İpucu Vodafone 4.5g internet hizi sorunu yasayanlar icin ipucu

Securom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Securom
Cihazım
Mi 9t
Konular
9
arkadaslar selamin aleykum ben vodafone kullaniyorum ve cihazimin markasi mi 9t. voLTE nin bende aktif olmadigini tespit ettim su kod ile *#*#86583#*#* aktif ettim telefonumun ustunde 4.5g yazan yerin yaninda voLTE simgesi geldi arama sesim duzeldi hd ye gecti ve internet hiz sorunumla ilgili musteri hizmetleri calisma yapiyorlardi bu voLTE olayini bulup aktif etmem musteri hizmetlerinin sorunuma cevap verip raporu kapatmasiyla ayni gune denk geldi yani internet hizimin duzelmesi vodafonun calismalardan sonra mi yoksa voLTE yi aktif etmemden dolayi mi oldu o mechul ama telefonunuz 4.5g cektigi halde internetiniz yavassa voLTE yi hemen aktif edin ve sonra telefonu kapatip sim karti cikartip takip tekrar baslatin ve deneyin duzelme olursa ne mutlu

ve voLTE bazi cihazlarda otomatik aktif olur fakat xiaominin telefonlariyle vodafonenin sim kartlari sanirim ya uyumsuz yada vodafone tarafli guncelleme duzeltme yapilmasi lazim

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
ikisi de birbirinden farklı konular hocam. VoLTE nin internet hızına katkısı olmaz.

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Arkadasin tespiti tamamen dogru. Ocak ayinda vodafone paket degisikligi oldu, internet inanilmaz yavasladi. Vodafonu aradim ayar gayar bi turlu duzeltemediler. Sonra voltenin kapandigini farkettim. Volteyi acinca internete bi haller oldu. Hatta eskiden telefon geldiginde internetim kesilirdi simdi telefon gorusmesi yaparken whatsapta yazisip webde gezebiliyorum : ))

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

koulo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali ilker
Cihazım
Mi 9 T
Konular
9