Mod ViperFX RE (ViPER4Android FX Redesign) Ses Güçlendirme Modülü

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ViperFx, cihazın hem hoparlör, hemde kulaklık seslerini arttırabileceğiniz ve ince ayarlar yapabileceğiniz bir modüldür. Ben şu anda 13 Ultra kullanıyorum, bu cihazda DolbyAtmos dahili olarak geldiği için ve ben müzik dinlerken sesi yüksek sevdiğim için, kulaklık seviyesini yeterli bulmadım. O yüzden bu modülü kullanmaya başladım. Siz de müzik dinlerken yüksek ses sevenlerdenseniz, bas ve tizleri kendi istediğim şekilde ayarlamak istiyorum diyenlerdenseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bu modülü kullanarak müzik dinlemeyi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Kurulum
  1. Aşağıda ek olarak verdiğim iki dosyayı indirip cihaza atın
  2. Magisk içinden modül yükle diyerek cihaza attığınız V4A_Magisk_Module_0.5.0.zip dosyasını yükleyin ve cihazı yeniden başlatın
  3. Dosya yönetici ile, cihaza attığınız ViperFX RE (5.5).apk dosyasını yükleyin
  4. Menüden ViperFx uygulamasını açın ve üstteki ayarlarf simgesine tıklayın, açılan yerde Legacy mode aktif ederek uygulamadan çıkın.
  5. Telefon ayarlarından Ses ve Dokunma/ Ses efektleri kısmına girin
  6. Ses efekti karşısında bulunan kısma tıklayın ve DolbyAtmos kısmını Ses kalitesini optimize et olarak değişin.
  7. Kulaklık bağladığınızda üstte bahsettiğim ayar Dolby olarak değişecektir, bu ayara yeniden girerek Kapalı olarak değişin. Bu ayar açık olduğunda hem Dolby hem Viper aynı anda çalışmadığı için seste değişiklik olmayacaktır. O yüzden Dolby kapalı olmalıdır.
  8. Buradaki işlem XiaomiEU Android 13 MIUI 14 sürümünde denenmiştir. Cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.
  9. Bu işlemler için cihazda ROOT olmalıdır.

Üstte paylaşılan anlatım bana aittir. Yukarıdaki adımları uygulama sonrasında yaşanabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. her ihtimale karşı yedek alarak bu işlemleri yapın. Viper uygulamasını açarak, VİPER-DDC altından uygulayabilirsiniz.

Kulaklık çeşitlerine göre ön tanımlı ayarları seçeceğiniz dosyaları ekledim. İndirdiğiniz dosyayı masa üstüne çıkartın, aşağıdaki resimde gösterdiğim yere kopyalayın.

Ekli dosyalar

• V4A_Magisk_Module_0.5.0.zip
    3,6 MB · Görüntüleme: 246
  • ViperFX RE (5.5).apk
    5,3 MB · Görüntüleme: 369
Son düzenleme:

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25

ViperFx, cihazın hem hoparlör, hemde kulaklık seslerini arttırabileceğiniz ve ince ayarlar yapabileceğiniz bir modüldür. Ben şu anda 13 Ultra kullanıyorum, bu cihazda DolbyAtmos dahili olarak geldiği için ve ben müzik dinlerken sesi yüksek sevdiğim için, kulaklık seviyesini yeterli bulmadım. O yüzden bu modülü kullanmaya başladım. Siz de müzik dinlerken yüksek ses sevenlerdenseniz, bas ve tizleri kendi istediğim şekilde ayarlamak istiyorum diyenlerdenseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bu modülü kullanarak müzik dinlemeyi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Kurulum
  2. Magisk içinden modül yükle diyerek cihaza attığınız V4A_Magisk_Module_0.5.0.zip dosyasını yükleyin ve cihazı yeniden başlatın
  4. Menüden ViperFx uygulamasını açın ve üstteki ayarlarf simgesine tıklayın, açılan yerde Legacy mode aktif ederek uygulamadan çıkın.
  6. Ses efekti karşısında bulunan kısma tıklayın ve DolbyAtmos kısmını Ses kalitesini optimize et olarak değişin.
  7. Kulaklık bağladığınızda üstte bahsettiğim ayar Dolby olarak değişecektir, bu ayara yeniden girerek Kapalı olarak değişin. Bu ayar açık olduğunda hem Dolby hem Viper aynı anda çalışmadığı için seste değişiklik olmayacaktır. O yüzden Dolby kapalı olmalıdır.
  8. Buradaki işlem XiaomiEU Android 13 MIUI 14 sürümünde denenmiştir. Cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.

Üstte paylaşılan anlatım bana aittir. Yukarıdaki adımları uygulama sonrasında yaşanabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. her ihtimale karşı yedek alarak bu işlemleri yapın.
elien sağlık

smhygz34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Konular
3

Kurulum

Üstte paylaşılan anlatım bana aittir. Yukarıdaki adımları uygulama sonrasında yaşanabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. her ihtimale karşı yedek alarak bu işlemleri yapın.
Hocam öncelikle eline sağlık çok aradığım birşeydi acaba root için yardımcı olabilirmisiniz bende 13 ultra kullanıyorum bl kilidi açık

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam, Root için ben twrp kullandım açıkçası. Aşağıda ekini verdiğim magisk dosyasını twrp üzerinden yükleyin, sonrasında cihazı yeniden başlatıp menüden uygulamayı açıp yüklemeyi onaylayın. Çok basit bir işlem aslında. Twrp kullanmıyorsanız aşağıdaki konuyu uygulayabilirsiniz. Twrp benim daha kolayıma geliyor.

Ekli dosyalar

• Magisk-v26.4.apk
    11,9 MB · Görüntüleme: 30

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
hocam Viperfx viper4android in son sürümü mü oluyor ve ona göre özellikleri dahamı kapsamlı

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
KernelSu da bu modül çalışmıyormu

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436

smhygz34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Konular
3
Hocam, Root için ben twrp kullandım açıkçası. Aşağıda ekini verdiğim magisk dosyasını twrp üzerinden yükleyin, sonrasında cihazı yeniden başlatıp menüden uygulamayı açıp yüklemeyi onaylayın. Çok basit bir işlem aslında. Twrp kullanmıyorsanız aşağıdaki konuyu uygulayabilirsiniz. Twrp benim daha kolayıma geliyor.
Benim asıl sorunum twrp kuramamak telefonu hata ayıklama vs herşeyi tam fakat forumdaki bir çok aracı denememe rağmen telefonu bu komut dosyalı şeyler görmüyor kuramadım gitti

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
KernelSu ile test ettim sorunsuz çalışıyor paylaşım için teşekkürler.
Ayrıca Github üzerinde 0.6 sürümü mevcut.

Üst Alt