Rom Unofficial LineageOS 16.0 (9.0 pie mido) 18.08.2018

mustang34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Seve
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
1 hafta önce yayınlanan unofficial romdur, yapımcısı official 15.1'in yapımcısı olan abhishek987'dir.
(Linki düzenli aralıklarla takip etmenizde fayda var, verdiğim linkler siz konuyu incelediğinizde güncel olmayabilir)

Kurulum yapabilmeniz için treble oreo rom'dan geçiş yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir romdan geçiş yapılabilir deniyor. Ben Endless'ın yaptığı Resurrection Remix romundan geçiş yaptım.

Buglar:
-
En önemli bug: Encryption (Verilerinizin şifrelemesini çözemiyor. Bu yüzden bu romu kurarken dahili hafızadaki tüm verileri silmeniz gerekmekte! Yedeğinizi alın)
-Google Assistant çalışmıyor (Büyük ihtimal gapps'ten kaynaklı, henüz yeni olduğundan çoğu gapps kapanmaya zorla hatası vermekte. Aşağıdaki linktekini kullanmanızı öneririm)
-Cihazı her yeniden başlattığınızda sizden sim kart ayarı istiyor. Büyük bir sorun değil çağrı ve sms gönderilerinin takılı olan karttan yapılması için onay vermeniz gerekiyor sadece 2 saniyelik bir işlem
-İlk açılışta pixel kurulum gelmeyebiliyor, gelse bile kapanmaya zorla hatası verebiliyor. Google hesabı girişini elle yapmanız gerekmekte.

Nasıl Kurulur?

-Öncelikle dahili hafızanızdaki her şeyin yedeğini alın! Verileriniz tamamen silinecektir.
-Orjinal TWRP ile treble romlarda genel bir hata var. Bu yüzden aynı yapımcının yaptığı modifiyeli twrp'yi kullanmanız gerekmekte. ve flashlayın
- romu indirip SD kartınıza atın
- gapps indirip SD kartınıza atın
-Recovery Mode'a geçiş yapın
-Wipe System/Vendor/Data/Dalvik&Cache işlemlerinden sonra Format Data yapın (Dahili hafızadaki her şeyin silindiği aşama, bunu yapmazsanız sürekli hata alırsınız)
-Romu flashlayın
-Gapps'i flashlayın
-Opsiyonel: 'yi flashlayın
-Cihazınızı yeniden başlatın

Günlük kullanım için ideal fakat proje daha yeni başladığından sık güncellemeler gelecektir. OTA ile güncelleme yoktur bu yüzden her seferinde zip indirmeniz gerekli (Her güncellemede format data yapmanıza gerek yok)
Benchmark uygulamalarının gerçeği yansıtmadığını düşündüğümden (şahsi görüşümdür) sonucunu buraya koyamayacağım. Ekran açık süresi (SOT) kullanımınıza bağlı olarak değişecektir fakat forumda %3 şarj kala 10.5 saat alan kişiler var. Benim ise şu anda %25 şarjım kaldı, 9 saat 10 dakika SOT gösteriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

*Opsiyonel

Magisk kullananlar için
-Müzik ekolayzer için içeriğinde uygulama bulundurmuyor. Kullanmak isteyenler viper4android kurabilir
-Adaptive Brightness bulunmakta, fakat Digital Wellbeing bulunmamaktadır. Magisk üzerinden flashlayabilirsiniz. Flashladıktan sonra 'yı kurmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

m4a1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vefa
Cihazım
gm 5 plus
Konular
9
Tesekkurler. Hala kullaniyor musunuz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tesekkurler. Hala kullaniyor musunuz

kalyonkaptani

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kazım
Cihazım
redmi note 4
Konular
4
yorumlarınızı alabilir miyiz?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustang34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Seve
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
Günlük kullanım için uygun, bluetooth çağrılarında bug var ve fm radyo kapanmaya zorla veriyor. Çıktığı günden beri tekrardan güncelleme gelmedi hala bekliyoruz. Hala kullanıyorum reset atma, donma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Pil süresi 10:30-11:30 saat arasında değişkenlik gösterdi kullanımınıza bağlı olarak daha yüksek süreler alabilirsiniz.

mustang34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Seve
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2

Bu linkten yeni sürümü kurabilirsiniz.
Yenilikler:
Dark mode çalışıyor
Fm radyo düzeldi (veri sil yapın ve favorilere istasyon eklemeyin yeniden çöker)
Bluetooth çağrı sorunu düzeldi
Bazı lineageos özellikleri eklendi(trust, bazı özelleştirmeler) (internet hız bilgileri ve saatin konumu değiştirilemiyor hala ikisinde bug var)

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Redmi note 4x mtk işlemcili versiyona yukleyebilir miyiz

01halil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
15
Hocam değerler çok iyi daha önce miui sürümünde kaç saat alıyordunuz ekran süresi olarak
Günlük kullanım için uygun, bluetooth çağrılarında bug var ve fm radyo kapanmaya zorla veriyor. Çıktığı günden beri tekrardan güncelleme gelmedi hala bekliyoruz. Hala kullanıyorum reset atma, donma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Pil süresi 10:30-11:30 saat arasında değişkenlik gösterdi kullanımınıza bağlı olarak daha yüksek süreler alabilirsiniz.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Hala kullanmakta mısınız? Bir sorun var mı? Google kamera kuruluyor mu?

m4a1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vefa
Cihazım
gm 5 plus
Konular
9
Herhangi bir guncelleme yok mu hocam