Çözüldü Unroot yaptıktan sonra aşırı pil tüketimi

ogulcans

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğulcan
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Arkadaşlar selamlar, android ve xiaomi dünyasında yeniyim. Geçen haftalarda kendime yurtdışı bir redmi note 6 pro cihaz aldım. Cihazı bana satan dükkan 15 gün sonra gelmemi, imei kaydı yapması gerektiğini söyledi (bootloader kilidini beklediğini sonraki araştırmalarımda öğrendim). 15 gün sonra gittiğimde telefonuma bir gün önce yeni çıkan sürümü yüklemiştim, android pie sürümünü. Arkadaş rootlama ve imei atma işleminde oldukça zorlandı yeni sürüm olduğu için. Eve geldiğimde telefonda magisk diye bir programın yüklü olduğunu gördüm, programa girip uninstall tarzı bir seçenekle rootu kaldırmaya çalıştım. Kaldırınca da garanti olsun diye son sürümü yükle seçeneğinden telefonu bir kez daha android pie versiyonuna güncelledim. Ancak bu işlemden beri (belkide yapılan root ve imei işleminden de olabilir.) telefonumun pil ömrü bitme noktasına geldi. 11 saat civarı ekran süresi alırken 3 saate düştü. Bugün telefona hard reset atmama rağmen problem devam ediyor. Sizce problem ne olabilir ?

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Arkadaşlar selamlar, android ve xiaomi dünyasında yeniyim. Geçen haftalarda kendime yurtdışı bir redmi note 6 pro cihaz aldım. Cihazı bana satan dükkan 15 gün sonra gelmemi, imei kaydı yapması gerektiğini söyledi (bootloader kilidini beklediğini sonraki araştırmalarımda öğrendim). 15 gün sonra gittiğimde telefonuma bir gün önce yeni çıkan sürümü yüklemiştim, android pie sürümünü. Arkadaş rootlama ve imei atma işleminde oldukça zorlandı yeni sürüm olduğu için. Eve geldiğimde telefonda magisk diye bir programın yüklü olduğunu gördüm, programa girip uninstall tarzı bir seçenekle rootu kaldırmaya çalıştım. Kaldırınca da garanti olsun diye son sürümü yükle seçeneğinden telefonu bir kez daha android pie versiyonuna güncelledim. Ancak bu işlemden beri (belkide yapılan root ve imei işleminden de olabilir.) telefonumun pil ömrü bitme noktasına geldi. 11 saat civarı ekran süresi alırken 3 saate düştü. Bugün telefona hard reset atmama rağmen problem devam ediyor. Sizce problem ne olabilir ?
Hard reset atıp, tekrar deneyiniz. Olmadı miflash ile 8.1 romu yükleyip deneyiniz..

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ogulcans

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğulcan
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Hard reset tekrardan atiyorum, mi flashi ogrendim ancak onerdiginiz romu bulamadim.

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Hard reset tekrardan atiyorum, mi flashi ogrendim ancak onerdiginiz romu bulamadim.
Bu forumda bu cihaza ait alt foruma bakarsanız orada var

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ogulcans

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğulcan
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Selamlar, dediklerinizi uyguladim. 2 gundur kullaniyorum ilk gun iyiydi ancak 2. gun 6 saat gece standby modunda sarj %70 e düştü. Telefonum Hindistan modeli, imei isleminden sonra global roma geçtim ondan olabilir mi? Ayrica imei atilirken dukkan sahibi arkadaş telefonun arkasını açarak fiziki bir mudehalede bulundu imei atmak icin gerekliymis. O mudehale bataryaya zarar vermis olabilir mi ? Yardimlariniz icin cok teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bursalyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Yazılım
Konular
9
Cihaz açıldıysa Zenex yardımcı olabilir eğer batarya çıkarılııp tekrar takılırsa düzelebilir

ogulcans

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğulcan
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Konuyu hortlatmış olacağım ama son gelişmeleri yazayim. Telefonu 3 aydır pil ömrü ölü halde kullanıyorum, uğraşmaktan sıkılmıştım. Ancak internette araştırırken 4g-3g-gsm üzerinde seçim yapabileceğimi fark ettim. WCDMA veya GSM seçeneklerini seçip 4g-lte yi kullanmazsam pil ömrü gayet iyi oldu. Yani cihazım 4g de standby modunda 4-5 saatte pil bitiriyor. Hindistan cihazı olduğu için mi yoksa imei atılırken cihaz açıldığı için mi bu problem oldu bilmiyorum.

Üst Alt