Araçlar ViPER4Android - Profil & Kernel

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Merhaba arkadaşlar...

Uzun süredir kullandığım ama bir türlü paylaşmaya fırsat bulamadığım viper profillerini sizlerle sunuyorum...

Not: Root gerektiriyor.

Kullanım;
- Magisk üzerinden ViPER4Android FX kuruyoruz.
- Telefonun yeniden başlamasının ardından Viper'a giriş yapıyoruz.
- Sol üstteki üç çizgiye basıyoruz. Ardından, "Load effect profile" yazan yere bir kez basıyoruz.
- Son işlemi yaptıktan sonra her şeyi kapatıyoruz. Yerel hafızaya Viper klasörü açılmış oluyor.
- İçerisinde ne varsa temizliyoruz. (dosya boş olarak kalsın)
- Aşağıda linkinin verdiğim zip dosyasını indirip yerel hafızadaki Viper klasörünün içine atıyoruz.
- Zip dosyasını bu klasörün içerisine çıkarıyoruz.
- Viper uygulamasına tekrar gidiyoruz.
- Sol üstteki üç çizgiye basıp "Load effect profile" seçeneğine giriyoruz. İlk yapılışında 3-5 saniye bekletebilir.
- ve artık profiller hazır. İstediğiniz seçebilirsiniz.

Ekstra: Headset ya da diğer bölümlerin içinde "Convolver" yazan yere girip "select impulse response" yazan yere tıkladığınız zaman da kerneller çıkacaktır. Kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Benim ayarlarım genelde şu şekilde oluyor;
Profil: Dolby Almost
Convolver: Sonny Xperia (48k - H-Edition) ClearAudi+(Z2).irs (arama kısmına z2 yazıp kolayca bulabilirsiniz.

Umarım faydalı olur. Yüzlerce profil 1000'den fazla kernel var. Güle güle kullanın.

İndirme Linki;

tmm sağolun yani HER NE KADAR araç içinde kernel yazsada kernel değil de SÜRÜCÜ MODLARI dense ki bunu ( başlığı düzenle den yapabilirsiniz )daha iyi olacak sanki kafa karışıklığı olmasın derseniz ve ayrıca;

Öncelikle .irs dosyaları hakkında tam bilmeyenler için kısa bir not ; Bunlar
1)ÖRNEKLEME HIZI
Öncelikle
örnekleme hızınızı sürücü durumu kısmından öğrenebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından sürücü durumu içinde yazan örnekleme hızını kontrol edelim.
Eğer sizin örnekleme hızınız 4410 ise 128k .irs tercih etmelisiniz.
Eğer örnekleme hızınız 4800 ise 48k .irs tercih etmelisiniz.

2)Z-Edition mu H-edition mu?
Heralde ZhuHang’s a ait irs leri kullanmayan yoktur. Bu .irs lerin yanında hep z edition yada h edition yazar.
Z edition müzik için geliştirilmiş .irs lerdir.
H edition ise oyun için geliştirilen .irs lerdir.
Sanırım bir .irs in müzikte iyi performans veripte flim yada oyunda başımızı ağrıtacak kadar kötü performans vermesini herkes yaşamıştır...

3).irs nin kim tarafından yapıldığı ve hangi müzikler için yapıldığı... (SD den)
Ayrıca sadece Dolby kullanmak isteyenler için .irs kaynak; Dolby Pro Logic II Music[1].irs

Bazı cihazlarda Viper aracı kullananlar höparlör sesinin azaldığını söylemekteler bunu bende gördüm ama sürücü mod ayarlarından mı? yoksa güvenlik amaçlı sistem ses düşürmesi mi? Onu bilemedim. Bilgisi olan yazarsa iyi olur.

Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Xiaomi de hep denediğim ama bir türlü adam gibi kullanamadığım araç. Umarım höparlör için de iyi olur. Rom üzerindeki veya bizim sonradan yüklediğimiz kernel ile devam etme durumumuzda olumlu/olumsuz ne olur? Veya bu farklı bir kernel olayı mı? Ben uçtum. :) Teşekkürler

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Xiaomi de hep denediğim ama bir türlü adam gibi kullanamadığım araç. Umarım höparlör için de iyi olur. Rom üzerindeki veya bizim sonradan yüklediğimiz kernel ile devam etme durumumuzda olumlu/olumsuz ne olur? Veya bu farklı bir kernel olayı mı? Ben uçtum. :) Teşekkürler

Romun kerneline etkisi olmuyor. Tamamen bağımsız. Çakışmalar olması durumunda "audio modification library" magisk üzerinden kurabilirsiniz.

