Uyku modu pil tuketimi

inserno2057

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 4
Konular
12
Arkadaslar ne yaptiysam su beklemede yani uykuda giden sarja bi cozum bulamadim. Birsuru rom denedim hep ayni. Gece yatmadan once kontrol ediyorum. Sabah kalktigimda yuzde 20 ye yaki azalma oluyo. Wifi vs kapatip denedim yuzde 14 azalma olmus.hatta rootlu rom ile 1 cekirdek kapatip da denedim ayni. Gece gecen vakit 8 saat civari. Tel ile oynarken sarj gider amenna ama uykuda bu kadar gitmesi cok can skici. Bataryada mi sorun var acaba.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaslar ne yaptiysam su beklemede yani uykuda giden sarja bi cozum bulamadim. Birsuru rom denedim hep ayni. Gece yatmadan once kontrol ediyorum. Sabah kalktigimda yuzde 20 ye yaki azalma oluyo. Wifi vs kapatip denedim yuzde 14 azalma olmus.hatta rootlu rom ile 1 cekirdek kapatip da denedim ayni. Gece gecen vakit 8 saat civari. Tel ile oynarken sarj gider amenna ama uykuda bu kadar gitmesi cok can skici. Bataryada mi sorun var acaba.
Bataryada sıkıntı olacağını sanmıyorum, mi flasla flash all seçeneğini ile kurulum yapıp denedizmi?

Son düzenleme:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Multirom 7.4.20 pil konusunda iyi gibi bugün yükledim şarjım %76 ekran 1 saat 40 dk da mobil ve wifi sırayla açtım internet hiç kesilmedi yani bu şekilde kullansam en az 6 saat ekran süresi alırım gibi

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Rom yüklerken şarjı %100 ken yüklüyorsunuzdur umarım. Evet benimde %7-8 civarı şarj gidiyor bu bile beni acayip rahatsız ediyor. Sizede geçmiş olsun gerçekten cok büyük problem. Hatta sonra şarj çok daha hızlı bitmeye başlıyor. Örneğin normalde şarja takıyorum ve %100 olduktan sonra 5-6 saat ekran süresi alıyorum %10 şarj yarım saat dayanirken gece yattıktan sonra sabah telefonu elime alıyorum gene her zamanki gibi %5-6 düşüş oluyor ve normalde %10 şarj 30 dakika giderken %10 şarj 15 dakika anca gitmeye başlıyor. Ekran süresi 3-4 saate kadar düşüyor. Yani telefon beklemeden çıktıktan sonra şarj çok hızlı bitmeye başlıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Keşke bu beklemedeyken şarj sorununa çözüm bulunsa.

inserno2057

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 4
Konular
12
Rom yüklerken şarjı %100 ken yüklüyorsunuzdur umarım. Evet benimde %7-8 civarı şarj gidiyor bu bile beni acayip rahatsız ediyor. Sizede geçmiş olsun gerçekten cok büyük problem. Hatta sonra şarj çok daha hızlı bitmeye başlıyor. Örneğin normalde şarja takıyorum ve %100 olduktan sonra 5-6 saat ekran süresi alıyorum %10 şarj yarım saat dayanirken gece yattıktan sonra sabah telefonu elime alıyorum gene her zamanki gibi %5-6 düşüş oluyor ve normalde %10 şarj 30 dakika giderken %10 şarj 15 dakika anca gitmeye başlıyor. Ekran süresi 3-4 saate kadar düşüyor. Yani telefon beklemeden çıktıktan sonra şarj çok hızlı bitmeye başlıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Keşke bu beklemedeyken şarj sorununa çözüm bulunsa.
Lg g2 kullanirken yuzde 1 ila yuzde 3 arasi bi kayip oluyodu geceden sabaha. Ordan dolayi baya bi can skti bu durum. Tamamen telegonu sifirlayarak bi yukleme yapacam b3lki o zaman bi duzrlme olur

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Ayarlar>Pil>Güç, Buradan ayarlara geldiğinizde mobil veriyi ... süre sonra kapat diye bir ayar vardır. Telefonla işlem yapmazsanız bir süre sonra mobil veriyi kapatır, ön belleği temizleme kısmı da var. Buradaki ayarları kontrol etmenizi öneririm.

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
gece yattıktan sonra sabah telefonu elime alıyorum gene her zamanki gibi %5-6 düşüş oluyor ve normalde %10 şarj 30 dakika giderken %10 şarj 15 dakika anca gitmeye başlıyor. Ekran süresi 3-4 saate kadar düşüyor. Yani telefon beklemeden çıktıktan sonra şarj çok hızlı bitmeye başlıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Keşke bu beklemedeyken şarj sorununa çözüm bulunsa.

Bu kısmı ben de tespit ettim. İlk gün pil şarj konusunda iyi dayanırken 2. gün aynı kullanım senaryosunda daha hızlı bitiyor.

Ben de misal gece şarja takıyorum sabah alıyorum o gün akşama kadar 3 saat ekran süresi ve %40 pil tükenmiş oluyor, ertesi gün kalan %60 bittiği gibi 3 saatten de daha az ekran süresi veriyor.

inserno2057

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 4
Konular
12
Telefonu twrp uzerinden tamamen sifirlayip 8.2 resmi yayinlanan romu yukledim. Bu gece deneyecegim insaAllah tam sifirlama ise yaramistir

Üst Alt