Yardım USB Hata Ayıklama Açık Olmadan Note 4'e Nasıl Root ve Rom Atarım?

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Selamlar,

Elimde eskilerden kalma TR çıkışlı Exynos işlemcili bir Galaxy Note 4 var. Cihaz atıl durumda duruyordu evde geçtiğimiz günlerde yeğenime sadece video vs izlemesi youtube kids kullanması için vermek istediğimde Samsung account hesabı istediğini gördüm ve hesap bilgilerimi doğru girdiğim halde işlem hatası gibi bir şey yazarak hiçbir şekilde hesaba giriş yapamıyorum haliyle de telefon kurulum ekranını aşamıyor. Bende hem cihaz daha rahat çalışsın hem de şu samsung account ekranını aşayım diye cihaza custom rom kuracağım lakin ilginç bir şekilde bu cihazın usb hata ayıklama modunu hiç açmamış olduğum aklıma geldi.
Sorum şu usb hata ayıklama modu kapalı bir cihazın kurulum ekranında usb hata ayıklama modu açılabilir mi? Ya da usb hata ayıklama modu kapalı bir cihaza root ve recovery yüklenebilir mi?

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
Selamlar,

Elimde eskilerden kalma TR çıkışlı Exynos işlemcili bir Galaxy Note 4 var. Cihaz atıl durumda duruyordu evde geçtiğimiz günlerde yeğenime sadece video vs izlemesi youtube kids kullanması için vermek istediğimde Samsung account hesabı istediğini gördüm ve hesap bilgilerimi doğru girdiğim halde işlem hatası gibi bir şey yazarak hiçbir şekilde hesaba giriş yapamıyorum haliyle de telefon kurulum ekranını aşamıyor. Bende hem cihaz daha rahat çalışsın hem de şu samsung account ekranını aşayım diye cihaza custom rom kuracağım lakin ilginç bir şekilde bu cihazın usb hata ayıklama modunu hiç açmamış olduğum aklıma geldi.
Sorum şu usb hata ayıklama modu kapalı bir cihazın kurulum ekranında usb hata ayıklama modu açılabilir mi? Ya da usb hata ayıklama modu kapalı bir cihaza root ve recovery yüklenebilir mi?
Bildiğim kadarıyla root veya rom atmak için USB hata ayıklamaya gerek yok.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Bildiğim kadarıyla root veya rom atmak için USB hata ayıklamaya gerek yok.
Odin üzerinden yükleniyor hocam eski modellerde root ve recovery dosyaları. Odin'de hata veriyor usb hata ayıklama kapalı olduğunda. Az önce bir ümit belki yanlış biliyor olabilirim diye denedim oradan bu kadar eminim :)

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
ben hiç bir samsung da usb hata ayıklama açmadan stock rok yüklemesi yapmıştım sorunsuz samsung hesabı silmek için hard reset yapabilirsiniz açılışta size sormaz

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
ben hiç bir samsung da usb hata ayıklama açmadan stock rok yüklemesi yapmıştım sorunsuz samsung hesabı silmek için hard reset yapabilirsiniz açılışta size sormaz
Hard reset dediğiniz orjinal recovery'e girip de factory reset yapmak ise maalesef işe yaramıyor hocam :(

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Sanırım stok rom için değil de twrp için oem kilidini açmak gerekiyor. 2 gün önce twrp yüklemeye çalıştığım samsung'un ilgili konusunda öyle yazıyordu. Telefoncu şart galiba.

Üst Alt