Rehber "Unlock" Yazısından Nefret Edenler Gelsin

musty28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Bildiğiniz gibi bootloader kilidini açınca telefon açılırken unlock yazısı çıkıyor, benim gibi sizlerde bu yazıdan nefret edenlerdenseniz çözümü çok kolay.
Öncelikle hatırlatayım ben mi 6 telefonumda hiç sorunsuz yaptım bu sadece logo dosyası olduğu için telefonlar arasında fark edeceğini düşünmüyorum yani tüm xiaomi telefonlara olur diye düşünüyorum. Yedek almadan denememenizi tavsiye ederim.

1. Logo dosyasını bilgisayarınıza indirin ve "C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot" klasörüne koyun

2. Telefonu bilgisayara bağlayın ve fastboot moduna alın

3. "Minimal ADB and Fastboot" programını çalıştırın, komut penceresine "fastboot flash logo logo.img" kodunu yapıştırın ve enter'a basın hepsi bu kadar. Artık telefonunuzu unlock yazısı olmadan açabilirsiniz.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bildiğiniz gibi bootloader kilidini açınca telefon açılırken unlock yazısı çıkıyor, benim gibi sizlerde bu yazıdan nefret edenlerdenseniz çözümü çok kolay.
Öncelikle hatırlatayım ben mi 6 telefonumda hiç sorunsuz yaptım bu sadece logo dosyası olduğu için telefonlar arasında fark edeceğini düşünmüyorum yani tüm xiaomi telefonlara olur diye düşünüyorum. Yedek almadan denememenizi tavsiye ederim.

1. Logo dosyasını bilgisayarınıza indirin ve "C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot" klasörüne koyun

3. "Minimal ADB and Fastboot" programını çalıştırın, komut penceresine "fastboot flash boot boot.img" kodunu yapıştırın ve enter'a basın hepsi bu kadar. Artık telefonunuzu unlock yazısı olmadan açabilirsiniz.
Komut yanlış galiba. fastboot flash logo logo.img mi olacaktı?

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Twrp ile denesek? Sonuçta onun ayarlarında da var logo olayı

musty28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Twrp ile nasıl yüklenir bilmiyorum. Bilgisayardan kolayca yüklenebiliyorken gerek yok diye düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam bi dene bizi de bilgilendir bi zahmet.sonuçta bu dosya pc ile flaşlanıyor.twrp den install deyip img kısmını işaretleyip sonra bu logo logo.img yi seçsek heralde aynı iş?

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam bi dene bizi de bilgilendir bi zahmet.sonuçta bu dosya pc ile flaşlanıyor.twrp den install deyip img kısmını işaretleyip sonra bu logo logo.img yi seçsek heralde aynı iş?
Evet zaten flashlarken soruyor "abicim bu dosyayı ne olarak flashlayayım?" Ben denemek isterim açıkçası fakat elimde o kısmın yedeği yok, sonra birde tamamen garanti dışı kalma riski de var.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Evet zaten flashlarken soruyor "abicim bu dosyayı ne olarak flashlayayım?" Ben denemek isterim açıkçası fakat elimde o kısmın yedeği yok, sonra birde tamamen garanti dışı kalma riski de var.
Hocam ben sana yedek gönderirim bende mi6 kullanıyorum

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

3. "Minimal ADB and Fastboot" programını çalıştırın, komut penceresine "fastboot flash logo logo.img" kodunu yapıştırın ve enter'a basın hepsi bu kadar. Artık telefonunuzu unlock yazısı olmadan açabilirsiniz.

Epic romda Logo da flashlaniyor hocam. Unlock yazısı Oreo Tabanli Epic romda gitti bende de. (Cihaz Mi6)

Üst Alt