Yardım Videoların ve Seslerin Düzenli Takılması

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Merhabalar, son iki haftadır POCO M3 cihazımda videolarda ve seslerde donmalar, takılmalar yaşıyorum ve bunlar düzenli aralıklarla oluyor.

Sıfırladığımda düzeldi ama bir iki gün içinde tekrarlamaya başladı, video playerında sıkıntı var galiba, anlamlandıramadım.

Videoda gayet net görünüyor, sürekli sesi açıp kapatmanın sebebi bu takılmalar sırasında sesi de aç kapat yaparken takılmalar oluyor. Birden akıyor kendi kendine.

Cihaz POCO M3
MIUI VER: 12.5.2 EU ROM
Android: 11

zezzislik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Poco f2 pro
Meslek
Memur
Konular
0
aynı durumdayız, 12.5.5 güncellemesinden sonra oldu bende de. çözüm arıyorum.

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
aynı durumdayız, 12.5.5 güncellemesinden sonra oldu bende de. çözüm arıyorum.
Hala bir çözüm yok. Konuşurken ses de kesiliyor. Anlık olarak telefon çöküyor gibi bir şey oluyor ama sadece mikrofon ve hoparlörde oluyor bu. Medya hizmetleriyle ilgili bir aplikasyon çöküyor sanırsam ama anlam veremedim.

Video izlersen donuyor, ses dinlersen donuyor. Telefonda kasma yok ama video, ses kaydı vs açıldığı zaman sadece onlarda takılıyor.

Cilinuss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nusret
Cihazım
Poco m3
Konular
0
Çözümünü bulabildiniz mi ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Sürüm düşürmeniz gerekiyor,yada MIUI 13'ü beklemeniz gerekiyor. Maalesef 12.5..ler böyle

Mhmmt61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi
İstanbul Sultanbeyli Mecidiye Mah. Fatih bul.
Konular
4
Hala bir çözüm yok. Konuşurken ses de kesiliyor. Anlık olarak telefon çöküyor gibi bir şey oluyor ama sadece mikrofon ve hoparlörde oluyor bu. Medya hizmetleriyle ilgili bir aplikasyon çöküyor sanırsam ama anlam veremedim.

Video izlersen donuyor, ses dinlersen donuyor. Telefonda kasma yok ama video, ses kaydı vs açıldığı zaman sadece onlarda takılıyor.
Dostum çözebildin mi ben şuan o sorunu yaşıyorum lütfen çözüm bulduysan cevap ver

Crokxe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Necip
Cihazım
M9 T PRO
Konular
0
Miui 13 update gelmiş, onu yükledim ve bende de bu sorun olmaya başladı. Bir çok şey denememe rağmen sorun devam ediyor.

- Twrp ile hard format attım aynı
- Farklı custom saf android rom yükledim yine aynı...

Nasıl bir problemse kulaklık takınca aynı ses kesilmesi kulaklıkla da oluyor. Ne nalet telefonmuş.

Edit: Sorunu çözdüm. Sorunun kaynağı miui 13 güncellemesiymiş.
- İlk önce miui 12.5 sürümlerinden birini temiz kurulum yaptım, ses ve anlık donma sorunu kesildi.
- Daha sonra bu telefonda miui sürümleri yavaş çalıştığı için saf androidli bir rom yükledim(crdroid 8.12 kendi tercihim pek araştırmadım)
Sorun Miuı kurduktan sonra başka custom rom'a geçiş yapsanız bile en son yüklediğiniz MIUI sürümünden parçaları kullanıyormuş. En son yüklediğim de bozuk olunca üstüne ne kurarsam kurayım düzelmemişti. Düzgün sürüme geçip, daha sonra custom rom yükleyince şuan çatır çatır çalışıyor.

Buda videosu
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Üst Alt