavaşlıyor hızlanıyor bir stabilitesi yok ve mobil ağ sinyali sürekli sarı tutuncu değerlerde
mobil ağ sinyali düşük olunca da ,Vodafone bağlantısı kullanırken tabiki bu durum şarjada etki ediyor sürekli bağlantı sinyalini kurmaya çalıştığından

bu sebeplerden ötürü Vodafone olan şahsi hattımıda Turkcell olarak değişitmeyi düşünüyorum uygun bir tarife olursa
Turkcell de 2 GB aylık hakkım
Vodafone üzerinde 12 GB + Vodafone evde internet olduğundan ayda 2 kez günlük 4 GB kullanım imkanı sağlıyor

Turkcell de en uygun bulabildiğim paket 49 TL ye 10 GB kullanımlı bir paket

bu yazdıklarım umarım size biraz yardımcı olur
ve belirttiğiniz paket free zone olarak yani 25 yaş altı hat sahipleri kullanabiliyor diye biliyorum ( gözlemlediğim kadarıyla 25 yaş üstüsünüz ) başka bir kullanma yolu mu var acaba 25 yaş üstü için, bende freezone paketlerini değerlendirebilirim gayet uygun paketler bulunmakta

ayrıca Turkcell'de 10 gb ve üstü internet veren uygun paketler var mıdır konuyu okuyan arkadaşlardan da bilgisi olan varsa iletebilirse sevinirim

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
çift hat olarak telefonu kullanıyorum, Turkcell ve Vodafone
İzmir in merkezinde çalıştığım yer, interneti Turkcell üzerinden kullanırken gayet hızlı ve mobil ağ sinyali sürekli yeşil, kaliteli çekim mevcut fakat Vodafone üzerinden kullandığımda internet yavaşlıyor hızlanıyor bir stabilitesi yok ve mobil ağ sinyali sürekli sarı tutuncu değerlerde
mobil ağ sinyali düşük olunca da ,Vodafone bağlantısı kullanırken tabiki bu durum şarjada etki ediyor sürekli bağlantı sinyalini kurmaya çalıştığından

bu sebeplerden ötürü Vodafone olan şahsi hattımıda Turkcell olarak değişitmeyi düşünüyorum uygun bir tarife olursa
Turkcell de 2 GB aylık hakkım
Vodafone üzerinde 12 GB + Vodafone evde internet olduğundan ayda 2 kez günlük 4 GB kullanım imkanı sağlıyor

Turkcell de en uygun bulabildiğim paket 49 TL ye 10 GB kullanımlı bir paket

bu yazdıklarım umarım size biraz yardımcı olur
ve belirttiğiniz paket free zone olarak yani 25 yaş altı hat sahipleri kullanabiliyor diye biliyorum ( gözlemlediğim kadarıyla 25 yaş üstüsünüz ) başka bir kullanma yolu mu var acaba 25 yaş üstü için, bende freezone paketlerini değerlendirebilirim gayet uygun paketler bulunmakta

ayrıca Turkcell'de 10 gb ve üstü internet veren uygun paketler var mıdır konuyu okuyan arkadaşlardan da bilgisi olan varsa iletebilirse sevinirim
Öncelikle Turkcell de 20gb kadar paketler mevcut lakin gel gelelim fiyatları çok uçuk 8gb lık pakete benden 45 lira istiyor genç tarifede olmama rağmen ayrıca interneti de çabuk bitiyor Vodafone ve tt ye göre Freezone da yeğnimi kullanıcı gösterip alabiliyorum fakat vodafonda işler öyle bi karışıkki artık yeni sistemlerinde sabit paket yokmuş yani yarın ne olacağı belli değil ayrıca istediğin paketide sadece gidip mağazadan post makinesinden alabiliyormuşsun bunlar kafamı karıştırdı işte

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
16
Öncelikle Turkcell de 20gb kadar paketler mevcut lakin gel gelelim fiyatları çok uçuk 8gb lık pakete benden 45 lira istiyor genç tarifede olmama rağmen ayrıca interneti de çabuk bitiyor Vodafone ve tt ye göre Freezone da yeğnimi kullanıcı gösterip alabiliyorum fakat vodafonda işler öyle bi karışıkki artık yeni sistemlerinde sabit paket yokmuş yani yarın ne olacağı belli değil ayrıca istediğin paketide sadece gidip mağazadan post makinesinden alabiliyormuşsun bunlar kafamı karıştırdı işte

evet Turkcell de diğer operatörlere göre fiyat yüksek, uygun bir kampanya bulmak gerekiyor

dediğinize göre örneğin ekteki paket için 25 yaşından küçük birisini kullanıcı olarak göstererek Genç tarifeye geçilebiliniyor mu ? nasıl bir işlem yapmamız gerekiyor ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
evet Turkcell de diğer operatörlere göre fiyat yüksek, uygun bir kampanya bulmak gerekiyor

dediğinize göre örneğin ekteki paket için 25 yaşından küçük birisini kullanıcı olarak göstererek Genç tarifeye geçilebiliniyor mu ? nasıl bir işlem yapmamız gerekiyor ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Evet soyadınızın tuttuğu birinin tc si kabul oluyor ama bu paketler yüksek fiyatlı olmasına rağmen devamlılığıda yok 12 ay kullanabiliyorsun bu paketi sonra iki katı fiyata devam Turkcell bu uçuk fiyat politikasından vazgeçmedi bitürlü

Üst Alt