Soru updater process ended with error 7 hatası için yardım

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
masik 12 beta android 10
Telefon Modeli
xiaomi mi 8 se
Bootloader Kilidi
Açık
herkese merhaba mi 8 se telefonumda custom rom yüklerken updater process ended with error 7 hatası almam ve sonucunda yaptığım araştırma neticesinde içindeki bir text dosyasındaki bazı satırları silmenin sorunu çözdüğü ileri sürülüyor ama rom içindeki text dosyasında silinmesi gereken satırlar malesef yok bu updater process ended with error 7 hatasının kesin çözümü için yardımcı olabilecek birileri varmı acaba?
bu arada twrp versionu 3.4.0.0 ve rom flash lamadan önce mutlaka sadece format data yapıyorum wipe leri ayrı ayrı yapmıyorum kullandığım bazı romlar her zaman bu şekilde kurulurken bi çoğu inatla hata verip kurulmuyor

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
üstad firmware nin ne olduğunu malesef bilmiyorum biraz açarmısınız birde evet dediğiniz gibi aosp rom kullanıyorum

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
İpucu - Firmware Nedir? Güncel İndirme Bağlantıları
Burada açıklama bulabilirsiniz.

Buradan mi 8 se firmware sürümleri bulabilirsiniz, romun konusunda sürümü yazıyor olabilir yoksa deneyebilirsiniz. Firmware sonra rom.

Oyla:

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
yani romu sd karta atıyoruz aynı şekilde fireware dosyasınıda atıyoruz önce fireware flash layıp sonra romu flash layıp telefonu öylemi resetliyoruz

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam wipelardan/formatlardan sonra rom flashlamak yerine firmware hemen ardından rom flashlamak gerekiyor içinde firmware bulunmayan romlarda.

Oyla:

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
anladım ozaman son olarak şöyle söyleyim ben romu flash larken önce veriyi biçimlendir diyorum yes diyorum sonra recovery yi yeniden başlatıp pc ye bağlayıp fireware ve romu sd karta atıp önce FW arkasından romu flash layıp telefonu yeniden başlatıyorum sıralama böyle umarım olur bazıları recovery son sürüme güncelle falan demişte bendeki zaten güncel çoğuda romun içindeki text doyasının bi kaç satırını sil demiş video çekmiş ama bu onla alakalı değil belliki tamam bugün biraz uğraştımyoruldum gözüm kesmiyo artık yarın ilgilenicem teşekkürler.

Oyla:

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
an itibari ile telefonuma uyumlu firmware dosyasını indirdim ve yukarda söylediğim gibi recovery den önce format data yaptım sonra recovery yi yeniden başlatıp romu ve firmware dosyasını sd karta attım ardından önce FW dosyasını flashladım oldu geriye dönüp romu flash ladığımda yine aynı hatayı verdi yani buda işe yaramadı gerçekten anlamadım yardımcı olabilecek birisi varmı?

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Başka sürüm firmware çözebilir. Romun xda konusu falan yok mu orada yazıyor olabilir.

Oyla:

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
bakın size sorun yaşadığım romların adresini veriyim inceleyin burdaki romları hepsi aynı hatayı verdi başka romlarda var aynı sorunu yaşatan ama istisnasız hep kurulan ve beni hep kurtaran romlarda var bilgisayarımda custom rom olarak.
bu adrestekiler hep hata veren ama alttaki adreste olan romda beni hep kurtaran hep kurulan rom hepside masik bunların

Oyla:
Üst Alt