Rehber vbmeta - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
işlemi yaptım fakat işlem sonunda tekrar fastboot ta açıldı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
İyi günler arkadaşlar.Cihazım Xiaomi Note 10. Cihazımda Mi Room vardı. Android 9 Du. Sonrasında Eu Stabil Miui 12 yükledim. Sonrasında 4 wipe yaptım. Cihaz fastboot ekranına düşüyordu. Bir türlü Recovery menüye giremiyorum. Sonrasında telefonu kapatıp açtım ve de baktım eu rom miui 12 oldu. Cihazın kullanımında bir problem yok ama recovery yükleme işlemini bir türlü gerçekleştiremedim. Tek tuşla twrp yükleme formundan önce driverlarını yüklüyorum. Bilgisayarın aygıt yöneticisi kısmında herhangi bir soru işareti görünmemektedir. Ama tek tuşla yükleme işleminde de orange fox recovery yüklemesinde de ve de vbmeta yüklemesinde de wait for devices yazıp bekliyor. Ya da yükleme yaparken cihaz açık kısmını seçtiğimde işlemleri yapıp telefon kapatılıyor yine fastboot modunda açılıyor. Sorun şu recovery menüye hiçbir şekilde giremiyorum beni ses açma ve güç ile ya da ses kısma ve güç tuşu ile açma işlemi yaptığımda fastboot moduna alıyor. Recovery yükleme işlemini nasıl yapabilirim. Tgz stock rom yükleme işlemi yapp sıfırdan başlayacaksam mi flash ile rom atarsam imei gider mi?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İyi günler arkadaşlar.Cihazım Xiaomi Note 10. Cihazımda Mi Room vardı. Android 9 Du. Sonrasında Eu Stabil Miui 12 yükledim. Sonrasında 4 wipe yaptım. Cihaz fastboot ekranına düşüyordu. Bir türlü Recovery menüye giremiyorum. Sonrasında telefonu kapatıp açtım ve de baktım eu rom miui 12 oldu. Cihazın kullanımında bir problem yok ama recovery yükleme işlemini bir türlü gerçekleştiremedim. Tek tuşla twrp yükleme formundan önce driverlarını yüklüyorum. Bilgisayarın aygıt yöneticisi kısmında herhangi bir soru işareti görünmemektedir. Ama tek tuşla yükleme işleminde de orange fox recovery yüklemesinde de ve de vbmeta yüklemesinde de wait for devices yazıp bekliyor. Ya da yükleme yaparken cihaz açık kısmını seçtiğimde işlemleri yapıp telefon kapatılıyor yine fastboot modunda açılıyor. Sorun şu recovery menüye hiçbir şekilde giremiyorum beni ses açma ve güç ile ya da ses kısma ve güç tuşu ile açma işlemi yaptığımda fastboot moduna alıyor. Recovery yükleme işlemini nasıl yapabilirim. Tgz stock rom yükleme işlemi yapp sıfırdan başlayacaksam mi flash ile rom atarsam imei gider mi?

Bu yöntem ile stock rom yükleyin..

Bu yöntem ile de twrp yükleyin...

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
Bu yöntem ile stock rom yükleyin..

Bu yöntem ile de twrp yükleyin...

Yani hocam stock rom yükledikten sonra mı twrp yükleme işlemi yapayım. Çünkü ikinci mesajınızdaki twrp yükleme işleminde fastboot devices yazdığımda cihaz adı çıkmıyor. diğer usb portlarını da denedim. Herhalde driverlar mı eksik desem sizin verdiğiniz driverlar var onları yüklüyorum. Aygıt yöneticisinde herhangi bir ünlem işareti de bulunmamaktadır.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    162,4 KB · Görüntüleme: 10
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    612,5 KB · Görüntüleme: 8

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Yani hocam stock rom yükledikten sonra mı twrp yükleme işlemi yapayım. Çünkü ikinci mesajınızdaki twrp yükleme işleminde fastboot devices yazdığımda cihaz adı çıkmıyor. diğer usb portlarını da denedim. Herhalde driverlar mı eksik desem sizin verdiğiniz driverlar var onları yüklüyorum. Aygıt yöneticisinde herhangi bir ünlem işareti de bulunmamaktadır.

Bu linkte yer alan adımları uygulayın...

Bu program ile de vbmeta yükleyebilirsiniz.

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
Bu linkte yer alan adımları uygulayın...

Bu program ile de vbmeta yükleyebilirsiniz.

Hocam vbmeta yükleme işleminde aynı ekranda kalıyor. Diğer taraftan verdiğiniz linkteki quallcom driverları yüklüyorum. Minimal adb yi yüklüyorum çalıştır diyorum. Orda fastboot devices yazdığımda cihaz görünmüyor. Ama normal de cihazın içine pc den veri atabiliyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    254,5 KB · Görüntüleme: 7

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam vbmeta yükleme işleminde aynı ekranda kalıyor. Diğer taraftan verdiğiniz linkteki quallcom driverları yüklüyorum. Minimal adb yi yüklüyorum çalıştır diyorum. Orda fastboot devices yazdığımda cihaz görünmüyor. Ama normal de cihazın içine pc den veri atabiliyorum.

PC 64 bit ve Intel işlemci mi ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
PC Kapatıp açın,farklı USB mümkünse 2.0 deneyin...
Kapatıp açtım hocam. vbmetayı açtım. fastboot moda alınca android simgesi ünlem oluyor. Ama tel açıkken android simgesinde bir problem yok iki şekilde de ekran resmi atıyorum hocam size.

Ekli dosyalar

• Adsız4.png
    Adsız4.png
    604,9 KB · Görüntüleme: 8
  • Adsız5.png
    Adsız5.png
    453,3 KB · Görüntüleme: 7
  • Adsız6.png
    Adsız6.png
    498,4 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt