Yardım Vee Mi4 Aşırı Yavaşlama Sorunu "ÇÖZÜLDÜ"

kuddusü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuddusü66
Cihazım
Mi4
Konular
5
Sevgili dostlar yaklaşık 2 ay önce şu mesajı atarak yardım talebinde bulunmuştum:
"Sevgili dostlar, 2 yıldır büyük bir memnuniyetle ve aşırı hızıyla gurur duyarak kullandığım Mi 4'üme nazar değdi. 1 haftadır maalesef aşırı bir kasılma ve yavaşlama sorunu yaşıyorum. Fabrika ayarlarına dönme, geriye doğru fastboot yaparak tüm sürümleri (Miui 7'ye kadar) -betası, kararlısı dahil- kurmama rağmen bir türlü düzeltemedim. Acaba düşme gibi bazı faktörlerden ötürü donanımsal bir sorun yaşıyor olabilir miyim? Eğer öyleyse işlemciden veya neyden kaynaklanıyor olabilir? Ve bu durum düzeltilebilir mi? :)) Ne deriniz Mi 6'nın mı zamanı geldi?:))"
Sonunda telefonum düzeldi. Galiba mi6 bekleyecek nasip mi7'ye diyelim. Neyse konuyu fazla uzatmadan sorunu nasıl çözdüğümü ifade edeyim. Yukarıdaki yazılımsal denemelerime haftalarca devam ettim. Gün içerisinde defalarca rom kurdum. Tüm yöntemleri denedim. (Fastboot, twrp ile custom rom...). En sonunda aklıma yaşadığım sorunu google amcaya ingilizce yazıp başka forumlarda aramak geldi. Basitçe "mi4 very slow" yazmamla onlarca yurtdışında bu sorunu yaşayanlar olduğunu öğrendim. Herkes bazı çözüm önerileri sunmuş ve çoğu yazılımsal öneriler. Fakat birkaç kişi bu sorunun düşmeye bağlı olarak donanımsal olduğunu onunda işlemci veya anakarttan kaynaklanmadığını belirtiyordu. Çözüm önerisi olarak da şu basit yolu izlemek gerektiğini ifade ediyorlardı: Bataryanın üstünde 2 tane şerit olduğunu bunlardan sağdakinin üstüne bir kağıt parçası veya kart koyup telefonun kapağı ile sıkıştırmak gerektiği, isterseniz denemek için parmağınızla üzerine baskı yaparak sorunun çözüldüğünü göreceksiniz diyordu. Çok saçma gibi gelse de sonuç inanılmaz. Eski bankamatik kartımı keserek bataryanın üstündeki şerite koyup biraz zorlama ile arka kapağı kapattım ve 2 aydır çektiğim çile sona erdi. Belki artık mi4 kullananız pek yoktur ama benim gibi bu problemi yaşayacak olanlara şimdiden yararım dokunsun istedim. O yüzden bu bilgiyi paylaşmak istedim. Selam ve dua ile...

cnky50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Miui
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederiz hocam ileride başımıza gelmesi muhtemel olaylardan birisi.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kuddusü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuddusü66
Cihazım
Mi4
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim. Ben yandım eller yanmasın
[doublepost=1512843536,1512843244][/doublepost]Bu arada chatin_62 abiye selam Forum'a devam:)

Oyla:

skara

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
XIAOMI MI4
Konular
0
Merhabala Kuddusü hocam, sayenizde sadece sıfırlama yaptım. Sorunu sizin yazınızla çözdüm. Verdiğiniz değerli bilgi için teşekkürler,
Bu arada bahsettiğiniz 2 şeridi ben daha önce batarya değişiminde bataryanın yapışkan kağıt kılıfının altından üstüne almıştım, onun da etkisi oldu mu bilmiyorum. Ben de sorunu bataryanın üstüne kalın bir kartvizit koyarak çözdüm....

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Aslında bu bilgiyi yabancıların bulmasına şaşırdım.
Sanıyorum o bilgiyi bulan yabancı Ya Türk Kökenlidir, ya da baba yabancı anne Türk'tür, Ya da Anne Türk Baba Yabancıdır. :)))

Oyla:
Üst Alt