Yardım Unlock hatası 20091 ve çözümü (Rusça+İngilizce kaynak eklendi)

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
GLobal beta
Telefon Modeli
Xiaomi mi 5
Bootloader Kilidi
Kapalı
Dostlar uzun süredir telefonu unlock yapmayı deniyorum ama bir türlü başarıya ulaşamadım. Hesap değişti 2 defa telefona sıfırdan kurulum yaptım olmadı her seferinde " Hata 20091 " uyarısını alıyorum. Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla yaygın bir hata ama herkesde aynı dert çözümü yok. Xiaomi ile iletişime geçen bazı yabancı arkadaşlara gelen cevap aşağı yukarı yetkisiz bir unlock tarzı bir şeyden dolayı yasaklandığı yönünde. Ama ben böyle bir şey yapmadım. Neyse İngilizce bazı forumlarda bir Rus forumunda bunun bir çözümü bulan bir kişi varmış onun linkini atıyorlar sürekli linki ekliyorum. Burada ne anlatmaya çalıştığını hem teknik bilgi eksikliğinden hemde Google Chrome çevirisinden dolayı bir şey anlamadım. Yardımcı olacak olan varsa çok sevinirim. Kafayı yedirecek yoksa ;)

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Dostlar uzun süredir telefonu unlock yapmayı deniyorum ama bir türlü başarıya ulaşamadım. Hesap değişti 2 defa telefona sıfırdan kurulum yaptım olmadı her seferinde " Hata 20091 " uyarısını alıyorum. Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla yaygın bir hata ama herkesde aynı dert çözümü yok. Xiaomi ile iletişime geçen bazı yabancı arkadaşlara gelen cevap aşağı yukarı yetkisiz bir unlock tarzı bir şeyden dolayı yasaklandığı yönünde. Ama ben böyle bir şey yapmadım. Neyse İngilizce bazı forumlarda bir Rus forumunda bunun bir çözümü bulan bir kişi varmış onun linkini atıyorlar sürekli linki ekliyorum. Burada ne anlatmaya çalıştığını hem teknik bilgi eksikliğinden hemde Google Chrome çevirisinden dolayı bir şey anlamadım. Yardımcı olacak olan varsa çok sevinirim. Kafayı yedirecek yoksa ;)

Cihaza daha önce farklı bir Mi Hesabı girilmiş olması nedeniyle bu hatayı aldığını belirtmiş. rawprogram0.xml dosyasında mesajda belirttiği düzenlemeleri yaptıktan sonra test point ile 8.1.2.0 romuna dönmüş ve hesabını ekleyerek bootloader kilidini açmayı başarmış.

Oyla:

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11
Hocam bu rawprogram0.xml nereden arişiyor ? Birde bbootloeder kilidini açmadan eski sürüme dönmenin yolu var mı ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam bu rawprogram0.xml nereden arişiyor ? Birde bbootloeder kilidini açmadan eski sürüme dönmenin yolu var mı ?

Fastboot rolarda yer alan images klasörünün içinde yer alıyor hocam.

Bootloader açmadan EDL modunda dönüş yapabilirsiniz ancak cihazı açıp testpoint yapmanız gerekli.

Oyla:

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11
Hocam şimdi ben bunu yapmaya karar verdim. Yalnız hangi dosyanın ne ile değişecek anlamadım. Onun dediği versiyon romu indirdim ve onun dediği dosyayı açtım ama onun yazdığı kod tam olarak öyle yazmıyor. (dosyayı ekledim) Eğer müsait yardımcı olursanız çok sevirim. Bu EDL modu dediğimiz olayda anakart üzerinden iki noktayı şase yaptırıp usb takarak flash yaptığımız olay değil mi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• rawprogram0.xml
    4,6 KB · Görüntüleme: 19
Oyla:

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11
Dostlar İngilizce kaynak da ekliyorum. Yardımcı olacak babayiğtiler aranıyor....

Oyla:

JustSmile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yemliha
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
1
Konuyu hortlatıyorum
Yardım edecek var mı?

Oyla:

ottomanwolf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
8
Hocam şimdi ben bunu yapmaya karar verdim. Yalnız hangi dosyanın ne ile değişecek anlamadım. Onun dediği versiyon romu indirdim ve onun dediği dosyayı açtım ama onun yazdığı kod tam olarak öyle yazmıyor. (dosyayı ekledim) Eğer müsait yardımcı olursanız çok sevirim. Bu EDL modu dediğimiz olayda anakart üzerinden iki noktayı şase yaptırıp usb takarak flash yaptığımız olay değil mi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Açabildiniz mi kilidi?

Oyla:
Üst Alt