Soru Uygulamadan Çıkarken Ekranda Oluşan Sorun

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Merhaba arkadaşlar.
Telefonumda bir sorun var.forumda aradım ama daha önce konu açılmamış.
Sorum şu;
Herşeyden önce bu sorunu şu an sadece YouTube ve kamera uygulamasında farkettim diğerlerinde yok
Sanal tuş kullanmıyorum (geri, Orta tuş) çizgi şeklinde olan navigayon tuşu kullanıyorum o çizgiyi yukarı çekip ana ekrana geçince ekran saliselik bir kararma oluyor ama tam kararma değil hani gidip geliyor pır pır şeklinde
(Geri, Orta tuşu) 3 lü sanal tuş kullandığım zaman ise uygulamaya girince bu sorun oluşuyor çıkarken herhangi bir sorun yok
Bu sorunla karşılaşan var mı yoksa benim ekranda mı problem var yada yazılımsal bir sorun mudur?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Düzeltme
Şimdi farkettim uygulamaya girerken veya çıkarken yapıyor özellikle ekran parlaklığı en düşük seviyedeyken yapıyor deneyecek arkadaşlar bu şekilde denerse sevinirim.
Forumda mesaj düzenleme göremedim o yüzden flood yapıyor

Son düzenleme:

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzeltme 2
Telefonu 120hz de kullanıyorum 60hz de böyle bir sorun yok sadece 120hz de var

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
Dediğiniz şeyi 60hzde yapmıyorsa yazılımsal bir sorun
Donanımsal değil

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Dediğiniz şeyi 60hzde yapmıyorsa yazılımsal bir sorun
Donanımsal değil
Hocam çok can sıkıcı bir durum telefon daha 2 haftalık ve bana donanımsal gibi geliyor ama emin değilim.düzeltme mesajında da belirttiğim gibi hem 60 Hz De yapmıyor hem de yüksek parlaklıkta yapmıyor düşük parlaklıkta yapıyor.bu durumla başka karşılaşan var mı bilmiyorum ama varsa dediğiniz gibi yazılımsal olma ihtimali yüksek.başka bu sorundan muzdarip olan var mı onu merak ediyorum eğer yoksa zaten donanım problemi olabilir.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
internetten araştırdığım kadarıyla öğrendiğim bilgiler;
forumda da daha önceleri bu tür konular açılmış arama kısmına ekran titremesi yazarsanız bulabilirsiniz.yalnız bu sorun herkeste farklı şekillerde ortaya çıkmış kimisinde ekran kapalıyken kimisinde açık ekranda vs. ama gördüğüm kadarıyla ortak nokta 120hz düşük parlaklıkta oluşuyor.internette bir haber sitesinde eski bir haber olarak xiaominin 12.0.14.0.RKFMIXM güncellemesiyle bu sorunu çözdüğünü söylüyor ama miui13 yüklü ve bu sorun var.telefondan soğumama ramak kaldı desem yalan olmaz.değerli arkadaşlar bu sorunla karşılaşan var mı 13 sürümüyle?

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Başka bir cihazla nasıl bir sorun olduğunu kayıt altına alsanız sorunu daha iyi anlarız bundan sonraki gelecek kişilerede fayda sağlamış olur bu tip problem yaşayanlara

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Başka bir cihazla nasıl bir sorun olduğunu kayıt altına alsanız sorunu daha iyi anlarız bundan sonraki gelecek kişilerede fayda sağlamış olur bu tip problem yaşayanlara
hocam dün aklıma geldi eski telefonum iphone 7 ile çekmek istedim ama videoda hiç belli olmuyor.ayrıca ekran kaydı alıp denedim yine belli olmadı.
yalnız bu sorunu bir de chrome da farkettim şöyle ki
chrome dan youtube videosu açınca videonun ortasındaki durdur sağ ve sol yön tuş varken aşağıdaki video yaptığı gibi titreme olayı yapıyor.yalnız benim ekranım bu kadar kararma yapmıyor belli belirsiz ama pır pır yapma olayı videodakiyle aynı şekilde.videonun ortasındaki o tuşlar kaybolunca kesiliyor.

40.saniyede başlıyor olay

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Boşver knk hangimiz kusursusuz ki 😄

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Boşver knk hangimiz kusursusuz ki 😄
:D:D haklısınız ne diyeyim herkes bir problem var kul yapımı sonuçta bakalım önce güncelleme sonra garantiye bekleyip görücez :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bugün bir çevremde bir redmi note 10 pro buldum ve maalesef konudaki sorun o telefonda da vardı sanırım yazılımdan kaynaklı umarım güncelleme ile düzelir
Denemek isteyenler için
Parlaklığı en düşüğe alıp Chrome youtube dan video açın ekranda dalgalanma oluyor veya kameraya girip çıkarken

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
12 de öyle bir durum yok.muhtemelen sizin cihazda 13 yüklüdür.

Üst Alt