Sohbet Virustotal den tarattim ve cikan seyler hakkinda bilgisi olan varmidir acaba?

WestSemih123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
WestSemih123
Cihazım
Redmi
Konular
24
Bugun bi kac tane uygulamayi virustotal den tarttim ve bu uygulamalar internetten buldugum virus programlarinin modlanmis haliydi "Android.PUA.DebugKey" ve "A.privacy.SonicSpy" adli 2 tane zararli yazilim benzeri bir uyariyla karsilastim bu durumla ilgili bilgisi olan varmidir acaba?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Modlanmış antivirüs yazılımının güvenliğini virüs varmı diye soruyosunuz sanırım eğer öyleyse kusura bakmayın ama sorunuz baya komik.

WestSemih123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
WestSemih123
Cihazım
Redmi
Konular
24
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modlanmış antivirüs yazılımının güvenliğini virüs varmı diye soruyosunuz sanırım eğer öyleyse kusura bakmayın ama sorunuz baya komik.
Sordugum sey guvenlik degil zaten bunu tahmin edebiliyorum sadece buldugum dosyalari taratiyorum ve cikan zararli yazilim tiplerini inceliyorum ve bu cikanlar bilmediklerim arasindandi bu yuzden sordum.Zaten guvenlimidir diye de sormamistim.

Son düzenleme:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Bugun bi kac tane uygulamayi virustotal den tarttim ve bu uygulamalar internetten buldugum virus programlarinin modlanmis haliydi "Android.PUA.DebugKey" ve "A.privacy.SonicSpy" adli 2 tane zararli yazilim benzeri bir uyariyla karsilastim bu durumla ilgili bilgisi olan varmidir acaba?
sonicspy cihazı uzaktan kontrol etmeyi sağlayan bir malware virüsü. Debugkey nedir bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar, bu konumda Android.PUA.DebugKey'i anlatıcam.
Öncelikle bu virüsü çoğu kez görmüşsünüzdür. Genellikle APK uygulamaların %60'ında çıkar.
Bunu birçoğumuz virüs olarak algılayıp o dosyayı indirmeyiz.

Bu virüs negatif bir virüs uyarısıdır. Bu tarz dosyalarda virüs olması gerekmiyor. Hemen bir örnek vereyim; Google Kamera APK indirdiğimizde VirusTotalda bu uyarı çıkmakta. Yani o şekilde kamera da da virüs olması gerekiyor.

Bu uyarı cihazınıza zarar vermez. Apk hileli uygulamaların hepsinde vardır.
Yine de güvenmiyorsanız indirmeyebilirsiniz.

Böyle bir açıklama buldum.

WestSemih123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
WestSemih123
Cihazım
Redmi
Konular
24
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sonicspy cihazı uzaktan kontrol etmeyi sağlayan bir malware virüsü. Debugkey nedir bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Böyle bir açıklama buldum.
Cok teşekkür ederim icinde aradigim sey var

Üst Alt