Yardım virüs ve reklam

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 10.2 Kararlı
Telefon Modeli
Pocophone F1
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar
telefonumda durup dururken reklamlar açılıyor(garanti bankası, oyunlar vb.) telefonun(pocophone f1) kendi programı ile virüs taraması yaptıgımda bir şey çıkmıyor.
1 Hafta önce "Hidden Settings For MIUI" programını indirmiştim.Telefonu hızlandırıyo tarzı şeyler okumuştum çeşitli kaynarlarda fakat pek bir şey anlamadım uygulamadan zaten andoridi iyi bilen biri değilim.Uygulamayı sildikten sonra bu tarz reklamlar çıktı.Bunlar zararlı mıdır değil midir ve nasıl kaldırabilirim bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Ayarlar tüm uygulamalardan ismi iconu olmayan uygulama var mı bakabilir misiniz? Ya da dikkatinizi çeken bir uygulama. Tek tek inceleyin ama

Oyla:

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Ayarlar tüm uygulamalardan ismi iconu olmayan uygulama var mı bakabilir misiniz? Ya da dikkatinizi çeken bir uygulama. Tek tek inceleyin ama
Bu var dikkatimi ceken ve kaldirilmiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-12-21-00-14-111_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-02-12-21-00-14-111_com.miui.securitycenter.png
    118,3 KB · Görüntüleme: 223
Oyla:

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Hmm önceden belirli bir apk dosyası falan indirdiniz mi? Hidden Settings ismi çalındı ve sahte uygulama çıktı. Hangi geliştiricininkini indirdiniz acaba? Forumdaki hocamızdansa böyle bir sıkıntı çıkmaması lazım. Böyle settings yazıp logosu olmayan uygulama var mı? Yada küçük s ile yazılmış settings. Bana bir ara öyle bulaşmıştı.

Oyla:

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Hocam bu uygulama

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-12-21-08-46-392_com.android.vending.png
    Screenshot_2019-02-12-21-08-46-392_com.android.vending.png
    406 KB · Görüntüleme: 212
Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22

Şu program belki işe yarayabilir.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
En Temiz yolu format.. Kafanız rahat olsun :)

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Merhaba hocam, bahsettiğiniz uygulama benim, ve benim uygulamamın sizin cihazınıza gizli reklam yükleme gibi fonksiyonu yok, ki bu ahlaksızlığın en büyüğü olur.

Uygulamam şimdiye kadar 400 bin'den fazla kişi tarafından indirildi ilk defa böyle bir suçlamayla karşı karşıyayım, şaşkınım...

perfdumb, cihazınızda pasif olan bir sistem uygulamasıdır ve uygulamam ile eriştiğiniz gizli ayarların bir kısmını barındırıyor. Biz bu ayarlara erişim sağladığımızda uygulama kendisini pasif durumdan aktif duruma alıyor, tamamen zararsız olan ve kesinlikle reklam içermeyen bu uygulama zaten cihazınızda mevcut, yani ben yüklemiyorum.

Uygulamamı şimdiye kadar hiç yüklememiş bir kişi bile Xplore gibi bir dosya yöneticisi ile kontrol ettiğinde perdumb uygulamasını /root/vendor/app/Perfdump/ dizininde bulacaktır. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde bu uygulamada yine eskisi gibi pasif duruma geçecektir.

Bu uygulama ile ilgili çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek için geçen gün son bir güncelleme ile ilgili ayarlara erişmek isteyenler için uyarı koydum. Çözüm olur diye düşünmüştüm, demek ki olmamış. Geriye ayarı tamamen uygulamadan kaldırmak kalıyor ama bu seferde neden kaldırdın diye tepkilere maruz kalıyorum. Daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum.

perdumb hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz şu konuya bakabilirsiniz.

Oyla:

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Estağ
Merhaba hocam, bahsettiğiniz uygulama benim, ve benim uygulamamın sizin cihazınıza gizli reklam yükleme gibi fonksiyonu yok, ki bu ahlaksızlığın en büyüğü olur.

Uygulamam şimdiye kadar 400 bin'den fazla kişi tarafından indirildi ilk defa böyle bir suçlamayla karşı karşıyayım, şaşkınım...

perfdumb, cihazınızda pasif olan bir sistem uygulamasıdır ve uygulamam ile eriştiğiniz gizli ayarların bir kısmını barındırıyor. Biz bu ayarlara erişim sağladığımızda uygulama kendisini pasif durumdan aktif duruma alıyor, tamamen zararsız olan ve kesinlikle reklam içermeyen bu uygulama zaten cihazınızda mevcut, yani ben yüklemiyorum.

Uygulamamı şimdiye kadar hiç yüklememiş bir kişi bile Xplore gibi bir dosya yöneticisi ile kontrol ettiğinde perdumb uygulamasını /root/vendor/app/Perfdump/ dizininde bulacaktır. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde bu uygulamada yine eskisi gibi pasif duruma geçecektir.

Bu uygulama ile ilgili çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek için geçen gün son bir güncelleme ile ilgili ayarlara erişmek isteyenler için uyarı koydum. Çözüm olur diye düşünmüştüm, demek ki olmamış. Geriye ayarı tamamen uygulamadan kaldırmak kalıyor ama bu seferde neden kaldırdın diye tepkilere maruz kalıyorum. Daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum.

perdumb hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz şu konuya bakabilirsiniz.

Estağfurullah hocam suçlama yapmadım sadece bir şüphe uyandırdı aklıma ilk gelen buydu yanlış anlaşılma olmasın lütfen.Anladım ki sıkıntı başka bir uygulamadan kaynaklı en iyisi yedekleyip formatlıyım telefonu.

Oyla:
Üst Alt