Diğer Üvey evlat Mi Max 2

• Konbuyu başlatan aRiSe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 2K

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Xiaomi hemen hemen tüm serisine android güncellemesini veriyor vermeye devam ediyor fakat özellikle Mi Max 2 resmen üvey evlat muamelesi görüyor. Bu yılın 3. Çeyreğinde Android Pie güncellemesi verileceği ile ilgili bir ön görü var ama ne kadar gerekçi? Miui10 resmi güncellemesini bile aşırı gecikmeli verdi. Halbuki ciddi manada azımsanmayacak miktarda Mi Max 2 kullanan var.

Bazı arkadaşlar miui güncellemeleri veriliyor yetmiyor mu diyebilir fakat onlarda da çok üzerine düşülerek verilmiyor bence. Bunuda nerden anlıyoruz batarya performansının giderek düşmesinden. Verilen güncellemeler yeterince optimize edilmeden tabiri caizse akraba modellerden copy paste yaparak veriliyor. Ha ben greeshan kullanıyorum sırf bu sebeple ama bir marka olmuş firma için bunlar üzücü detaylar. Max 4 çıksa alır mıyım evet çok isterim fakat max 2 deki bu muamele hislerimi olumsuz etkiliyor adeta hayal kırıklığına uğruyorum.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Şahsi görüşüm; miui arayüzü olduğu sürece, android sürümünün ne olduğunun önemi yok bende... Ayrıca; bilmem kaç eşi olan adamın mevcut onlarca çocuğunun ismini bile bilmediği "gibi" her seriden bolca üretim yapan Xiaomi'nin bu duruma gelmesi gayet normal... Sırf satmak için telefon lansmanı yapılıyor ama satılan telefonlara destek veriliyor mu? Unutuluyor mu? takip eden yok sanırım. :)

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Bu sene çıkıcak olanlarla 100 cihazı geçer güncelleme vermesi gereken cihaz adedi herhalde bir planlı büyümeleri vardır bu işi yapan adam sayısını arttırmak için.İlk bir yıl hızlı alıyor cihazlar ikinci yıl seyrekleşiyor bunu göze almak lazım cihaz alırken dolu dolu 1 yıl güncelleme ömrü var artık Xiaominin denebilir.

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Samsung kadar telefonu var ama samsung kadar yazılım ekibi var mıdır acaba?

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Sd 625 cipsete sahipmis
625 ile gelen herhangi bir guncelleme sizin cihaza da gelecektir.
Ama ne zaman gelir bilemem tabi. Muhtemelen toplu sd625 kullanan tum cihazlarla beraber gelecektir.

Sahsi görüşüm topun ağzında olanlar 820/21serisi cihazlar.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Şahsi görüşüm; miui arayüzü olduğu sürece, android sürümünün ne olduğunun önemi yok bende... Ayrıca; bilmem kaç eşi olan adamın mevcut onlarca çocuğunun ismini bile bilmediği "gibi" her seriden bolca üretim yapan Xiaomi'nin bu duruma gelmesi gayet normal... Sırf satmak için telefon lansmanı yapılıyor ama satılan telefonlara destek veriliyor mu? Unutuluyor mu? takip eden yok sanırım. :)
Öyle her konuya dahil olup insanları övme huyum yoktur ama sizi bütün samimiyetimle tebrik ederim hocam.clap~~clap~~ Konuyu eğip bükmeden, öyle teknik detaylara falan boğulmadan ve herkesin anlayacağı sade bir üslup ile anlatmak ancak bu kadar olurdu. Elinize sağlık..:D:D

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
O öyle olmuyor işte mi a1 sd 625 androidone olduğundan pie güncellemesi bile alacak. Hatta almıştır muhtemelen. Fakst biz oreo bile göremiyoruz. En azından bir güncelleme vermeli.

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
İlerde mi alırsam bile gidip max serisi almam. Şuanlık xiaominin izlediği politakayı doğru bulmuyorum. Meizu veya oneplus alırım ilerde belki. Canları sıkıldıkça telefon çıkarıyolar düzgğn de güncellemiyor telefonları. Alalı 6ay oldu. Bir miui güncellemesi dışı güncelleme almadı ya. 3.çeyreğe kalmadan 2.çeyrekte cihazı eol yaparlar güncellemede vermezler.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Çok haklısınız, MIUI arayüzü olunca Android sürümünün bir önemi kalmıyor hocam

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4