Yardım Uygulama Simgesi Üzerindeki Bildirim Baloncukları hk.

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Selamlar,

Bu konuda baya bir başlık var forumlarda falan da var ama pek bişey anlamadım. Launcher yükle falan demişler kimi yerlerde ama onlar da tema programı falan değil mi onu anlamadım.

Mix 3 kullanıyorum bu arada... Bildirim almada sıkıntı yok ama iOS'taki gibi uygulama simgesi üzerindeki bildirimleri başka bir mantıkla gösteriyor.

Örneğin Outlook'ta okunmamış mailler var ama o yalnızca o an gelip benim bildirimini görmediğimi gösteriyor uygulama simgesi üzerinde. Yani örneğin 3 tane okunmamış mailim var, 4.sü geliyor, "1" ile bana onu gösteriyor, bildirimi görüp kapatınca outlook tekrar hiçbir şey yazmadan duruyor öyle.

Watsapp falan da aynı şekilde, bildirimi görüp tıkladıktan sonra Watsapp simgesi üzerinde göstermiyor. 4-5 gruptan gelen mesajları da toplu halde gösteriyor. Örneğin birkaç mesajı okudum fakat başka okumadıklarım kaldı, bunları yine uygulama simgesi üzerinde göremiyorum.

Bu olaya dair "Android güncellenmesi lazım", "MIUI sürümü ile gelecek" falan deniliyor, bir de başta söylediğim launcher kullan program kullan tarzı tavsiyeler var, ne yapmamı önerirsiniz?

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Selamlar,

Bu konuda baya bir başlık var forumlarda falan da var ama pek bişey anlamadım. Launcher yükle falan demişler kimi yerlerde ama onlar da tema programı falan değil mi onu anlamadım.

Mix 3 kullanıyorum bu arada... Bildirim almada sıkıntı yok ama iOS'taki gibi uygulama simgesi üzerindeki bildirimleri başka bir mantıkla gösteriyor.

Örneğin Outlook'ta okunmamış mailler var ama o yalnızca o an gelip benim bildirimini görmediğimi gösteriyor uygulama simgesi üzerinde. Yani örneğin 3 tane okunmamış mailim var, 4.sü geliyor, "1" ile bana onu gösteriyor, bildirimi görüp kapatınca outlook tekrar hiçbir şey yazmadan duruyor öyle.

Watsapp falan da aynı şekilde, bildirimi görüp tıkladıktan sonra Watsapp simgesi üzerinde göstermiyor. 4-5 gruptan gelen mesajları da toplu halde gösteriyor. Örneğin birkaç mesajı okudum fakat başka okumadıklarım kaldı, bunları yine uygulama simgesi üzerinde göremiyorum.

Bu olaya dair "Android güncellenmesi lazım", "MIUI sürümü ile gelecek" falan deniliyor, bir de başta söylediğim launcher kullan program kullan tarzı tavsiyeler var, ne yapmamı önerirsiniz?
Hocam miui arayüzünüm bildirim mantığı farklı dediğiniz gibi bildirim panelinden temizlersen icondaki işaret gidiyo baştan benimde canım sıkılmıştı ama alışınca sorun olmuyorock~~

Oyla:

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Yok alışamadım, Watsapp vs. sorun değil de, unutmamak için bazı mailleri mesajları falan okunmamış işaretliyordum, başa bela olacak :)

Sonunda bi Launcher buldum, ana ekranı tekrar organize ettim, neyse artık, güncelleme alıp bildirim baloncuklarını iOS gibi göstermediği sürece böyle kullanacağım.

Oyla:

Ahmetfb1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet toptan
Cihazım
mi mix 3
Konular
2
Yok alışamadım, Watsapp vs. sorun değil de, unutmamak için bazı mailleri mesajları falan okunmamış işaretliyordum, başa bela olacak :)

Sonunda bi Launcher buldum, ana ekranı tekrar organize ettim, neyse artık, güncelleme alıp bildirim baloncuklarını iOS gibi göstermediği sürece böyle kullanacağım.

nedir hocam bulduğunuz launcher ? deneyelim farklılık iyidir :D

Oyla:

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
nedir hocam bulduğunuz launcher ? deneyelim farklılık iyidir :D

Bilinen bişeymiş :D Evie miydi neydi, sonra Poco yükledim Xiaomi'nin diye ama dinamik takvimli ikon paketlerinde dinamik çalışmadı, Nova falan yükledim, Evie'ye geri döndüm.

Android iyi oldu şöyle oldu böyle oldu, 2 bin TL'lik telefon bile çok güzel deneyim sunuyor dedik, adamlar hala şu bildirim muhabbetlerini çözememiş. Ne gıcık... Arkadaş, okunmamış mesajı, maili görüntülemek için niye launcher yüklüyorum ki ben :) Tamam her yerini oynayıp kurcalayabiliyoruz, herşeyi istediğimiz gibi değiştiriyoruz falan da, bu tip hıyarlıkların da çözülmesi lazım.

Samsung mesela çözmüş bunu, arkadaşla konuşuyordum, launcher vs olmadan bildirimler şunlar bunlar gayet iOS gibi diyordu. Xiaomi'nin el atması lazım da bakalım, bu zamana kadar atmamış, becerirler mi şüpheli.

Oyla:
Üst Alt