Soru Type-C dönüştürücüyle klavye-mouse bağlamak

ravenattack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
James
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
6
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Arkadaşlar bu cihazdan kullanan var mı? Telefonda görüntü çıkışı olmadığını biliyorum amacım klavye-mouse bağlıyken aynanda şarj edebilmek. Samsung'un usb otg aparatını denedim ve klavye-mouse çalıştı.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Arkadaşlar bu cihazdan kullanan var mı? Telefonda görüntü çıkışı olmadığını biliyorum amacım klavye-mouse bağlıyken aynanda şarj edebilmek. Samsung'un usb otg aparatını denedim ve klavye-mouse çalıştı.
Aparatı kullanmadım, ama resimde gördüğüm kadarıyla ortada HDMI çıkışı var buradan görüntü alınabilir diye düşünüyorum.Soldaki usb portundan da android uyumlu klavye mouse seti takılabilir. Sağda ki çıkışta type-C usb ise oradan da şarj edilebilir. Başta da dediğim gibi Aparatı tanımıyorum sadece gördüğüm resimden edindiğim fikir bu.

Oyla:

ravenattack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
James
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
6
Samsung'lar daki DEX mantığıyla çalışıyor. Maalesef HDMI çıkışından görüntü alamayız çünkü type-c girişi olsa dahi usb 3.1 değil usb 2.0 bağlantı. Aynı samsung'un usb otg aparatı gibi klavye-mouse alıcısını tanır büyük ihtimalle ancak bana lazım olan aynanda şarj edebilmesi. Bu cihazı deneyen varsa bu işlem olur mu olmaz mı yoksa boşuna para vermiyeyim diye açtım konuyu.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Samsung'lar daki DEX mantığıyla çalışıyor. Maalesef HDMI çıkışından görüntü alamayız çünkü type-c girişi olsa dahi usb 3.1 değil usb 2.0 bağlantı. Aynı samsung'un usb otg aparatı gibi klavye-mouse alıcısını tanır büyük ihtimalle ancak bana lazım olan aynanda şarj edebilmesi. Bu cihazı deneyen varsa bu işlem olur mu olmaz mı yoksa boşuna para vermiyeyim diye açtım konuyu.

Bilgi için teşekkürler Hocam. Belirttiğim gibi sadece resim üzerinden fikir edindim.Kesin bilgiye sahip olan birilerinden bilgi almadan, dediğiniz gibi satın almak riskli olacak.

Son düzenleme:
Oyla:

trsword52

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ONUR
Cihazım
note 8 pro
Konular
29
Fiyatı ne kadar link atar mısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Attığın resme benzer bir ürün. Yorumlar gayet iyi

Son düzenleme:
Oyla:

ravenattack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
James
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
6

Burdaki satıcıya sordum note 8 pro'ya uyumsuz diyor ama o sadece görüntü aktarma yönünden diyor olabilir pek emin değil. Buna benzer bir cihazı mağazalarda bulamadığım için deneme şansımda yok. Gerçi bulsamda denettirmezler çalışanlar biraz kıl oluyor. Sadece note 8 pro değil diğer xiaomi telefonlardada hep type-c olmasına rağmen usb 2.0 olduğu için görüntü aktarma yok. Yansıtma hiç güzel sonuç vermiyor hem görüntü kalitesi düşüyor hemde sanki görüntü düşük fps gibi akıcılık yok ve illa tv de miracast olması lazım hdmi üzerinden basit bir monitöre bağlayamıyorum. Neyse görüntü aktarmadan sonuç alınmazda şu hem usb bağlama hem şarj etme konusunda biri bizi aydınlatırsa çok iyi olur. Yabancı forumlardada bilgi bulamadım.

Oyla:

ravenattack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
James
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
6
Bu cihazı herhangi bir xiaomi'de deneyen yok mu?

Oyla:

beyazkla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
note 9 pro
Konular
0
Merhaba ben başka bir cihazla denedim klavye mouse sorunsuz çalışıyor. Hatta mouse çıkıyor yakinca

Oyla:

ravenattack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
James
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
6
Evet standart usb otg ile klavye mouse çalışıyor ancak bu seferde şarj edemiyoruz. O yüzden bu cihaz gerekiyor ama o da çalışır mı belli değil. Cevap gelmediğine göre sanırım hiç kimse ihtiyaç duymamış.

Oyla:

beyazkla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
note 9 pro
Konular
0
Merhaba ofiste elime geçmişti bir ara bu alet test etmiştim kablosuz klavye mouse ve şarj etmişti s sadece görüntüyü yansıtmamisti yanlış hatırlamıyorsam

Oyla:
Üst Alt