Soru Vodafone kullanan Xiaomi sahipleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hot.Coffee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
14
Vodafone hatta sahip arkadaşlar internet problemi vb şeyler yaşıyorsanız bilgilendirir misiniz?

Arkadaşım Xiaomi mi6x almak istiyor fakat 800 bandı desteklemediği için internet ve çekme problemi yaşayacağını düşünüyor. Bu durum ne kadar kötü? Ortalama 10 mbps bir hız yeterli olucaktır illa 4.5g olmasının bir önemi yok sonuçta.

yx_84

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
mi max
Konular
3
valla bizim arkadaş mi 6 aldı herhangi çekme sıkıntısı yok 6x inde sorun olacagını sanmıyorum

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Ben Mi5 vodafone kullanıyorum herhangi bir şebeke sorunu yaşamıyorum. Bende volte çalışmıyor. Arkadaşımda mi6 ve vodafone var onda volte çalışıyor ayrıca ağ problemi yok ayrıca şebeke problemi ve hız değeri sağlayıcının baz istasyonuna uzaklığından ve yoğunluğundan dolayı artar düşer hiçbir yerde aynı veya tutarlı sonuç almazsın ama gayet hızlı suan aldığım 34 Mbps Vodafone 4G hız testini İstanbul Avrupa yakasından paylaşıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hot.Coffee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
14
Teşekkür ederim yorumlar için.

Daha fazla yorum lazım. Bilgisi olan arkadaşlar sıkıntılarını paylaşsın lütfen, alıcak arkadaşlar sıkıntı yaşamasın.

Ayça Ülkü

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Redmi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Bende Vodafone hattı ile mi5plus kullanıcısıyim ve wi fi harici hiç bir şekilde mobil verimi 4 aydır tam verimi ile hić kullanamıyorum konuşma esnasında sürekli seste düşmeleri karşı tarafı duymayacak duruma gelmeleri bir konuşmada 2 saniyede bir kapatıp tekrar aramak zorunda kalıyorum. MSM ayarlarını istediğim her seferinde Vodafone cihazınızı desteklemiyor yanıtını alıyorum bir haftadır da gönderdiğim tüm SMS ler başarısız oluyor uyarısını alıyorum delirmemek elde değil büyük bir hevesle aldığım telefonumdan neredeyse nefret etme aşamasına geldim

kartal60

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5
Konular
1
Teşekkür ederim yorumlar için.

Daha fazla yorum lazım. Bilgisi olan arkadaşlar sıkıntılarını paylaşsın lütfen, alıcak arkadaşlar sıkıntı yaşamasın.
Hocam ben Tokat'ta ikamet ediyorum 3 operatörü de kullandım şebeke olarak üçünde de sıkıntı yaşamadım. hepsi rahatlıkla kırsal alanda baz istasyonuna bağlı olarak çekiyor veya çekmiyordu. İnternet konusunda ise Vodafone en kötü internet sonucunu veriyordu 10 mb hızı geçmiyordu. Türk Telekom gayet iyiydi ama bodrum katlara indiğim de interneti kullanamıyordum direkt E'ye düşüyor. Şuan türkcell kullanıyorum ve kent kır ayırt etmeksizin çok güzel sonuçlar aldım. Şehir merkezinde 5 mb yükleme hızı indirme hızı da 10 mb buldum. İnternet kullanacaksan türkceli tavsiye ederim. Diğer operatörlerle 3-5 TL fark var ama hediyesi bol kendini affettiriyor türkcell.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hot.Coffee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
14
Bende Vodafone hattı ile mi5plus kullanıcısıyim ve wi fi harici hiç bir şekilde mobil verimi 4 aydır tam verimi ile hić kullanamıyorum konuşma esnasında sürekli seste düşmeleri karşı tarafı duymayacak duruma gelmeleri bir konuşmada 2 saniyede bir kapatıp tekrar aramak zorunda kalıyorum. MSM ayarlarını istediğim her seferinde Vodafone cihazınızı desteklemiyor yanıtını alıyorum bir haftadır da gönderdiğim tüm SMS ler başarısız oluyor uyarısını alıyorum delirmemek elde değil büyük bir hevesle aldığım telefonumdan neredeyse nefret etme aşamasına geldim

Yaşadığınız bölge nasıl bir yer? Gittiğiniz her yerde bu durum sabit mi? O şekilde hiç kullanılamaz ki telefon. Yapılan diğer yorumlara göre sizin telefonunuzda veya modelinde genel bir problem olabilir. TürkTelekom hat takıp test edebilirseniz çok iyi olur.

kartal60

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5
Konular
1
Yaşadığınız bölge nasıl bir yer? Gittiğiniz her yerde bu durum sabit mi? O şekilde hiç kullanılamaz ki telefon. Yapılan diğer yorumlara göre sizin telefonunuzda veya modelinde genel bir problem olabilir. TürkTelekom hat takıp test edebilirseniz çok iyi olur.
Dostum o SMS hatasını bende alıyordum 200 kişiye toplu SMS gönderdiğim de yaklaşık 140 kişiye gitmiyordu mesaj attığın numaralara baktığında numaranın başında +90 veya 0 yoksa gitmiyor SMS. Rehberde telefon numarası +90 veya 0 gözüküyor ama SMS olarak attığında numara +90 veya 0 olmadan algılıyor . Çözümü numarayı ve ismi rehberden tamamen silip +90 olarak kayıt yapmak. Başka şekilde çözümü yok. Ya da farklı bir mesaj programı deneyeceksin.

Hot.Coffee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
14
Dostum o SMS hatasını bende alıyordum 200 kişiye toplu SMS gönderdiğim de yaklaşık 140 kişiye gitmiyordu mesaj attığın numaralara baktığında numaranın başında +90 veya 0 yoksa gitmiyor SMS. Rehberde telefon numarası +90 veya 0 gözüküyor ama SMS olarak attığında numara +90 veya 0 olmadan algılıyor . Çözümü numarayı ve ismi rehberden tamamen silip +90 olarak kayıt yapmak. Başka şekilde çözümü yok. Ya da farklı bir mesaj programı deneyeceksin.

Evet o problem Xiaomi cihazların hepsinde var diye biliyorum. Bende bir Mi5 kullanıcısı olarak aynı problemi yaşamıştım. Bir program yardımıyla tüm numaraların başına +90 koyarak sorunu aşmıştım. Burda Ayça hanım konuşma sırasında kopma ve aynı zamanda internet problemini yazmış onun için sormuştum yaşadığı yeri.

Ayça Ülkü

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Redmi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Yaşadığım yer merkez kırsal olsa içim gam yemeyecek.inanın deliricem her şeyi denedim aynı severek aldığım telefondan nefret etmeye başladım en eski telefondan farkı kalmadı mıuı sürümü global 9.6.1 9.6.2.0(NEGMIFD) Android sürümü 7.1.2 N2G47H bunların üzeri başka güncellemesi yapsam diye araştırmaya başladım yakındır telefonu duvara vurup parcalamam
[doublepost=1530445806,1530445623][/doublepost]

Hepsinde +90 var onu düzelttim kaldıki tek kişiye SMS gönderemeyen ben toplu SMS hiç denemem yoksa telefonun sonu olur az kaldı zaten

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt