Çözüldü Type-c soketi bozuk olan telefona ''otg'' aparatı ile rom atmak mümkün mü?

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Kalıp, Dekorasyon
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global - V12.0.15.0.QCRTRXM
Telefon Modeli
Redmi9-C
Bootloader Kilidi
Kapalı
Bu aparatı harddisk veya usb takmak için kullanıyorum ama telefon (redmi9 c) sadece kablosunu takınca şarj alıyor.
Asla dosyalara erişim yok, fastboot erişim yok.

Bu anlamda sanırım bir arkadaşımızın ifade ettiği üzere ''data'' kısmında sorun varmış.
Şarj kısımları çalışıyormuş. Amacım arkadaşımızın tecrübesini sorgulamak değil, OTG aparatı ile bu işlemi yapıp yapamayacağımız konusudur.
Soketi ya da telefonu çöpe atmaktan başka bir seçeneğimiz var mı?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-06-12 at 10.04.16.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-12 at 10.04.16.jpeg
    409,6 KB · Görüntüleme: 10
  • WhatsApp Image 2024-06-12 at 10.04.24.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-12 at 10.04.24.jpeg
    365,6 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
Otg aparatına bir flash bellek bağlayıp cihaz açıkken telefona takın, eğer cihazda görünüyorsa dahili depolama olarak görür demektir ve onun üzerinden twrp ile rom atabilirsiniz. Eğer telefona taktığınızda tepki vermiyorsa atamazsınız ne yazık ki. Şarj soketi çalışabilir ama veri aktarımı yapmayabilir. Benim eski cihazımda da buna benzer bir sorun olmuştu. Şarj oluyor ama veri aktarımı yapmıyordu.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Otg aparatına bir flash bellek bağlayıp cihaz açıkken telefona takın, eğer cihazda görünüyorsa dahili depolama olarak görür demektir ve onun üzerinden twrp ile rom atabilirsiniz. Eğer telefona taktığınızda tepki vermiyorsa atamazsınız ne yazık ki. Şarj soketi çalışabilir ama veri aktarımı yapmayabilir. Benim eski cihazımda da buna benzer bir sorun olmuştu. Şarj oluyor ama veri aktarımı yapmıyordu.

Oyla: Çözüm

Lower21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Bence riskli bir işlem sonuçta soket bozuk ve temassızlık yapıp rom işlemi yarıda kesilebilir.
Zaten data kablosu çalışmıyorsa ozmn mantıken otg yoluylada data (veri) aktarımı yapamaz. En iyi çözüm soket değişimi olacaktır.

Oyla:

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Kalıp, Dekorasyon
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bence riskli bir işlem sonuçta soket bozuk ve temassızlık yapıp rom işlemi yarıda kesilebilir.
Zaten data kablosu çalışmıyorsa ozmn mantıken otg yoluylada data (veri) aktarımı yapamaz. En iyi çözüm soket değişimi olacaktır.

Ayni şeylerİ düşündüm ve yİne de sormak İstedİm.
Az önce otg konusunu da okudum. Şimdilik yengem kullanmaya devam etsin, elimizde kalmasın en azından.
Kendi telefonum olsa ve yedek telefon olsa testini yapabilirdim. Eğer yeni telefon alırsa en azından bunun testini de yapmış olmak istiyorum.
Buradan konuya cevap olsun diye de başka arkadaşların yararlanması adına paylaşabilirim. Cevaplar için çok çok teşekkürler 🙏🙏

Oyla:
Üst Alt