Yardım Unlock açmadan rom yüklenir mı?

Yilmaz41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yılmaz
Cihazım
Mi5
Konular
7
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi rom yüklemek için bootloader kilidini kaldırmak gerekli mı.Bir kaç gündür okuyorum dikkatimi çekti bi makalede.Eger Çin sürümü yüklü değilse kilidi acamazsiniz yada hata alırsınız gibi.Yani kilit acili olmadan da orjinal global romu telefona yükleyebilir miyim.Suan global Çin sürümü var.

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi rom yüklemek için bootloader kilidini kaldırmak gerekli mı.Bir kaç gündür okuyorum dikkatimi çekti bi makalede.Eger Çin sürümü yüklü değilse kilidi acamazsiniz yada hata alırsınız gibi.Yani kilit acili olmadan da orjinal global romu telefona yükleyebilir miyim.Suan global Çin sürümü var.
Orjinal global cin diye bişey yoktur hocam. Ya global sürüm vardır yada Çin sürümü vardır. Sanirim sizde şuan Çin sürümü var.
Bl kilidi kapali iken Çin romundan global roma geçiş yapamazsiniz. Fastboot için kilidin açık olması lazim, Güncelleyici üzerinden de zaten cinden globa geçilmiyor. Bl kilidi kapali iken cin romuna gecmenin tek bir yolu var oda telefonu edl moduna almaktir. Bunun içinde edl kablosuna veya aparatına sahip olmaniz lazim. Forumda konular mevcut bulabilirsiniz.

Oyla:

ajanblue

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
fvgfd
Cihazım
mi5
Konular
6
bir kaç gün bekleyip edl ye hiç bulaşmamakta fayda var..edl ile brick olma ihtimali oldukça fazla

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Evet arkadaşların dediği gibi bl için başvuru yap bekle kilit açılınca twrp le yada onsuz istediğini yaparsın garanti varsa oda etkilenmez

Oyla:
Üst Alt