Yardım Uygulama yeniden başlıyor

Ucube

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
13
Bir uygulamadan diğerine geçtiğim de mesela YouTube'dan WhatsApp'e geçtiğim de YouTube kapanıyor tekrar WhatsApp'e geçtiğimde bu sefer WhatsApp kapanıyor (yani yeniden başlatıyor)

Chrome açıyorum alta alıp hesap makinesi açıyorum tekrar chrome'a girince yeniden başlatıyor gibi.

Ahtapot Bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
3
Bir uygulamadan diğerine geçtiğim de mesela YouTube'dan WhatsApp'e geçtiğim de YouTube kapanıyor tekrar WhatsApp'e geçtiğimde bu sefer WhatsApp kapanıyor (yani yeniden başlatıyor)

Chrome açıyorum alta alıp hesap makinesi açıyorum tekrar chrome'a girince yeniden başlatıyor gibi.
Multitasking oldukça sıkıntılı bu cihazda. 2 günde bir restart atmazsan bu tür sorunlar çıkıyor. Restart tek çözüm. ROM değiştirmek de bir çözüm tabii.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tolgauraz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi note 8
Konular
24
Multitasking oldukça sıkıntılı bu cihazda. 2 günde bir restart atmazsan bu tür sorunlar çıkıyor. Restart tek çözüm. ROM değiştirmek de bir çözüm tabii.

7.8 saat kullanınca banada oluyor gm8 redmi8 de gm4 de yeniden açınca düzeliyor neden oluyor bilmiyorum

Oyla:

asdetu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asde
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
İşsiz
Konular
1
Hangi romu öneriyorsunuz. Pixel experience nasıl, işe yarar mı. Hem gcam da çalıştırabilir.

Oyla:

asiBenlik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asi
Cihazım
iPhone
Konular
2
Arkadaşlar, herkes kendine göre cevap yazmış...
Ben de durumu geçen banka programı kullanırken farkettim mesaj ile gelen şifreye bakmak için mesajı açınca tekrar banka programına döndüğümde gördüm ki yeniden açmışım gibi işlem yapıyor.
İnternette bira araştırdım, pil tasarrufu için bir yöntemmiş bu ama istersek bu şekilde ekran bölerek kullanmak istediğimiz programlara tek tek izin verebiliyoruz.
Uygulama ve bildirimler>Gelişmiş>Özel uygulama erişimi>Pil optimizasyonu altında isyediğiniz programları seçip "optimize etme "
Seçerseniz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yani telefon yaramaz, birdaha almam, vs. Vs. Boş laf...
Lütfen hazırcı değil araştırmacı olun. Çocuklarımızı da bu şekilde yetiştirelim onlar bizim aynamız.

Kalın sağlıcakla....

Oyla:

asdetu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asde
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
İşsiz
Konular
1
Arkadaşlar, herkes kendine göre cevap yazmış...
Ben de durumu geçen banka programı kullanırken farkettim mesaj ile gelen şifreye bakmak için mesajı açınca tekrar banka programına döndüğümde gördüm ki yeniden açmışım gibi işlem yapıyor.
İnternette bira araştırdım, pil tasarrufu için bir yöntemmiş bu ama istersek bu şekilde ekran bölerek kullanmak istediğimiz programlara tek tek izin verebiliyoruz.
Uygulama ve bildirimler>Gelişmiş>Özel uygulama erişimi>Pil optimizasyonu altında isyediğiniz programları seçip "optimize etme "
Seçerseniz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yani telefon yaramaz, birdaha almam, vs. Vs. Boş laf...
Lütfen hazırcı değil araştırmacı olun. Çocuklarımızı da bu şekilde yetiştirelim onlar bizim aynamız.

Kalın sağlıcakla....

Bence sen araştırmadan yazmışsın. Ben de aynı senin gibi yaptım ve böyle bir cevap aldım. Sen bu sorunu yenifarkediyorsun ama benim için çile oldu. Dediğin yöntem birkaç günlük götürüyor. Sonra eskisi gibi oluyor. Değişen bir şey olmuyor. Kalıcı bir çözüm şu ana kadar bulunmadı. Microsoft Launcher de bunun gibi kısa süreliğine çözüm oluyor. Sonuç olarak bu telefonu almayın, tavsiye etmeyin. Siz farketmiyor olabilirsiniz, basit işlerde kullanıyor olabilirsiniz ama bazıları için çok ciddi sorun olabiliyor.

Oyla:

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Bence sen araştırmadan yazmışsın. Ben de aynı senin gibi yaptım ve böyle bir cevap aldım. Sen bu sorunu yenifarkediyorsun ama benim için çile oldu. Dediğin yöntem birkaç günlük götürüyor. Sonra eskisi gibi oluyor. Değişen bir şey olmuyor. Kalıcı bir çözüm şu ana kadar bulunmadı. Microsoft Launcher de bunun gibi kısa süreliğine çözüm oluyor. Sonuç olarak bu telefonu almayın, tavsiye etmeyin. Siz farketmiyor olabilirsiniz, basit işlerde kullanıyor olabilirsiniz ama bazıları için çok ciddi sorun olabiliyor.

Aynen öyle. Bu bahsedilen pil optimizasyonu kapatma çözümü defalarca söylendi ve denendi, hiç bir şeye derman olmadı.. Şu yöntemi artık kesin bir çözüm olarak tekrar etmekten vazgeçiniz lütfen.. Maalesef kalıcı bir çözümü yok. Bu telefon, bu yazılım böyle.. ya kabul edilip alışılacak ya da çok rahatsız ediyorsa telefon elden çıkarılacak..

Oyla:
Üst Alt