Kernel deyince karışması normal oldu :D herkes şimdi çekirdek sürümü sanacak :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cohci52 hocam oraya bir düzeltme yapabilir misiniz? Rom kerneli ile karışacağını tahmin edemedim :) bir de ses çakışması durumunda "audio modification library" kurulmasını ekler misiniz? sizi yoracağım benim hatalarım özür dilerim inlove~~

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
Bu programda olmuyor nasıl yapıcam

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-02-14-50-20-910_com.pittvandewitt.viperfx.jpg
    Screenshot_2019-07-02-14-50-20-910_com.pittvandewitt.viperfx.jpg
    154,8 KB · Görüntüleme: 119

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3

Ekli dosyalar

• Screenshot_ViPER4Android FX_20190702-154224.png
    Screenshot_ViPER4Android FX_20190702-154224.png
    203,6 KB · Görüntüleme: 115

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Elinize sağlık hocam.
Konuyu kendinizde düzenleyebilirsiniz,hatta bir kaç ss de eklerseniz program ile alakalı konu başlığına daha güzel olur.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
hocam old arayüz kullanmanızda fayda var sanırım. bunu hiç bilemedim :D

Ama şu sol tarafı bulmanız gerekiyor
üstadım bir soru;
bu dosyayı harici SD ye attım ama bir sorunla karşılaştım daha kurmadım. Şu, pc ve SD kart alışverişi çok uzun sürüyor. Böyle bir durum ile hiç karşılaşmadım.
yani biraz absürt bir durum ama dosya içindeki modlar o kadar yavaş geçiş yapıyor ki. Diyorum ki işlem görmeden de bu dosyalar farklı bir yer mi kaplıyor. yani SD den 2 rom sildim hala boşalmadı. Bu SD sorunu mu ki bu dosyayı atmadan sorun yoktu. Şimdi ben bunu dahiliye atıcam orda da bu kadar yerleşim yaparsa açıldığında sıkıntı olacak. Acaba diyorum kernel ! kalsörü içinde mesela sizin kullandığınız (Convolver: Sonny Xperia (48k - H-Edition) ClearAudi+(Z2).irs ) kalsa diğerlerini veya kullanmayacaklarımız silsek neler olur veya olmaz? Deli sorular affedin. :)

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Öncelikle elinize sağlık hocam. Çok yararlı bir konu olmuş.clap~~
"Load effect profile" kısmına bir kere dokunuyoruz kısmında yanlışlık var galiba. Dediğiniz şeyi yaptığımızda kayıtları seçme yeri geliyor. Orası "Save effect profile" olmalı.
Yanlışım var ise affola.angel~~

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
üstadım bir soru;
bu dosyayı harici SD ye attım ama bir sorunla karşılaştım daha kurmadım. Şu, pc ve SD kart alışverişi çok uzun sürüyor. Böyle bir durum ile hiç karşılaşmadım.
yani biraz absürt bir durum ama dosya içindeki modlar o kadar yavaş geçiş yapıyor ki. Diyorum ki işlem görmeden de bu dosyalar farklı bir yer mi kaplıyor. yani SD den 2 rom sildim hala boşalmadı. Bu SD sorunu mu ki bu dosyayı atmadan sorun yoktu. Şimdi ben bunu dahiliye atıcam orda da bu kadar yerleşim yaparsa açıldığında sıkıntı olacak. Acaba diyorum kernel ! kalsörü içinde mesela sizin kullandığınız (Convolver: Sonny Xperia (48k - H-Edition) ClearAudi+(Z2).irs ) kalsa diğerlerini veya kullanmayacaklarımız silsek neler olur veya olmaz? Deli sorular affedin. :)

aynısı bende de oluyor hocam. çok geç kopyalıyor ve dosyaları çıkarması en az 5dk sürüyor.

kullanmak istemediğinizi tabii ki silebilirsiniz hiç bir sorun olmaz :)

başlıkta yazdığım gibi içindeki profil ve kernel sayısı çok fazla. durduk yere hafızadan götürmez bunlar çünkü boyutları gerçekten çok düşük

Üst Alt