Yardım Uygulamalar arası geçişte kapanma sorunu

Erhanfaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
3
Arkadaşlar acemiyim ama birşey soracam ayarlardan pil tasarrufu falan denedim ama olmior. İns siz yardimci olursunuz BİR UYGULMADAN BASKA UYGULAMAYA GECTİGİMDE DİGER UYGULAMA SİFİRDAN BASLİYOR kafayi yiyecem yardımci olun

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Arka planda çalışan uygulamalar RAM bellekte saklanır ve siz bu uygulamaya geri döndüğünüzde bellekte saklandığı şekilde yeniden açılır.

Sizde geçiş yaptığınız şekilde başlamayıp yeniden başlıyorsa -eğer manuel olarak ram temizliği yapmadıysanız- RAM yetersiz olabilir veya geliştirici seçenekleri altında yer alan arka plan işlem sınırı kısıtlanmıştır.

Erhanfaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl çözeriz o problemi hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arka planda çalışan uygulamalar RAM bellekte saklanır ve siz bu uygulamaya geri döndüğünüzde bellekte saklandığı şekilde yeniden açılır.

Sizde geçiş yaptığınız şekilde başlamayıp yeniden başlıyorsa -eğer manuel olarak ram temizliği yapmadıysanız- RAM yetersiz olabilir veya geliştirici seçenekleri altında yer alan arka plan işlem sınırı kısıtlanmıştır.
Orada standart sinir Dior doğru mu

Son düzenleme:

Erhanfaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
3

Bu sorunu çözecek kimse yok ku

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Orada standart sinir Dior doğru mu

Sınır standart diyorsa problem yok hocam. Son kullanılan uygulamalar bölümüne girip manuel temizlik yapmıyorsunuz değil mi?

Son kullanılan uygulamalar bölümünde boş ram miktarı ne gösteriyor?

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
14
Güvenlik uygulamasında hız artırma bölümünde kilitli uygulamalar var ordan uygulama seçip kilitleyin

Erhanfaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
3
Sınır standart diyorsa problem yok hocam. Son kullanılan uygulamalar bölümüne girip manuel temizlik yapmıyorsunuz değil mi?

Son kullanılan uygulamalar bölümünde boş ram miktarı ne gösteriyor?
Toplam 3.8 boş 0.93 diyor normal mi

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

Değil hocam. Cihazınızda ram yetersiz geliyor ve sistem çalışabilmek için arkaplanda çalışan uygulamaları kapatıyor.

Arkaplanda çalışan ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın veya kaldırın. Ya da AOSP gibi daha az sistem kaynağı kullanan bir roma geçiş yapın.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315

Uygulamalar geliştikçe maalesef cihaz rami yetersiz hale geliyor. Geçici çözüm; aosp romlara geçiş yapabilirsiniz. A12 ile beraber düşük ram kullanan pek aosp kalmadı tabi orası ayrı. Kesin çözüm için cihazı değiştirip yüksek ram li cihaz alın.

Erhanfaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
3
Uygulamalar geliştikçe maalesef cihaz rami yetersiz hale geliyor. Geçici çözüm; aosp romlara geçiş yapabilirsiniz. A12 ile beraber düşük ram kullanan pek aosp kalmadı tabi orası ayrı. Kesin çözüm için cihazı değiştirip yüksek ram li cihaz alın.
Aosp rom nasıl atılır ben biraz yeniyimde kendi başıma yapabilir miyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değil hocam. Cihazınızda ram yetersiz geliyor ve sistem çalışabilmek için arkaplanda çalışan uygulamaları kapatıyor.

Arkaplanda çalışan ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın veya kaldırın. Ya da AOSP gibi daha az sistem kaynağı kullanan bir roma geçiş yapın.
Aosp rom nasıl atılır ben biraz yeniyimde kendi başıma yapabilir miyim

Üst Alt