Yardım Usb görmeme sorunu

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
Merhabalar, Mi 5s telefonunu bilgisayara takınca şarj ediyor fakat dosya aktarımı vs için görmüyor. Kablodan veya bilgisayardan değil, farklı kablolar ve bilgisayarlar denedim ama sonuç aynı. Şimdi Miui 10'a yükselteceğim ama görmezse yapabilir miyim?

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Hocam benim Mi5'te bir sorun yok, abimin Mi5s'te yapıyor bunu sadece. Hızlı şarj özelliği olduğu halde hızlı şarj da yapmıyor. Şimdi fabrika ayarlarına döneceğim inşallah olur.

Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri USB hata ayıklama'yı aktif edip telefonu yeniden başlatın ve tekrar bilgisayara bağlayın cihazı.
Olmaz ise bu işlemin tam tersini yapın peşinden.
USB hata ayıklamayı bu kez kapatın tekrar yeniden başlatın ve tekrar bilgisayara bağlayın . Açıkçası bu da olmaz ise
bilgisayarınızda Driver'ları kontrol edin.
Usb Type-c kablosunu girişini kontrol edin bir yerinde kırık kopma vb. bir şey varmı diye.

Oyla:

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri USB hata ayıklama'yı aktif edip telefonu yeniden başlatın ve tekrar bilgisayara bağlayın cihazı.
Olmaz ise bu işlemin tam tersini yapın peşinden.
USB hata ayıklamayı bu kez kapatın tekrar yeniden başlatın ve tekrar bilgisayara bağlayın . Açıkçası bu da olmaz ise
bilgisayarınızda Driver'ları kontrol edin.
Usb Type-c kablosunu girişini kontrol edin bir yerinde kırık kopma vb. bir şey varmı diye.
Denedim hocam hiçbir şekilde olmuyor , peki bunu görmeden fastboot ile yükseltemez miyim sürüm?

Oyla:

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
+++

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Denedim hocam hiçbir şekilde olmuyor , peki bunu görmeden fastboot ile yükseltemez miyim sürüm?

Bootloader Kilidi açık ise cihazınızın deneyebilirsiniz ama cihazı bağladığınızda bilgisayar donanımı nasıl farkedecek onu bilemiyorum yani cihazın depolama alanını görmeden .
Bir deneyin olumlu sonuç alırsanız bilgilendirme de bulunursunuz.

Oyla:

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
Bootloader Kilidi açık ise cihazınızın deneyebilirsiniz ama cihazı bağladığınızda bilgisayar donanımı nasıl farkedecek onu bilemiyorum yani cihazın depolama alanını görmeden .
Bir deneyin olumlu sonuç alırsanız bilgilendirme de bulunursunuz.
Kilit açık ama fastboot moduna geçince bile görmüyor maalesef. Dosya bile atılmıyor.

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Kilit açık ama fastboot moduna geçince bile görmüyor maalesef. Dosya bile atılmıyor.

Fabrika ayarlarını temizle yaptığınız halde de sorununuz yine devam mı ediyor şu an?
Açıkcası bu sorununuzu Zenex hocama bir danışmakta lazım çözüm yolları konusunda cihazınızla alakalı.

Oyla:

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
Fabrika ayarlarını temizle yaptığınız halde de sorununuz yine devam mı ediyor şu an?
Açıkcası bu sorununuzu Zenex hocama bir danışmakta lazım çözüm yolları konusunda cihazınızla alakalı.
Driver olarak nasıl güncelleyeceğiz? Telefon driverı mı bilgisayar driverı mı bir de?

Oyla:

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
Bilgisayarda bulunan Driver. Cihazınızı başka bilgisayar'a da bağlayıp denediniz mi?
Pda net+ yüklü olarak.
Başka bilgisayarlarda da denedim olmadı. Ama pdanet ile denemedim. Şimdi updater ile güncelleme yapmayı deniyorum umarım olumlu sonuç alırım.

Oyla:

mvsyrsln

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
29
Bilgisayarda bulunan Driver. Cihazınızı başka bilgisayar'a da bağlayıp denediniz mi?
Pda net+ yüklü olarak.
Updater ile miui 10a yükselttim fakat usb hâlâ görmüyor. Sanırım usb portuyla ilgili bir sorun. :)

Oyla:
Üst Alt