Rehber Viper4Android Miui 11/12/13 Android 10/11/12 Kurulumu

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
MERHABA MIUI TÜRKİYE AİLESİ

Rootlu cihazların olmazsa olmaz ses modüllerinden olan Viper4Android Miui 12 Android 11 Destekli olarak yayımlandı.
Cihazımda Android R (11) Sürümü olmadığından dolayı modülü deneme şansım olmadı, modül hakkında herhangi bir hata bildiriminde bulunulmamış, ancak sizler herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bildiriniz.

KURULUM
Öncelikle SELİNUXMODCHANGER uygulamasını cihaza yükleyerek PERMİSSİVE olarak ayarlayınız.
(Bir çok cihazda ve Android 11 sürümünde uygulama SELİNUXMODCHANGER yüklemesine ihtiyaç duymadan da çalışabiliyor. SELİNUXMODCHANGER kurmadan önce diğer adımları gerçekleştirip çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.)
Ardından MAGISK uygulamasına girerek modül yükleme ekranına geliniz, cihaz depolamasına indirdiğiniz AUDIO MODIFICATION LIBRARY 4.0 uygulamasını göstererek yükleyiniz.
Cihazı yeniden başlatmadan magisk ekranına geri geliniz VIPER4 ANDROID 11 dosyasınıda yükleyiniz ve cihazı yeniden başlatınız.
Ana ekrana gelen VIPER4 uygulamasını çalıştırıp root erişim izni veriniz ve sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz, sürücü yükleme işlemi sonrasında cihaz yeniden başlayacaktır. Bu işlem sonrasında cihaz BOOTLOOP'a düşerse cihazı twrp ye alarak ADVANCE / FILE MANAGER / data / adb /modules /Viper4AndroidFX klasörü içerisinden POST-FS-DATA.SH dosyasını siliniz.
İşlemler Bu Kadar bundan sonrası için kendi profil yapılandırmanızı oluşturabilir yada örnek profil yapılandırmasından destek alabilirsiniz.

Keyifli Forumlar :)

İNDİRME BAĞLANTILARI

Kurulumda sorun yaşayanlar ekte verdiğim dosyayı da deneyebilirler.
Ekte verilen dosya yüklenirken yükseltme yapacaktır. Tüm işlemleri anlatıldığı şekilde eksiksiz yapınız, son olarak sürücüleri yükleyip cihazı yeniden başlatınız, cihaz yeniden başladığında mevcut viper4 apk dosyasını kaldırınız ve yerine bağlantıdaki uygulamayı indirip yükleyiniz. 2.7.1.6 sürümünü çalıştıramayanlar, 2.7.2.1 sürümünü kullanabilirler. 2.7.2.1 sürümünde bağlanılan donanıma göre ilgili sayfaya otomatik geçiş sağlanıyor. Ayarlarınızı buna göre yapabilirsiniz, 2.7.2.1 çalışmazsa sağ üst köşedeki çark simgesine dokunup legacy modu aktif edin.

Kurulumu başarısız olanlar için video anlatım konuya dahil edilmiştir.

*********************************************************************************************************************
Miui 13 Android 12 Kurulum

Sorunsuz bir şekilde çalıştırılan cihaz Mi 11 Lite
Miui 13 Android 12 Xiaomi.Eu 13.0.4.0 SKQMIXM (Mi Pilot)

İlk olarak cihaza yukarıda paylaştığım Audio Modification Library Yükleyin
Cihazı Yeniden başlatın ve ekte verdiğim Miui 13 Android 12_ViPER4Android_v2.7.2.1(2721) zip dosyasını indirip Magiskten yükleyin
Cihazı Yeniden başlatmadan Viper uygulamasını çalıştırın ve sürücüleri yükleyin
Cihaz yeniden başladıktan sonra Viper'ı yeniden çalıştırın ve yukarıda ki çarka dokunup legacy modu etkinleştirin.
Sürücü durumunu kontrol ettiğinizde muhtemelen durum normal değil gibi mesajlar göreceksiniz.
Magisk'i açın ve modüllerden AML (Audio Modification Library) seçin ve kaldırın
Cihazı yeniden başlatın ve Viper'ı yeniden açın, profil yapılandırmanızı isteğinize göre ayarlayın.
Sürücü durumunda sorun yaşarsanız AML'yi yeniden yükleyin.

Test Edilen Magisk Sürümü 24.1

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• ViPER4Android_FX-v2.7.1.0.zip
    3,5 MB · Görüntüleme: 618
  • Miui 13 Android 12_ViPER4Android_FX-v2.7.2.1(2721).zip
    1,6 MB · Görüntüleme: 328
Son düzenleme:

!! Cyber !!

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Mi 5s
Konular
12
Aynı işlemler sizce Android 10 üzerinde de geçerli olur mu? Şöyle ki;
Masik p yüklü cihazım mi note 10 internet üzerinde bulunan yüzlerce yöntem denedim, ya cihaz bootlopta kalıyordu ya driver hatası veriyordu sürekli viper4 driver hatasına uğraştım bu sefer de driver statüsü anormal oluyor yine çalışmıyordu modül. Yine size sorarak yapmayı tercih ediyorum bu işlemlerde yedek alacağım kesinlikle

ugurcanguler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğurcan
Cihazım
poco f2 pro
Konular
6
selinux için zararlı uyarısı veriyor pocoda

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
android 10 miui 12 mi note 10 lite çalışıyor

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
MERHABA MIUI TÜRKİYE AİLESİ

Rootlu cihazların olmazsa olmaz ses modüllerinden olan Viper4Android Miui 12 Android 11 Destekli olarak yayımlandı.
Cihazımda Android R (11) Sürümü olmadığından dolayı modülü deneme şansım olmadı, modül hakkında herhangi bir hata bildiriminde bulunulmamış, ancak sizler herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bildiriniz.

KURULUM
Öncelikle SELİNUXMODCHANGER uygulamasını cihaza yükleyerek PERMİSSİVE olarak ayarlayınız.
Ardından MAGISK uygulamasına girerek modül yükleme ekranına geliniz, cihaz depolamasına indirdiğiniz AUDIO MODIFICATION LIBRARY 4.0 uygulamasını göstererek yükleyiniz.
Cihazı yeniden başlatmadan magisk ekranına geri geliniz VIPER4 ANDROID 11 dosyasınıda yükleyiniz ve cihazı yeniden başlatınız.
Ana ekrana gelen VIPER4 uygulamasını çalıştırıp root erişim izni veriniz ve sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz, sürücü yükleme işlemi sonrasında cihaz yeniden başlayacaktır. Bu işlem sonrasında cihaz BOOTLOOP'a düşerse cihazı twrp ye alarak ADVANCE / FILE MANAGER / data / adb /modules /Viper4AndroidFX klasörü içerisinden POST-FS-DATA.SH dosyasını siliniz.
İşlemler Bu Kadar bundan sonrası için kendi profil yapılandırmanızı oluşturabilir yada örnek profil yapılandırmasından destek alabilirsiniz.

Keyifli Forumlar :)

İNDİRME BAĞLANTILARI
Hocam bu selinux mod changeri nasıl yüklüyoruz magiskten değil mi ?

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
Hocam ziplerin hiçbiri kurulmuyor bende. Bu zip bir magisk modülü değil hatası veriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tamamdır hallettim.

Son düzenleme:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
16
viper4android11 dosyası magisk modüllerinden gelen viper4androidfx v2.7.2.1 ile aynı dosya mıdır ?
XDA'da çoğu kişi son güncelleme düzgün çalışmıyor diye geri dönmüş ondan sormak istedim

Üst Alt